شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:37 منتشر شده در مورخ: 1399/08/07 شناسه خبر: 1661573
آیت‌الله دری نجف‌آبادی:

متکی بودن به اقتصاد نفتی یک آفت بزرگ برای اقتصاد کشور است/ملت ایران مسیر ایستادگی و مقاومت را با قدرت ادامه می دهد

متکی بودن به اقتصاد نفتی یک آفت بزرگ برای اقتصاد کشور است/ملت ایران مسیر ایستادگی و مقاومت را با قدرت ادامه می دهد
امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه متکی بودن به اقتصاد نفتی یک آفت بزرگ برای اقتصاد کشور محسوب می شود و تلاش برای نجات از این اقتصاد متکی به نفت یک وظیفه ملی و یک تکلیف محسوب می شود گفت: امروز تمرکز و توجه همه باید به اقتصاد مقاومتی و تکیه بر تولید داخل باشد چراکه تنها راه نجات اقتصاد کشور تحقق جهش تولید است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی صبح امروز در جلسه درس اخلاق مدیران استان مرکزی گفت: ماه آبان در تاریخ معاصر ایران و انقلاب اسلامی یک ماه پر از حوادث پر فراز و نشیب است و برخی از حوادث در این ماه در حرکت پیروزی انقلاب بسیار مؤثر بوده است.

دری نجف آبادی اظهار کرد: امروز نیاز است نسل جوان در خصوص حوادث عظیم آبان ماه بیشتر آگاه شوند و باید کسانی که شاهد این حوادث عظیم بودند آن را به درستی تبیین و روایت کنند.

وی ادامه داد: حوادث تاریخ معاصر و انقلاب اسلامی درس های بسیار بزرگی در آن نهفته است که باید امروز از این درس ها به درستی استفاده شود و در اختیار نسل جوان قرار گیرد.

امام جمعه اراک بیان کرد: نقش امام(ره) در تاریخ معاصر ایران یک نقش فراموش نشدنی است چراکه با بصیرت، زمان شناسی، شجاعت، صراحت و روحیه استقلال طلبی حوادث را مدیریت می کردند و مواضع بسیار حکیمانه حضرت امام(ره) سبب پیروزی و عزت ملت ایران شد.

دری نجف آبادی گفت: اگر نقش آفرینی امام(ره) نبود مشخص نبود سرنوشت ملت ایران، امت اسلامی و بشریت چه می شد و امروز همه ما مدیون امام هستیم و نقش عظیم امام(ره) باید همواره برای جوانان و نوجوانان تبیین شود و این یک ضرورت مهم است.

وی افزود: امام(ره) بساط غارت گری ها و چپاول ثروت های ملت ایران را جمع کرد و غرب و شرق در قبل از انقلاب به دنبال وابستگی و چپاول منابع عظیم کشور بودند که امام دستان خائنانه آنها را قطع کرد.

متکی بودن به اقتصاد نفتی یک آفت بزرگ برای اقتصاد کشور است

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه متکی بودن به اقتصاد نفتی یک آفت بزرگ برای اقتصاد کشور محسوب می شود و تلاش برای نجات از این اقتصاد متکی به نفت یک وظیفه ملی و یک تکلیف محسوب می شود ادامه داد: امروز تمرکز و توجه همه باید به اقتصاد مقاومتی و تکیه بر تولید داخل باشد چراکه تنها راه نجات اقتصاد کشور تحقق جهش تولید است.

دری نجف آبادی بیان کرد: یکی از نیازهای امروز کشور توجه به خودکفایی در دام و طیور است چراکه دام و طیور از نیازهای مهم کشور محسوب می شود و خودکفایی و استقلال همه جانبه در این عرصه یک ضرورت مهم محسوب می شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: وابستگی و متکی بودن به بیگانگان در هر عرصه و حوزه ای برای کشور سم مهلک و آفت بزرگ است و همه باید تلاش کنیم کشور از شر وابستگی به بیگانگان رهایی پیدا کند.

وابستگی به بیگانگان دارای ابعاد خطرناکی است

وی یادآور شد: وابستگی به بیگانگان دارای ابعاد خطرناکی است چراکه می تواند در بعدها سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ، اقتصادی و امنیتی برای کشور مشکل ساز باشد.

امام جمعه اراک بیان کرد: غرب از صدها سال گذشته به دنبال وابستگی ایران و ملت بود اما تفکر امام تفکر خودکفایی، استقلال و کرامت بود و امروز همه باید تفکر و راه امام را با قدرت دنبال کنیم.

دری نجف آبادی گفت: راهی که امام (ره) ترسیم کرده اند و مقام معظم رهبری در طی این سال ها با قدرت آن را ادامه دادند راه عزت، شرف، استقلال، کرامت و خودکفایی است و همه باید این راه و مسیر را با قدرت ادامه دهیم و این یک وظیفه دینی و ملی محسوب می شود و تبعیت از بیگانگان و چشم داشتن به آنها حرام است.

توهین به پیامبر(ص) نشانه ازعجز و ناتوانایی دنیای غرب است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: حمایت رئیس جمهور خبیث فرانسه از توهین و بی احترامی به ساحت مقدس پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) را نشانه عجز و ناتوانایی دنیای غرب در برابر جبهه اسلام دانست و این اقدام خبیثانه نشانه افول آنهاست.

وی ادامه داد: هفته وحدت فرصت بسیار خوب و مناسبی برای وحدت دنیای اسلام بر روی آرمان ها و ارزش های مشترک است و امروز اگر دنیای اسلام به فکر عزت و شرف است باید وحدت همه جانبه داشته باشد.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه فشارهای اقتصادی و روانی دشمن نباید امت اسلام را نسبت به ارزش ها و آرمان های اسلامی دلسرد کند اظهار کرد: امت حزب الله امتی است که در برابر شرایط سخت راه مقاومت ، ایستادگی و پایبندی بر روی ارزش ها را انتخاب می کند.

امروز وحدت بر روی ارزش های مشترک در دنیای اسلام یک ضرورت مهم محسوب می شود

دری نجف آبادی ادامه داد: امروز وحدت بر روی ارزش های مشترک در دنیای اسلام یک ضرورت مهم محسوب می شود و عدالت خواهی، مبارزه با ظالمان، حمایت از مظلومین، مقابله با آدم کش ها و جنایت کاران و نبرد با استکبار جهانی از اهداف مشترک در دنیای اسلام است و یک وظیفه انسانی محسوب می شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: ملت ایران یک ملت تاریخ ساز و حماسه ساز است و زخم های زیادی از دشمنان خورده است و امروز همه باید از حوادث درس بگیریم.

ملت ایران مسیر ایستادگی و مقاومت را با قدرت ادامه می دهد

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران مسیر ایستادگی و مقاومت را با قدرت ادامه می دهد و خود این ملت ایران راه را انتخاب کرده است بیان کرد: هیچ قدرتی نمی تواند برای ملت ایران تصمیم گیری کند چراکه این ملت یک ملت بزرگ است و باید یک الگوی تمام عیار برای دنیای اسلام باشد.

امام جمعه اراک اضافه کرد: امروز نیاز به سردار سلیمانی ها، شهید احمدی روشن ها و شهید بهشتی ها در کشور داریم تا بتوانند این راه پر فراز و نشیب را با قدرت ادامه دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مدیران انقلابی، افراد متخصص و کارآمد، جوانان دلسوز و همه مردان غیرتمند و زنان با خدا از سرمایه های ایران اسلامی محسوب می شوند و باید قدر این سرمایه های ارزشمند را به خوبی بدانیم و از آنها به درستی استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تربیت نیروی انسانی کارآمد، متعهد و متخصص برای آینده کشور یک ضرورت محسوب می شود و همه باید برای به دست آوردن آن تلاش کنیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1661573
ارسال نظر
نظرات