شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:46 منتشر شده در مورخ: 1399/08/07 شناسه خبر: 1661589
رجبی‌دوانی در نشست رسانه ای مطرح کرد:

حکومت شیرده سعودی بقای خود را زیر پرچم اروپا می داند/فرانسه برای مقابله با اسلام به شیوه اجدادش روی آورده است

حکومت شیرده سعودی بقای خود را زیر پرچم اروپا می داند/فرانسه برای مقابله با اسلام به شیوه اجدادش روی آورده است
پژوهشگر تاریخ اسلام با اشاره به سابقه اسلام ستیزی در غرب گفت: این سابقه به زمان رسالت پیامبر برمی‌گردد؛ زمانی که امپراتوری روم برای مسلمانان ایجاد مزاحمت می‌کردند همین باعث شد پیامبر به قلمرو روم لشکر کشی کنند، اگرچه جنگی در نگرفت اما رومی‌ها احساس کردند قدرتی در جنوب شرقی آنها ظهور کرده و برای آن‌ها ایجاد مزاحمت می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «محمدحسین رجبی‌دوانی» پژوهشگر تاریخ اسلام صبح امروز در نشست رسانه‌ای واکاوی جریان اسلام هراسی در اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) با اشاره به سابقه اسلام ستیزی در غرب گفت: این سابقه به زمان رسالت پیامبر برمی‌گردد؛ زمانی که امپراتوری روم برای مسلمانان ایجاد مزاحمت می‌کردند همین باعث شد پیامبر به قلمرو روم لشکر کشی کنند، اگرچه جنگی در نگرفت اما رومی‌ها احساس کردند قدرتی در جنوب شرقی آنها ظهور کرده و برای آن‌ها ایجاد مزاحمت می‌کند.

وی با اشاره به ایام پس از رحلت پیامبر(ص) گفت: در زمان خلیفه اول امپراتوری روم به شدت از ناحیه مسلمانان ضربه خورد و شامات که عروس امپراتوری روم بود و پس از آن دمشق و سوریه از دست آنها خارج شد.
 
رجبی دوانی گفت: این شکست یک شکست ایدئولوژیک بود زیرا مسیحیان به شدت به اسلام گرایش پیدا می‌کردند؛ برخی از مسیحیان که از اسلام کینه به دل داشتند با نفوذ در دستگاه امویان علیه اسلام فعالیت می‌کردند و شب نامه‌هایی را تهیه می‌کردند، این از ترس گسترش اسلام در ذهن و دل مسیحیان بود.
 
این پژوهشگر تاریخ اسلام با اشاره به اینکه در اواخر قرن اول مسلمانان از طریق جبل الطارق و غرب اروپا وارد این قاره شدند، میلیون ها نفر در اسپانیا و فرانسه به اسلام رو آوردند که باعث وحشت اربابان کلیسا شد تصریح کرد: در این دوره غرب از نظر نظامی و اعتقادی شکست خورده و با اسلام به شدت به مبارزه پرداخت.
 
وی با اشاره به اینکه مسلمانان به راحتی می توانستند کل اروپا را به زیر پرچم اسلام بیاورند ادامه داد: غرب از نظر نظامی و فکری شکست خورد و به شدت به ضد تعالیم اسلام و ارزش های اسلامی و مقدسات مسلمانان فعالیت کرد.
رجبی دوانی با بیان اینکه در دوران امویان آندلوس در قرن چهارم هجری اربابان کلیسه به جوانان جاهل و جویای نام مسیحی وعده میدادند  که ما بهشت شما را تضمین می کنیم شما جلوی مسجد مسلمانان بروید و به پیامبر آنها اهانت کنید ادامه داد: وعده می دادند که اگر در این راه کشته شوید بهشتی خواهید بود؛ نخستین بار یک دختر جاهل هتاکی این کار هتاکانه را انجام داد و به ساحت قدسی پیامبر اهانت کرد، این کار باعث شد احساسات مسلمانان جریحه دار شود. 
این پژوهشگر تاریخ اسلام ادامه داد: دختر هتاک دستگیر شد، قاضی می دانست که این یک فتنه است و سعی داشت به آن دختر القا کند که تو منظورت پیامبر اسلام نبوده تا با این کار جلوی فتنه را بگیرد اما آن دختر با گستاخی در مقابل قاضی به ساحت پیامبر اهانت کرد که چاره ای جز اعدام دختر وجود نداشت.
رجبی دوانی گفت: وقتی این دختر اعدام شد پیروان کلیسا با تحریک قدرت های غربی یک تشییع جنازه برای دختر هتاک برگزار کردند تا آرامش مسلمانان را برهم بریزند.
 
رجبی دوانی با اشاره به شکست های اروپا از اسلام ادامه داد: تا زمانی که غرب از نظر تمدنی و نظامی و ایدئولوژیک خود را مغلوب اسلام می دانست چنین رفتارهای رذیلانه برای توهین به مقدسات اسلام را در پیش می گرفت اما از وقتی که از نظر تکنولوژی و توسعه دست بتر نسبت به اسلام را پیدا کردند توهین به مقدسات مسلمانان را متوقف کردند.
 
وی با بیان اینکه عدم تعرض به مقدسات مسلمانان تا عصر حاضر ادامه داشت گفت:پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تمدن غرب به چالش کشیده شد و باعث شد دوباره سردمداران غربی به وحشت افتاده و احساس کنند اسلام در حال قدرت گرفتن است.
 
این پژوهشگر تاریخ اسلام تصریح کرد: غرب از قدرت گرفتن دوباره اسلام ترسید و اینکه اگر اسلام بار دیگر فرصت پیشرفت داشته باشد بیشتر از قبل تمدن غرب را به شکست وادار خواهد کرد.
 
رجبی دوانی بااشاره به اینکه کسانی که پشت پرده این اهانت ها هستند در نهایت حقارت و رذالت قرار دارند تاکید کرد: غرب برای خباثت های خود علیه اسلام در زمانی که به مراتب از نظر فن آوری دست برتر را دارند برای توهین به اسلام به شیوه اجدادشان روی آوردند و مقدسات اسلام را مورد فحاشی قرار می دهند.
 
وی خطاب به مقامات اروپایی گفت:اگر منطق و تمدن دارید با استدلال و منطق پاسخ اسلام را بدهید این حرکت شما از روی حقارت است و نشان دهنده شکست و بدبختی شماست.
 
رجبی دوانی گفت: امیدوارم خداوند رئیس جمهور فرانسه و صدراعظم آلمان را مورد لعن شدید خود قرار دهد.
 
این پژوهشگر تاریخ اسلام با اشاره به نمونه های خصومت فرانسه به مسلمانان گفت: پادشاه فرانسه در سال ۱۲ هجری توانست جلوی پیشرفت اسلام را در فرانسه بگیرد و امروز این شخص در اروپا به عنوان یک قهرمان که توانست جلوی پیشروی مسلمانان را بگیرد یاد می شود.
 
وی ادامه داد: جنگ های صلیبی در فرانسه کلید خورد، در الجزایر یک میلیون نفر به دست فرانسوی ها کشته شدند، سوریه و لبنان را از عثمانی تجزیه کردند و امروز هم در لبنان ادعاهایی دارند.
 
رجبی دوانی با بیان اینکه علت گستاخی غرب علیه اسلام تفرقه در جهان اسلام و وجود حکومت های فاسد در منطقه است گفت:حکومت هایی مانند گاو شیرده سعودی که بقای خود را زیر چتر غرب می دانند عامل گستاخی اینها هستند.
 
وی باااشاره به اینکه جای تاسف است رییس جمهور کشورمان تا الان پیامی نسبت به این گستاخی نداده گفت: یک خواننده می میرد آقای روحانی پیام می دهد اما به ساحت پیامبر اسلام جسارت شده و هیچ پیامی از سوی رئیس جمهور داده نشده است؛ البته جای تعجب نیست چون ایشان دولت خبیث فرانسه را دوست می داند.
 
 
رجبی دوانی تاکید کرد: اگر ملت های مسلمان دنیا به پاخیزند همانطور که امروز کالاهای فرانسوی در کشورهای مسلمان تحریم است سردمداران اروپایی که منافع مالی برایشان اهمیت زیادی دارد عقب نشینی خواهند کرد.
 
به هنرمندان ما نشان شوالیه می دهند اما ما اجازه نداریم به کسی نشان حاج قاسم بدهیم
 
همچنین سید مسعود شجاعی طباطبایی، کاریکاتوریست و هنرمند در این نشست گفت: هدف از این توهین ها جراحت دار کردن قلب میلیون ها مسلمان در دنیا است که به طور هدفمند برای مقابله با اسلام صورت می گیرد.
وی با اشاره به اینکه غرب ادعای آزادی بیان دارد اما در عمل به این ادعا پایبند نیست گفت: اگر کسی کوچکترین تردید درباره هولوکاست مطرح کند به شدت محکوم و مجازات خواهد شد.
 
شجاعی طباطبایی با بیان اینکه آزادی بیان غربی دوگانه سوز است گفت: کشور فرانسه بدترین رفتار را با مسلمانان این کشور دارد، اگر یک بانو محجبه بخواهد تحصیلات عالی در فرانسه داشته باشد با مشکلات فراوان رو به رو خواهد شد بنابراین ادعای گسترش آزادی بیان مضحک است.
 
 
این هنرمند با بیان اینکه مکرون گاف بزرگی داد که گفت دست از حمایت خود از کاریکاتورها برنمی دارد تصریح کرد: با این ادعا به ما امکان داد که در موضوع هولوکاست وارد شویم.
 
 
وی با اشاره به اینکه این بار مسلمانان حتی به غلط کردن مکرون هم راضی نخواهند شد گفت: دوره بزن در رو گذشته است.
وی با انتقاد از منفعل بودن دولت در برابر این گستاخی تصریح کرد از مجلس هم انتظار داریم طرح تحریم کالاهای فرانسوی با قید سه فوریت اعلام وصول شود.
 
شجاعی طباطبایی خاطرنشان کرد: سفارت فرانسه جرسومه فساد در کشور است، اینها به خودشان اجازه می دهند به هنرمندان ما نشان شوالیه بدهند اگر ما به کسی در اروپا نشان حاج قاسم سلیمانی بدهیم اینها تاب نخواهند آورد.
 
اگر پاسخ عادی سازی روابط با رژیم صهیونیسیت داده می شد شاهد اهانت مضاعف امروز نبودیم
 
محمدعلی مومنی، قائم مقام بنیاد بین المللی تکریم ادیان و مذاهب نیز در این نشست با اشاره به اینکه از صدر اسلام فضای اهانت به مقدسات مسلمانان وجود داشته گفت: امروز این شیوه را با استفاده از ابزار هنر دنبال می کنند.
 
وی با اشاره به اینکه اگر امت اسلامی پاسخ مناسبی به روند عادی سازی برخی کشورهای دست نشانده با رژیم صهیونیستی می دادند امروز شاهد اهانت های مضاعف نبودیم گفت: وحدت در جهان اسلام پاسخ محکو و قاطع به هتاکان خواهد داد، چنانچه وعده داده شده است که در آخر الزمان فتح فلسطین و وحدت مسلمانان رقم خواهد خورد.
 
قائم مقام بنیاد بین المللی تکریم ادیان و مذاهب تصریح کرد: تردید نداریم خون بهای حاج قاسم سلیماین فتح فلسطین عزیر و رهایی قدس شریف است.
 
مومنی خاطرنشان کرد: دستگاه های فرهنگی کشور و مجامع بین المللی در ماجرای اهانت به پیامبر اکرم (ص) به طور پررنگ حضور پیدا کنند تا پاسخ این هتاکی داده شود.
 
 
انتهای پیامبر/ک

 

https://www.dana.ir/1661589
ارسال نظر
نظرات