شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 15:11 منتشر شده در مورخ: 1399/08/07 شناسه خبر: 1661625
علمای شیعه و سنی گلستان در واکنش به توهین مکرون به پیامبر اسلام(ص)؛

اسلام گرایی جهانی عامل اسلام ستیزی غرب/ لزوم تحریم فرانسه از سوی کشورهای اسلامی

اسلام گرایی جهانی عامل اسلام ستیزی غرب/  لزوم تحریم فرانسه از سوی کشورهای اسلامی
علمای اهل سنت گلستان اعلام کردند: با توجه به اینکه برخی بسترها برای ابراز اعتراض ها به صورت حضوری وجود ندارد فضای مجازی بهترین بستر است تا به زبان های مختلف اعتراض خود و وحدت و هم گرایی مسلمانان را به جهانیان اعلام کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گلستان ما، در قرنی که باید روا داری عقاید و باورها، منشور و اساس روابط انسان ها و کشورها را تشکیل دهد شاهد تکرار اهانت به ساحت پیامبر اسلام (ﷺ) در کشور فرانسه هستیم.

دنیای غرب بار دیگر ثابت کرد ادعای احترام به عقاید و مذاهب که سال هاست داعیه دار آن هستند توهمی بیش نیست و با اهانت به ساحت پیامبر اسلام (ﷺ) و جریحه دار کردن احساسات مسلمانان به دنبال شعله ور کردن آتش کینه و دشمنی بین ادیان الهی هستند، آن هم از جهتی که توهین به عقاید و باور ملت ها به نام آزادی بیان در همه منشورهای انسانی و بین المللی محکوم  است.

هنر و رسانه بهترین ابزار برای ابراز انزجار

به همین جهت در آغاز هفته وحدت سراغ مسئول نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور و جمعی از علمای اهل سنت رفتیم تا مصاحبه ای را در خصوص توهین رییس جمهور فرانسه به پیامبر گرامی اسلام (ﷺ) و راهکارهای جلوگیری از تکرار این رفتارها داشته باشیم.

حجت الاسلام نورعلی دیلم در گفت وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: یکی از الگوهای جهان اسلام و بشریت پیامبر اسلام است که به عنوان محور وحدت همه مسلمانان جهان هستند.

سرپرست نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با بیان اینکه غرب به دنبال تضعیف جایگاه قرآن و شخصیت های قرآنی است، خاطرنشان کرد: چندین بار در کشورهای غربی به ساحت پیامبر اسلام(ﷺ) توهین شده که محکومیت مسلمان را به همراه داشته است.

وی با اشاره به لزوم تشدید حساسیت نسبت به این رفتارها، عنوان کرد: کار جایی خطرناک تر می شود که سیاسیون دیگر کشورها وارد مباحث عقیدتی مسلمانان می شوند.

دیلم با بیان برخی از راهکارها برای مقابله با اظهار نظر مکرون، تصریح کرد: همه قشرها در همه حوزه ها باید این موضوع را محکوم کنند و در همین راستا نسبت به افزایش محبت پیامبر(ﷺ) در قلوب نسل جوان فعالیت های ویژه تری داشته باشیم.

سرپرست نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور، گفت: باید از ابزار رسانه و هنر برای محکومیت سخنان مکرون استفاده کنیم تا پیام خود را نسبت به شخصیت پیامبر و اتحاد مسلمانان نشان دهیم.

مکرون و امثال وی به منفورترین افراد جهان تبدیل می شوند/ لزوم تحریم فرانسه از سوی کشورهای اسلامی

آخوند عبدالجلیل فرهمند در گفتگو با خبرنگار ما، گفت: عداوت و دشمنی سران کفر با اسلام سابقه دیرینه دارد، کافران همیشه برای پوشاندن ضعف و حقارت خود در برابر پیام روشن و رهایی بخش پیامبران الهی از شیوه نخ نمای تمسخر استفاده می‌کردند .

فرهمند افزود : سناریوی شیطانی اسلام‌ستیزی که اخیراً با اقدام موهن و دوباره مجله شارلی ابدو در انتشار کاریکاتورهای قبیحانه علیه پیامبر گرامی اسلام (ﷺ) و متعاقباً حمایت  رئیس‌جمهور بی‌خرد فرانسه وارد مرحله جدیدی شده و بی گمان چنین رفتارهایی که به بهانه آزادی بیان انجام می‌شود خود بزرگ‌ترین ظلم به آزادی بیان است. 

 

وی افزود: کدام فطرت سلیمی می‌پذیرد که با مستمسک آزادی بیان از توهین به مقدسات بیش از یک میلیارد مسلمان عالم دفاع شود. 

عالم اهل سنت با بیان اینکه ما مسلمانان در قبال توهین بر ساحت پاک پیامبر ﷺ چه باید بکنیم؟ گفت: با آنکه دولت فرانسه از هتاکین رسول معظم اسلام و منجی عالم بشریت حمایت نمود، محبت رسول از ما مسلمانان می طلبد که عزم راسخ برای پیروی از سنت‌های سرور عالمیانتحریم کامل انواع محصولات و شرکتها کشورهای هتّاک و این تحریم موقتی نباشد؛ بلکه دائمی باشد وآن هم به حمایت تجارداخلی و دولت های اسلامی و فرزندان خود را از سیره‌ی پاک آن حضرت ﷺ آگاه واقعه‌ای از پیامبر ﷺ را به سبک داستان، روزانه تعریف کنیم.

فرهمند تاکید کرد: ما باید متحد، همصدا و هم پیمان با دیگر مسلمانان جهان این اقدام شوم و شنیع  رئیس جمهور بی خرد فرانسه را قویاً محکوم کرده و برخورد قاطع و تجدید نظر جدی در روابط دیپلماتیک و اقتصادی با کشور فرانسه اعمال کنیم .

وی یادآور شد :  همان گونه که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فرموده‌اند: مسلمانان جهان هرگز دشمنی‌های سیاستمداران و سردمداران غربی نسبت به اسلام و مسلمین را فراموش نخواهند کرد و بر این باور است که  این اقدام بی شرمانه مطمئناً موجب خواهد شد تا مکرون و امثال او به منفورترین افراد در جهان تبدیل خواهد شد.

اسلام گرایی جهانی عامل اسلام ستیزی غرب

حاج آخوند عصام الدین گوگلان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: گسترش اسلام گرایی افراد در جهان و دنیای غرب عامل اسلام ستیزی شده است و سیاستمداران غربی نمی توانند مسلمان گرایی را تحمل کنند.

معاون پژوهشی حوزه چنارلی با بیان اینکه انتظار داریم اعتراض ها در فضای مجازی گسترش یابد، ابراز کرد: جوانان با ایجاد کمپین ها می توانند اعتراض خود را به دنیای غرب برسانند.

وی افزود: تمام مردم باید اعتراض خود را نسبت به توهین ابراز کنند و با توجه به اینکه برخی بسترها برای ابراز اعتراض ها به صورت حضوری وجود ندارد فضای مجازی بهترین بستر است تا به زبان های مختلف اعتراض خود و وحدت و هم گرایی مسلمانان را اعلام کنیم.

آخوند گوگلان یادآورشد: مسلمانان جهان در زمینه های مختلف می توانند اتحادیه ایجاد کنند تا در زمان بحران ملت های مسلمان زیر سایه وحدت بتوانند به یک دیگر کمک و هم رسانی کنند.

تحریم کالای فرانسوی توسط ملت های مسلمان راهکاری برای بیان اعتراض است

آخوند حنفی در گفت و گو با خبرنگار ما، اظهار کرد: یکی از دلایل اظهارات اخیر رییس جمهور فرانسه این است از قدرت یافتن و افزایش جمعیت مسلمانان در غرب هراس دارند.

امام جمعه موقت سیمین شهر اذعان کرد: غربی ها با ایجاد داعش و گروه های تندرو می خواهند اسلام را دین خشونت نشان دهند تا جلوی پیشرفت مسلمانان و ارتباط با گروه های مختلف را بگیرند.

وی با اشاره به راهکار اعتراض به این اظهارت مکرون افزود: تحریم کالاهای فرانسوی توسط ملت های مسلمان باعث فشار اقتصادی به دولت فرانسه می شود تا از مواضع خود پایین بیاید.

آخوند حنفی تصریح کرد: با توجه به ولادت پیامبر (ﷺ) می توانیم شخصیت مهربان و با کمالات ایشان را در جهان با استفاده از ظرفیت های مختلف گسترش دهیم.

امام جمعه موقت سیمین شهر گفت: باید این موضوع را نشان دهیم از رفتار یک نفر نباید چهره اسلام خشن نشان داده شود و این موضوع را مطرح کنیم تاریخ غرب در گذشته میزبان مسلمانان بوده و اگر پیشرفتی داشته اند باید تاریخ را بخوانند که مسلمانان همیشه به آن ها کمک می کردند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1661625
ارسال نظر
نظرات