شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:39 منتشر شده در مورخ: 1399/08/07 شناسه خبر: 1661627

شرایط بحرانی کرونا در دلیجان به علت عدم رعایت موازین بهداشتی است

شرایط بحرانی کرونا در دلیجان به علت عدم رعایت موازین بهداشتی است
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلیجان، گفت: پدیدار شدن شرایط فوق بحرانی در زمینه کرونا ویروس در این شهرستان نشات گرفته از عدم رعایت موازین بهداشتی از سوی مردم و برگزاری مراسم های پر تجمع است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالرحیم فردوسی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلیجان، در گفتگو با دیارآفتاب؛گفت: تعداد مبتلایان، مراجعین سرپایی، آمار بستری و همچنین درگیری‌های خانوادگی در این شهرستان رو به افزایش است.

وی با توجه به اینکه در این شهرستان تنها یک بیمارستان وجود دارد، اظهار کرد: انتظار می رود که مردم با توجه به شرایط فوق بحرانی کرونا ویروس در رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار جدی باشند و از برگزاری هرگونه مراسم و مهمانی اجتناب بورزند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلیجان، اعلام کرد: پیرو آمارهای روز گذشته، ۴۴ بستری در بیمارستان شهرستان دلیجان وجود داشته و ظرفیت بخش ویژه بیمارستان تکمیل شده و بیماران بستری اورژانس نیز در انتظار انتقال به بخش هستند.

وی ادامه داد: قرار داشتن شهرستان دلیجان در مسیر رفت و آمد مکرر و روزانه در پدیدار شدن این شرایط فوق بحرانی بی‌تأثیر نبوده، اما تأثیر مستقیم افزایش بیماری کرونا در اثر رفتار مردم است.

فردوسی بیان کرد: پیرو شرایط فوق و تصمیمات اخذ شده از امروز مجدداً محدودیت‌هایی سختگیرانه در این شهرستان اعمال می‌شود و تنها اصناف گروه یک اجازه فعالیت داشته و بسیاری از صنوف بسته خواهد شد، همچنین با افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، ماسک نمی زنند و مراسم هایی پر ازدحام برگزار می کنند، برخورد قانونی می شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلیجان خاطرنشان کرد: به منظور کاهش آمار ابتلا به کرونا، با همکاری هلال احمر ایستگاه های ارشادی در سطح شهرستان دلیجان به منظور هدایت و راهنمایی مردم برپا شده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1661627
ارسال نظر
نظرات