شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 15:05 منتشر شده در مورخ: 1399/08/07 شناسه خبر: 1661633
اهانت یا سازش؟!

بازی فرانسه در زمین عادی سازی روابط کشورهای مسلمان با اسرائیل!

بازی فرانسه در زمین عادی سازی روابط کشورهای مسلمان با اسرائیل!
به نظر می رسد قرار گرفتن فرانسه در مقابل مسلمانان با تمسک به توهین به ساحت قدسی پیامبر اکرم(ص) تکه ای از پازل یک بازی برای مدیریت مسلمان و اطمینان خاطر به حکام مرتجع عربی است که بتوانند راحت تر بر سر میز مذاکره با دشمن قسم خورده امت اسلامی بنشینند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، چند روزی است که بعد از توهین مقامات کاخ الیزه (فرانسه) به جان عالم حضرت محمد (ص) مردم مسلمان منطقه را به خشم آورده است و مسلمانان از اردن تا فلسطین و… سعی کرده اند با داغ کردن هشتک” نخریدن کالای فرانسوی” به نوعی جواب این بی احترامی آنان را بدهند.

به نظر می رسد که همه کشورهای مسلمان باید به این نکته برسند که مصرف گرای صرف بودن، آنهم کالا های غربی به هیچ وجه زیبنده امت اسلامی نبوده بعلاوه اینکه اینگونه مقابله کردن با حتاکی‌ها هرچند مورد تایید است ولی به هیچ وجه کافی نیست.

در هر صورت از اینکه امت اسلامی باید به شعایر دینی از جمله نسبت به ساحت مقدس پیامبران الهی حساس باشد و جوابی در خور به همه ی آنانی که به ساحت نورانی و قدسیشان جسارت کرده اند بدهد، شکی نیست.

اما سوال پیش می آید که چرا فرانسه و کشورهای دیگر، این برهه را برای جسارت به ساحت مقدس پیامبر اسلام انتخاب کرده اند؟

چرا رئیس جمهور فرانسه همچنان بر آتش این جسارت می دمد؟

شاید مطرح کردن این سوال تعجب برانگیز باشد چرا که جسارت و توهین در هر زمان و از جانب هرکسی مذموم است و عقل سلیم نمی پذیرد که به اسم آزادی بیان به مقدسات دیگران توهین شود اما واقعیت شاید آن باشد که پشت تمام این توهین ها و جسارت ها و حتی واکنش برخی از کشورهای عرب زبان مانند اردن و…، منحرف کردن افکار عمومی باشد؛ یعنی در حالی که حکام کشور های عربی در حال مصالحه یا همان عادی سازی روابط با رژیم صیهونیستی هستند باید افکار جوامع اسلامی نیز منحرف شود.

به نظر می رسد قرار گرفتن فرانسه در مقابل مسلمانان با تمسک به توهین به ساحت قدسی پیامبر اکرم(ص) تکه ای از پازل یک بازی برای مدیریت مسلمان و اطمینان خاطر به حکام مرتجع عربی است که بتوانند راحت‌تر بر سر میز مذاکره با دشمن قسم خورده امت اسلامی بنشینند.

واقعیت این است و به نظر می رسد که بازی گردانان صیهونیستی _ انگلیسی شناخت خوب و درستی از مسلمانان دارند و برای همین با طراحی نقشه‌هایی از این دست با کمترین هزینه بیشتر منفعت و سود را عاید خود می کنند.

هم اکنون که برخی از زمامداران کشورهای مسلمان یکی پس دیگری با وعده‌هایی از هواپیمای F35 گرفته تا یک مشت دلار، راضی به برقراری صلح با رژیم غاصب صیهونیستی می شوند؛ باید هم در این پازل، فرانسه با تحریک رگ تعصب جوامع اسلامی به جایی مسلمانان را هدایت کند که جهود و صیهونیست می خواهد.

بنابرین در حالی که همگان انتظار داشتند که رگ غیرت اعراب مسلمان با رسمیت شناختن رژیم کودک‌کش و وحشی صیهونیستی توسط برخی دُول عربی داغ شود و تیغ تیز دست درازی به جان و مال مسلمین را به رخ حکام و رژیم غاصب صهیونیستی بکشند با اجرای طرح توهین به پیامبر اسلام افکار عمومی مسلمانان را مدیریت کنند.

این نوشته به این معنا نیست که توهین به مقدسات بدون پاسخ باشد نه؛ هرگز! بلکه همانگونه که ابتدای بحث هم عرض شد تکلیف مشخص است اما باید قبول کرد با دشمن زیرک و دانایی طرف هستیم و از همه مهم‌تر نقاط ضعف جوامع اسلامی را می داند برای همین با این ابزار به مقاصد خود می رسد.

آنچه نباید مغفول بماند توانایی اهم و مهم کردن موضوعات روز جهان است که این قبیل موارد نشان می دهد هنوز توانایی تجزیه و تحلیل و سرسری نگاه نکردن به موضوعات و ترفندها از امت اسلامی رخت بر نبسته و جوامع مسلمین همچنان گرفتار عدم توانمندی در تجزیه و تحلیل موضوعات مهم و روز هستند.

رسانه های کشورهای اسلامی باید این مهم را برای افکار عمومی روشنگری کنند تا از اصل قضیه تحت‌الشعاع قرار نگیرند، اسلام از عدم شناخت و دقیق دام‌هایی که رگ جهالت امت را تحریک کرده اند کم ضربه نخورده است و باید برای همه عقلای اسلام “جنگ صفین و قرآن به سر نیزه کردن توسط معاویه و عمر عاص” تشریح و تبین شود تا خدای نکرده برای دفاع از ابرو چشم را کور نکنیم.

با بیان همه ی موارد بالا به نظر می رسد در استراتژی بازی متوازی “عادی سازی روابط ـ توهین به پیامبر(ص)” که بسیاری از کشورها در آن نقش ایفا می کنند بگونه ای طراحی شده که ضمن کنترل و جهت دهی افکار عمومی، به اهداف خود که مشروعیت بخشی به رژیم جعلی صیهونیستی است دست پیدا کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1661633
ارسال نظر
نظرات