شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:16 منتشر شده در مورخ: 1399/08/07 شناسه خبر: 1661648
جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین:

مردم رعایت نکنند ممنوعیت‌های بیشتری اعمال می‌شود

مردم رعایت نکنند ممنوعیت‌های بیشتری اعمال می‌شود
منوچهر حبیبی،جانشین ستاد کرونای استان قزوین گفت: تداوم روند افزایشی بیماران کرونایی در استان نگران کننده شده و اگر پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان رعایت نشود ممنوعیت‌های بیشتری را اعمال خواهیم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به وضعیت بحرانی استان در زمینه بیماری کرونا اظهار کرد: وضعیت استان قزوین به گونه‌ای است که اگر رعایت نکات بهداشتی بیشتر نشود باید منتظر شرایط حادتری باشیم و محدودیت‌ها را بیشتر کنیم.

 وی اضافه کرد: اگر مردم در معابر عمومی و سطح شهر به طور کامل از ماسک استفاده نکنند و شرایط به وضعیت مطلوبی نرسد بدون تردید محدودیت‌ها را به ممنوعیت تبدیل خواهیم کرد و شرایط فرق خواهد کرد.
 
حبیبی بیان کرد: باید زدن ماسک در میان شهروندان حداقل به 80 تا 90 درصد برسد تا نگرانی‌ها کاهش یابد و اگر نتوانیم به این شرایط دست یابیم تصمیمات جدی خواهیم گرفت تا با چالش‌های بیشتری مواجه نشویم.
 
جانشین ستاد کرونای استان قزوین یادآورشد: متاسفانه روند ابتلا به کرونا در استان روبه افزایش است و این وضعیت همچنان ادامه دارد؛ لذا انتظار داریم شهروندان از ویروس کرونا وحشت کنند و آن را جدی بگیرند زیرا هرگاه حساسیت مردم کم شده با شرایط بدتری مواجه شده‌ایم.
 
حبیبی عنوان کرد: اگر شهروندان در اجرای مصوبات ستاد کرونا همکاری و مشارکت نکنند ناگزیر هستیم سخت گیری‌های بیشتری را اعمال کرده و محدودیت‌ها را به ممنوعیت تبدیل کرده و وضعیت را تغییر دهیم.
 
این مقام مسئول گفت: از همه شهروندان بویژه بازاریان، اصناف، کسبه و کارمندان و کارگران، فعالان بخش حمل و نقل و رانندگان تاکسی و اتوبوس درخواست می‌کنیم پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند تا شرایط استان قزوین وخیم‌تر نشده و از بحران عبور کنیم.
 
جانشین ستاد کرونای استان قزوین بیان کرد: اگر نتوانیم با اعمال محدودیت‌ها روند روبه افزایش بیماری کرونا را کنترل کنیم حتما به سمت ممنوعیت‌های ماه فروردین که ترددها نیز ممنوع شده بود حرکت می‌کنیم.
 
وی تصریح کرد: امیدواریم مردم استان قزوین هشدارهای کارشناسان بهداشتی و توصیه‌های ستاد کرونا را جدی بگیرند و حتما ماسک زده و از حضور در مراکز جمعیتی خودداری کنند تا بتوانیم با ظرفیت‌های موجود ایجاد شده در بخش بهداشت و درمان و تخت‌های بیمارستانی جوابگوی بیمارانی باشیم که به ویروس کرونا مبتلا شده و جانشان در خطر است.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1661648
ارسال نظر
نظرات