شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:33 منتشر شده در مورخ: 1399/08/07 شناسه خبر: 1661655
نمایندگان ادیان الهی در مجلس:

فرانسه به بهانه آزادی بیان ولنگاری بیان و خشونت زبانی را ترویج می کند

فرانسه به بهانه آزادی بیان ولنگاری بیان و خشونت زبانی را ترویج می کند
نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی تاکید کردند: اظهارات غیرمسئولانه و توهین‌آمیز رئیس جمهور فرانسه به ساحت پیامبر دین اسلام از جمله رویکردهای مضمومی است که عملاً به بهانه آزادی بیان، ولنگاری بیان و خشونت زبانی منتهی به خشونت فرهنگی و سیاسی را ترویج می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  علی کریمی فیروزجایی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیانیه نمایندگان ادیان الهی در مجلس در محکومیت اظهارات توهین‌آمیز رئیس جمهور فرانسه را قرائت کرد.

متن این بیانیه به این شرح است:

به نام خدا

مهمترین عامل شکل دهنده و معنابخش هویت‌ها در دنیای کنونی دین است، به تبع آن احترام به ادیان به طریق اولی پیامبران ادیان اهمیت شایان توجه و غیرقابل چشم‌پوشی برای امکان زیست مشترک در درون جوامع و بین جوامع می‌یابد و در شرایط حال حاضر جهان درک این امور از سوی سران کشورها و ملل بدیهی است اما متأسفانه آنچه دیده می‌شود بی‌توجهی عامدانه برخی از آنها است که خود آتش بیار معرکه شده‌اند و بر تنور دشمنی‌ها می‌دمند.

اظهارات غیرمسئولانه و توهین‌آمیز رئیس جمهور فرانسه به ساحت پیامبر دین اسلام از جمله این رویکردهای مضموم است که عملاً به بهانه آزادی بیان، ولنگاری بیان و خشونت زبانی منتهی به خشونت فرهنگی و سیاسی را ترویج می‌کند، اگر افراطی‌گری محکوم است هتاکی زمینه‌ساز زنجیره خشونت و پایمال شدن حقوق محکوم‌تر است.

ما نمایندگان جوامع، ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی با احترام به تجربه مشترک و دیرین جوامع خود در ایران اسلامی با محکومیت چنین رفتارهایی از سردمداران چنین کشورها می‌خواهیم که چنانچه خواهان صلح و هم زیستی ادیان و فرهنگ‌ها هستند، به تجدیدنظر اساسی به رویکردها و باورهای غلط‌شان دست یازند.

 

 

انتهای پیام/ک

 

https://www.dana.ir/1661655
ارسال نظر
نظرات