شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:25 منتشر شده در مورخ: 1399/08/07 شناسه خبر: 1661743
مدیر دفتر ارتباطات مردمی نماینده منطقه تربت حیدیه خبر داد؛

استقرار گروه‌های جهادی برای گل چینی زعفران در منطقه تربت حیدریه

استقرار گروه‌های جهادی برای گل چینی زعفران در منطقه تربت حیدریه
علیرضا فهیمی گفت: با تلاش نماینده مردم تربت‌ حیدریه، زاوه و مه‌ولات در مجلس شورای اسلامی و قرارگاه همیاری زعفران، نیروهای جهادی با استقرار در تربت‌ حیدریه و زاوه به کشاورزان در گل چینی و پاک کردن زعفران کمک می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا فهیمی، مدیر دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: اجرای این طرح در راستای تحقق مثلث اقتصادی رزم حسینی استاندار سابق خراسان رضوی و وزیر صمت کنونی انجام گرفته و حجت‌الاسلام سیدامین طباطبایی از معین‌های اقتصادی آستان قدس رضوی متعهد شدند در این ایام همیار زعفرانکاران منطقه تربت حیدریه باشند.

وی تصریح کرد: این اقدام با هدف حمایت از زعفرانکاران و به منظور رعایت کف قیمت به تصویب رسیده در شورای ملی زعفران می‌باشد تا مبادا در اثر عرضه زیاد محصول قیمت پایین نیاید.

فهیمی با بیان اینکه که قرار است 2 هزار نفر در ایام فصل برداشت زعفران در منطقه مستقر شوند، افزود: تاکنون 500 نفر مستقر و مشغول همکاری هستند.

وی همچنین گفت: بر اساس توافق صورت گرفته مقرر است 29 درصد محصول را نیروهای قرارگاه برای خودشان بردارند و 71 درصد را به زعفران‌کاران تحویل بدهند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌ حیدریه نیز گفت: اکنون اکیپ ویژه‌ای برای انجام امور قرنطینه و کنترل بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی جهادگران تشکیل شده‌ است.

غلامرضا میری افزود: هر گاه احساس شود حضور جهادگران چه برای خودشان و چه برای زعفران‌کاران مشکل انتقال یا انتشار کرونا را به همراه خواهد داشت، از ادامه کار آن‌ها جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1661743
ارسال نظر
نظرات