شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 20:30 منتشر شده در مورخ: 1399/08/07 شناسه خبر: 1661823
آیت الله سبحانی:

برخی سران کشورها آزادی بیان را با هتک حرمت یکسان گرفتند

برخی سران کشورها آزادی بیان را با هتک حرمت یکسان گرفتند
آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید با صدور پیامی به مناسبت هتک حرمت پیامبر اسلام آورده است: برخی از سران کشورها از این خرد جمعی به دور افتاده و به جای تلاش جهت درمان بیماران با سخنان رکیک درباره پیامبر عظیم الشان اسلام احساسات میلیاردها انسانها آزاده را بر ضد خود تحریک کرده اند و به قدری دور از منطق سخن گفته اند که آزادی بیان را با هتک حرمت یکسان گرفته اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در پیام این مرجع تقلید آمده است: در این شرایط خاص حاکم بر جهان یعنی شیوع پدیده مخرب و ویرانگر کرونا که سلامتی بشر را تهدید می کند خرد جمعی ایجاب می کند که سران همه کشورهای جهان -  فارغ از هر نوع اختلاف سیاسی دور هم گرد آیند و با همفکری متخصصان بهداشت کشورها بر این پدیده فائق آیند و خدمتی عظیم و قابل تقدیر در حیات بشریت انجام دهند.

 
پیام می افزاید: ولی متاسفانه برخی از سران کشورها از این خرد جمعی به دور افتاده و به جای تلاش جهت درمان بیماران با سخنان رکیک درباره پیامبر عظیم الشان اسلام احساسات میلیاردها انسان های آزاده را بر ضد خود تحریک کرده است و به قدری دور از منطق سخن گفته که آزادی بیان را با هتک حرمت یکسان گرفته است.
 
پیام حاکی است: همه مسلمانان بلکه همه عقلای جهان این عمل را محکوم کرده و همگان یک صدا می گوید: ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست عِرض خود می بری و زحمت ما می داری.
 
امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه به تازگی گفته است کشورش کاریکاتورهای اهانت آمیز به پیامبر اسلام (ص) را بار دیگر منتشر خواهد کرد، همین امر موجب شد که هشتگ "تحریم کالاهای فرانسوی" در کشورهای عربی به ترند اول تبدیل شود و بسیاری استفاده از این کالاها را ممنوع کنند.
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1661823
ارسال نظر
نظرات