شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 22:51 منتشر شده در مورخ: 1399/08/07 شناسه خبر: 1661850
امام جمعه هرسین:

فرانسه از رشد اسلام مستأصل شده است/ ضرورت محدود کردن روابط اقتصادی با کشور فرانسه

فرانسه از رشد اسلام مستأصل شده است/ ضرورت محدود کردن روابط اقتصادی با کشور فرانسه
حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین اجرایی, امام جمعه هرسین ضمن محکوم کردن اقدام نشریه فرانسوی در توهین به ساحت پیامبر اسلام(ص) و حمایت رئیس جمهور این کشور را از این اقدام بر ضرورت محدود کردن روابط اقتصادی با کشور فرانسه تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین اجرایی در گفتگو با خبرنگار دیوانگاه در خصوص توهین اخیر نشریه  فرانسوی به ساحت پیامبر اسلام(ص) و حمایت رئیس جمهور این کشور از این اقدام اظهار داشت: در چند ماه گذشته نشریه فرانسوی شارلی ابدو کاریکاتوهای توهین آمیز به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) را منتشر کرد که واکنش مسلمانان را در پی داشت و نفرت خود را نسبت به این کار نشان دادند.

امام جمعه هرسین افزود: در جدیدترین نمونه رئیس جمهور فرانسه از این اقدام حمایت کرد و از آن به عنوان یک آزادی بیان و عقیده نام برد, و باز در سنوات قبل دیدیم که در اروپا اقدام به سوزاندن قرآن کریم کردند.

وی خاطرنشان کرد:  باید دید که ریشه این کار کجاست که هر از چند گاهی این اقدامات در اروپاانجام می شود؟ واقعیت این است که اینها مستأصل شده اند که در فرانسه و کل اروپا رشد اسلام همه اینها را سردرگم کرده است و مسلمانان در آینده اروپا بسیار موثر خواهند بود و برخی از آمارها که خود اروپایی ها منتشر کرده اند بیانگر این است که تا 50سال آینده تا سال 2070جمعیت مسلمانان بیشتر از جمعیت مسیحیان خواهد بود.

حجت الاسلام اجرایی در ادامه اظهار داشت:  اینها با این اقدامات می خواهند جلو رشد اسلام را در غرب  بگیرند که ما می بینیم که در سالهای 2010به بعد سریعترین رشد را مسلمان در اروپا دارند.

وی ضمن محکومیت این اقدام کشور فرانسه افزود: در اینجا هم باید تعقل کرد و هم اینکه دولت محترم و نظام اسلامی ما باید درسی به فرانسه بدهد و روایط اقتصادی را محدود کنند و کالاهایی که ساخت فرانسه است را نخرند و اگر کشورهای اسلامی قدری از ارتباطات اقتصادی را با فرانسه کم کنند دیگر این کشور به خود اجازه توهین به مقدسات ما را به خود نمی دهد.

امام جمعه هرسین تصریح کرد: رئیس جمهور روسیاه فرانسه این اقدام خود را آزادی بیان می داند ولی این توهین هایی که به خودش کرده اند را برنمی تابد و سفرای کشورها را احضار کرده اند، انشاالله آینده از آن موحدان و یاران امام مهدی(عج) خواهد بود که خداوند در قرآن وعده آن را داده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1661850
ارسال نظر
نظرات