شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:56 منتشر شده در مورخ: 1399/08/08 شناسه خبر: 1662019
کارشناس مسائل سیاسی:

دولت موضع‌ قاطعی در مقابل توهین به پیامبر(ص) نشان دهد/ ضرورت تحریم کالاهای فرانسوی

دولت موضع‌ قاطعی در مقابل توهین به پیامبر(ص) نشان دهد/ ضرورت تحریم کالاهای فرانسوی
سید مرتضی حسینی، کارشناس مسائل سیاسی گفت: اگر دولت‌های اسلامی موضع قاطعی نشان دهند، قطعا فرانسه عقب خواهد نشست؛ چراکه می‌بینیم ۱۰کشور مسلمان بزرگ اعلام کرده‌اند که اجناس فرانسوی را تحریم خواهیم کرد که این بسیار اثرگذار خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید مرتضی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین با اشاره به اقدام خصمانۀ دولت فرانسه در حمایت از هتاکی به ساحت پیامبر اعظم(ص) اظهار کرد: دفاع رئیس جمهور فرانسه از توهین به پیامبر اکرم به چند دلیل است که عمده‌ترین آن ترویج و گسترش دین اسلام در اروپا به‌ویژه در فرانسه است که مسلمانان در حال افزایش هستند.

نماینده اسبق مردم قزوین در مجلس افزود: در گذشته تعداد مسلمانان به یک میلیون هم نمی‌رسید؛ اما امروز ۱۰میلیون مسلمان در فرانسه وجود دارد و این برای دولت‌های اروپایی به‌ویژه فرانسه قابل هضم نیست که اسلام با این سرعت در حال گسترش باشد.

وی بیان کرد: آنها با این اقدامات در نظر دارند چهره مقدس پیامبر اکرم(ص) که محبوب قلوب‌ مسلمین است را خدشه دار کنند تا مردم فرانسه گرایشی به سوی دین اسلام و مسلمانان شدن نداشته باشند در حالیکه کسی نمی‌تواند نور هدایت را خاموش کند.

این کارشناس سیاسی ابراز کرد: خدا باید این افراد را رسوا کند؛ چراکه در واقع این ملتی که دم از آزادی عقیده و بیان می‌زنند چرا در برابر پرسیدن دلیل این کار توسط کشورهای دیگر که چرا توهین می‌کنید با آنها به شدت برخورد می‌کنند.

وی با اشاره به موضوع هولوکاست اذعان کرد: هولوکاست یک حادثه تاریخی است که برخی منکر آن هستند؛ چرا در این عرصه هرکس از هولوکاست حرف می‌زند او را به زندان برده یا تبعید کرده و سپس از هستی ساقط می‌کنند، مگر آزادی نیست پس چرا منکر این حادثه هستند مگر دم از آزادی عقیده، بیان و قلم نمی‌زنند؟

کشورهای اروپایی هرگاه پای منافعشان به میان باشد دم از آزادی بیان می‌زنند

حسینی تصریح کرد: توهین به پیامبر اسلام زمینه ای شد تا دشمنان اسلام رسوا شوند و ثابت شود که دروغگو هستند؛ مستکبران جهانی هرجا پای منافعشان باشد دم از آزادی زده و هرجا به نفعشان نباشد و با افکار و عقیده آنها در تناقض باشد با آن مخالفت خواهند کرد.

نماینده اسبق مردم قزوین در مجلس با بیان اینکه دولت ایران باید موضع قاطعی در برابر توهین به پیامبر اسلام نشان دهد، عنوان کرد: غربی‌ها می‌دانند که کشورهای عربی اسلامی مثل عربستان سعودی، مصر و دیگران که باید در برابر این حرکت به پا خیزند و فریاد  "وا محمدا" سر دهند؛ تابع آنها هستند و هرچه دستور دهند اجرا خواهند کرد.

وی ادامه داد: در اقدام ترکیه به دستور تحریم اجناس فرانسوی، رئیس جمهور فرانسه عنوان کرده که کاری می‌کنم کشورهای عربی علیه ترکیه قدم بردارند، که در واقع حاکی از آن است که به خوبی متوجه شدند کسانی که ادعا می‌کنند حافظ حرمین هستند درحقیقت تابع اروپایی‌ها، غربی‌ها، امریکایی‌ها و فرانسوی‌ها است و اگر توهین هم کنند کشورهای عربی قدم از قدم برنخواهند داشت.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه مسلمانان جهان باید متوجه شوند که آل سعود دروغگو است، تصریح کرد: اگر سران کشورهای اسلامی در برابر این حرکت موضع جدی بگیرند قطعا فرانسه عقب نشینی خواهد کرد؛ چراکه دیدیم وقتی کشور ترکیه اعلام کرد اجناس فرانسوی در ترکیه خریداری نشود فریاد فرانسه بلند شد.

وی گفت: اگر امروز موضع قاطع بگیریم، قطعا فرانسه عقب خواهد نشست؛ چراکه می‌بینیم ۱۰کشور مسلمان بزرگ اعلام کرده‌اند که اجناس فرانسوی را تحریم خواهیم کرد که این بسیار اثرگذار خواهد بود؛ حال اگر ۵۵کشور اسلامی موضع قاطع بگیرند قطعا فرانسه عقب نشینی خواهد کرد و هیچ کشور دیگری نیز جرات توهین را نخواهد داشت.

حسینی در پایان گفت: دولت ایران بعید است که موضع محکم و قاطعی در برابر اقدامات فرانسه داشته باشد چون دیدگاه سیاسی آنها در برابر اروپا دیدگاه قاطعی نیست و همانطور که می‌بینیم، ایران بعد از اقدامات کشور ترکیه؛ تازه با تحریم‌های موقت به فرانسه اخطار و هشدار داده و تاکنون اقدام جدی نکرده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1662019
ارسال نظر
نظرات