شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:46 منتشر شده در مورخ: 1399/08/08 شناسه خبر: 1662028
وزیر راه و شهرسازی در قزوین اعلام کرد

افتتاح آزادراه آبیک - چرمشهر با اعتبار ۴ هزار میلیارد تومان

افتتاح آزادراه آبیک - چرمشهر با اعتبار  ۴ هزار میلیارد تومان
وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه آبیک - چرمشهر پاییز امسال با حضور رئیس جمهور مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت، اعتبار این پروژه بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز(پنج‌شنبه) طی سفری یک روزه بعد از ورود به استان قزوین از جاده در حال ساخت چرم‌شهر به آبیک بازدید کرد. در این بازدید استاندار قزوین به همراه جمعی از مسئولان استانی نیز حضور داشتند.

محمد اسلامی در سفر یک روزه خود به استان قزوین قرار است از وضعیت راه‌های شهرستان آبیک، بویین زهرا و آوج بازدید کرده و مشکلات اجرای طرح‌های راهسازی و ساخت مسکن در این مناطق را مورد بررسی قرار دهد.

وزیر راه در حاشیه بازدید از آزادراه در دست احداث "آبیک-چرمشهر" در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آزادراه آبیک-چرمشهر بخش مهمی از ترافیک ترانزیت شرق و غرب کشور را برطرف خواهد کرد؛ این آزادراه بخش مهمی از جاده ابریشم را به خود اختصاص داده و سهم بزرگی را نیز در جابجایی خودروها از قزوین به سمت مشهد مقدس بر عهده خواهد داشت.

به گفته وی، آزادراه ۱۶۰کیلومتری آبیک-چرمشهر از پروژه‌های مهم و تاثیرگذاری است که در زندگی و رفت و آمد ایمن شهروندان نقش بسزایی را برعهده خواهد داشت.

اسلامی ادامه داد: موضوع حائز اهمیت در اجرای این پروژه آن است که همه دست اندرکاران، از سرمایه گذار تا دستگاه‌های اجرایی با تلاش مضاعف خود به خصوص طی دو سال گذشته که این پروژه با پیشرفت ۵۰ درصدی رو به رو بوده؛ همراه کرده است.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: آزادراه آبیک-چرمشهر به لحاظ ترافیک سبک حدود دو ساعت مسیر را برای خودروها و در بخش ترافیک سنگین نیز حدود ۹۰ دقیقه مسیر آبیک تا گرمسار را برای کامیون‌ها کوتاه‌تر می‌کند و ارزش پروژه احداث آزاد راه آبیک-چرمشهر بیش از چهار هزار میلیارد تومان است.

گفتنی است؛ وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روزه به استان قزوین از پروژه‌های عمده حمل و نقل و جاده‌ای این استان بازدید خواهد داشت.

بازدید از سه راهی رحیم آباد-دانسفهان، بهسازی تونل و پل شورآب در آوج، بازدید از گردنه سلطان بلاغ و تقاطع غیرهمسطح ضیاءآباد و بازدید از بافت فرسوده شهر تاکستان در برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی در سفر به قزوین است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1662028
ارسال نظر
نظرات