شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 18:30 منتشر شده در مورخ: 1399/08/08 شناسه خبر: 1662070
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

حوزه سلامت نیازمند استفاده از ظرفیت خیرین است/ فرهنگ سازی برای مردمی شدن مقابله با کرونا

حوزه سلامت نیازمند استفاده از ظرفیت خیرین است/ فرهنگ سازی برای مردمی شدن مقابله با کرونا
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی گفت: مردمی کردن مقابله با کرونا بدین معناست که نگرانی از ماسک نزدن و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید دغدغه همه مردم شود، همه وظیفه داریم در این حوزه امر به معروف و نهی از منکر کرده و برای مردمی شدن مقابله با کرونا تلاش و فرهنگ سازی کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی عصر امروز(پنج‌شنبه) در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی درباره بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در مقابله با کرونا که با حضور مسئولان استان و نمایندگان تعدادی از مجموعه‌های جهادی و مردمی برگزار شد، اظهار کرد: مردم اگر امروز بشنوند که اقشار مختلف مسئولان مردمی و دولتی با یکدیگر همدل و همراه هستند و برای حل مشکلات مردم پیشقدم شده‌اند، این موضوع یک آرامش دل و امید خوبی برایشان ایجاد خواهد کرد و یک سرمایه اجتماعی ارزشمندی است که باید قدر آن را بدانیم.

امام‌ جمعه قزوین افزود: پزشکان در شرایط امروز کرونا به مردم توصیه می‌کنند که تا ضرورتی پیش نیامده به بیمارستان‌ها مراجعه نکنید و خود را قرنطینه خانگی کنند؛ همچنین شاید این انتظار وجود داشته باشد که نیروهای جهادی و امدادگران بسیجی برای کمک در بیمارستان‌ها حضور داشته باشند، اما گاهی شاهدیم که مردم و برخی بیماران ما در منازل خود بیشتر به کمک‌های امدادی نیازمندند.

وی ادامه داد: در استان قزوین خیلی خوب است که در حوزه حضور نیروهای امدادی بسیجی در منازل چاره جویی شود تا وقتی که مردم را توصیه به ماندن در منازلشان می‌کنیم اگر برای کمک‌های درمانی جزئی نیاز به اقدامات درمانی داشتند بتوانند از این ظرفیت بهره‌مند شوند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به ظرفیت استفاده از خیرین سلامت اضافه کرد: رهبری در فرمایشات اخیری که در ستاد مقابله با کرونا داشتند، تاکید کردند بهترین انفاق در شرایط امروز کار خیر در حوزه سلامت است. با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب وظیفه داریم که از ظرفیت خیرین و جهت دادن به اقدامات خیر نیکوکاران در حوزه سلامت تلاش کنیم و این جهت دهی جزو وظایف شما در همین ستاد مردمی است.

عابدینی ابراز کرد: مردمی کردن مقابله با کرونا بدین معناست که نگرانی از ماسک نزدن و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید دغدغه همه مردم شود، همه وظیفه داریم در این حوزه امر به معروف و نهی از منکر کرده و برای مردمی شدن مقابله با کرونا تلاش و فرهنگ سازی کنیم.

وی تصریح کرد: نیروهای جهادی در دوره‌های مختلف حضور و تلاش خود را نشان داده‌اند اما در حوزه مقابله با کرونا گاهی حضورشان دچار نوساناتی شده است، امروز که مرگ و میر ناشی از کرونا در استان قزوین دورقمی شده باید حضور و فعالیت گروه‌های جهادی چندبرابر شود.

امام جمعه قزوین اذعان کرد: باید تلاش کنیم حمایت مواساتی و تعاون و احسان در جامعه ادامه داشته باشد و خدای نکرده به گونه‌ای عمل نکنیم که چراغ این مواسات و همدلی خاموش شود، تا زمانی که گرسنگی و بیکاری و محرومیت‌های شغلی کرونایی وجود دارد روز به روز حرکت مواساتی ما باید جدی تر شود.

وی در پایان بیان کرد: جلسات مشترک بین مسئولان و گروه‌های جهادی و مردمی در راستای مقابله با کرونا باید ادامه دار و باجدیت برگزار شود و در هر جلسه برنامه‌ها و مصوبات جلسه گذشته مورد ارزیابی قرار گیرد؛ آسیب‌ها را شناسایی کنیم تا تاکیدات رهبر معظم انقلاب در حوزه مقابله با کرونا دقیق پیگیری شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1662070
ارسال نظر
نظرات