شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:07 منتشر شده در مورخ: 1399/08/09 شناسه خبر: 1662211
عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس:

دولت در دوگانه کرونا_اقتصاد درمانده است/ جذب ۱۰هزار نیروی سلامت در دستور کار وزارت بهداشت

دولت در دوگانه کرونا_اقتصاد درمانده است/ جذب ۱۰هزار نیروی سلامت در دستور کار وزارت بهداشت
فاطمه محمدبیگی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: شیوع ویروس کرونا وارد فاز جدیدی شده لذا تقویت کادر درمان یک ضرورت است، جذب ۱۰هزار نیروی جدید در حوزه سلامت باید در دستور کار دولت و وزارت بهداشت و درمان قرار بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ فاطمه محمدبیگی ظهر امروز(جمعه) در دیدار با مدیر، معاونان و کادر سلامت مرکز بهداشت و درمان شهید بلندیان قزوین اظهار کرد: اکرام مدافعان سلامت در شرایط امروز کشور یک ضرورت است، بارها مطالبات و تغییر وضعیت مدافعان سلامت را متذکر شدیم و پیگیری کردیم، اما آنچه در جنگ بیولوژیک سخت امروز احساس می‌شود این است که دولت موضوع مقابله با شیوع کرونا را در اولویت خود قرار نداده و در دوگانه اقتصاد-کرونا درمانده شده است.

وی افزود: ابتلای خانوادگی به کرونا معضل بزرگی است که امروز شاهد هستیم، هر روز شاهد مرگ صدها نفر از هم‌وطنان‌مان هستیم که این خسارت بزرگ جبران شدنی نیست، باید تمام وضعیت شهر مقابله با کرونا باشد و در این شرایط تمامی دستگاه‌ها با تمام قوا ورود کرده و مردم را آگاه کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: باید رصد دقیقی کنیم و تجربیات دیگر کشورها در حوزه مقابله با کرونا به کار گرفته شود. باید چرخه تولید بیماری را با نهضت اجتماعی بیماریابیِ فعال، کم کنیم که این جز با ورود جدی گروه‌های مردمی و جهادی میسر نیست، آنچه به نظر ضروری می‌رسد این است که باید گشت سلامت در شهرها راه بیفتد.

وی عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنم درصدی از نیروهای هر دستگاهی مامور ویژه مقابله با کرونا شده، آموزش لازم را دیده و در دستگاه خود این موضوع را به صورت جدی پیگیری کنند.

محمدبیگی بیان کرد: شیوع ویروس کرونا وارد فاز جدیدی شده لذا تقویت کادر درمان یک ضرورت است، جذب ۱۰ هزار نیروی جدید در حوزه سلامت باید در دستور کار دولت و وزارت بهداشت و درمان قرار بگیرد.

وی در پایان گفت: احساس می‌شود بخش قابل توجهی از مردم هنوز عمق خطر کرونا را درک نکرده و جدی نگرفته‌اند، باید حساسیت لازم در جامعه ایجاد شود، برای این منظور باید تمام نهادها و دستگاه‌ها پای کار باشند و در این حوزه احساس تکلیف کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1662211
ارسال نظر
نظرات