شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 18:30 منتشر شده در مورخ: 1399/08/09 شناسه خبر: 1662212
مولوی عبدالحمید؛

شما تروریسم و افراط گرایی را ایجاد و ما با آن مبارزه میکنیم / آزادی بیان مخالف توهین به مقدسات

شما تروریسم و افراط گرایی را ایجاد و ما با آن مبارزه میکنیم / آزادی بیان مخالف توهین به مقدسات
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی گفت: این که فردی به مقدسات اهانت می کنند به معنای آن است که تف به آسمان می اندازد و مطمئناً به صورت خودش برمی‌گردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در خطبه های پیش از نماز جمعه اهل سنت این هفته بیان کرد: رئیس جمهور فرانسه ناکارآمد و ناتوان و ضعیف است که با این اقدام آن کشور را به سوی ناامنی سوق داده است.

خطیب جمعه اهل سنت گفت: کسی که عقل و منطق داشته باشد به مقدسات ادیان و دیگران توهین نمی‌کند، زیرا فایده ای ندارد.

وی بیان کرد: در وجود مسلمانان محبت حضرت رسول اکرم (ص) دیده می شود و از همه عزیزان و ثروت خود پیامبر را بیشتر دوست دارند و محبوب همه دلهاست.

مولوی اسماعیل زهی اظهار کرد: مسلمانان دومین جمعیت دنیا را تشکیل می دهند و کسی که این توهین را انجام دهد دیوانه و مجنون است، باید پرسید به مقدسات مردم چه کار دارید؟ شما منطق و استدلال دارید و با دلایل تان حرف بزنید، اما توهین نه.

وی گفت: آزادی بیان توهین نیست، در هیچ فرهنگ و قانونی در دنیا اهانت و توهین به عنوان آزادی بیان شمرده نمی شود. آیا شما می توانید به پدر، مادر، همسر، ناموس و خواهر مردم ناسزا بگویید و عنوان کنید خواهان آزادی بیان هستید؟

مولوی اسماعیل زهی بیان داشت: این توهین و ناسزا است چرا مغلطه می کنید؟ با این توهین صدمه و لطمه بزرگی به خود وارد کردید، به بنده مکرم خدا توهین کردید.

وی اذعان داشت: چرا مردم فرانسه جلوی رئیس جمهور خود را نمی گیرند؟ ما با تروریسم مبارزه می کنیم شما افراط گرایی و تروریسم را ایجاد کردید و بدانید هیچ یک از مسلمانان نمی توانند این موضوع را تحمل کنند.

وی ادامه داد: باید نهادهای بین المللی وسایر مجامع بین المللی این جریان را محکوم کنند و سازمان ملل به تمام دنیا تشریح کند به مقدسات هیچ ملتی توهین نکنید و سازمان ملل باید ممنوعیت اهانت به همه مقدسات همه ادیان و ملت ها را مدنظر قرار دهد.

وی افزود: باید مسلمانان متحد باشند و این اتحاد را از روی عمل و با زبان خود نشان دهند و کنار یکدیگر قرار بگیرند، کشورهای اسلامی باید از اختلافات عبور کنند، امروز اگر کشورهای اسلامی متحد بودند چنین اتفاقات و‌ توهین هایی رخ نمی داد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1662212
ارسال نظر
نظرات