شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 16:07 منتشر شده در مورخ: 1399/08/09 شناسه خبر: 1662219
فرماندار پاوه خبر داد:

صادارت 23 میلیون دلاری از مرز شوشمی پاوه

صادارت 23 میلیون دلاری از مرز شوشمی پاوه
پرویز ایده پور, فرماندار پاوه گفت: از اردیبهشت امسال تاکنون بیش از 23 میلیون دلار صادرات از مرز شوشمی داشته ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هزارماسوله، پرویز ایده پور در جلسه بررسی مشکلات مبادلات مرزی در شوشمی اظهار داشت: به دلیل مشکلات در مرز پرویز خان هم اکنون مرز شوشمی با ترافیک صادرات به ویژه در بخش میوه و تره بار مواجه است .

وی افزود: مسئولین گمرک در شهرستان و استان تمهیدات سرعت بخشی به ترخیص کالا را هر چه سریعتر فراهم کنند.

ایده پور گفت: روزانه بیش از 250 خودرو سنگین وارد بازارچه مرزی شوشمی می شود و امکان افزایش این تعداد وجود دارد لذا بسیاری ضروری است شرایط سریعاً برای اینگونه مواقع فراهم شوچد.
 
وی ادامه داد: با توجه به نیاز ضروری به باسکول دوم و تعلل سازمان همیاری و شهرداری نوسود برای ایجاد باسکول دوم، تجار و پیله وران سریعاً اقدام به جانمایی و نصب باسکول کنند زیرا در شرایط کنونی که کشور نیازمند صادرات قانونی است تعللها به هیچ وجه پذیرفتنی نیستند.

 فرماندار پاوه گفت: هفتاد سال است مرز شوشمی دارای گمرک است اما هنوز گمرک نتوانسته در این مرز به شرایط مساعد  سخت افزاری و نرم افزاری دست یابد و این به هیچ وجه پذیرفتنی و مناسب نیست.

 ایده پور اضافه کرد: بخشدار از فردا از طریق شهرداری نوسود نیروها و تجهیزات لازم برای گند زدایی خودروهای ورودی و خروجی به بازارچه ی مرزی از دو طرف را فراهم کند و بصورت روزانه و مستمر و در چندین نوبت سرویس های بهداشتی گند زدایی شوند همچنین انتظار می رود این فعالیتها بصورت مستمر در مرز ادامه یابند .

  وی افزود: گمرک جمهوری اسلامی ایران به دلیل شرایط اقتصادی کشور مرزها را در شرایط بحرانی کرونا همچنان فعال نگه داشته که از این جهت باید قدردان آنها باشیم زیرا جریان کار و فعالیت و اشتغالهای مستقیم و غیر مستقیم در نقاط مرزی همچنان ادامه دارد .
 
ایده پور با بیان اینکه نیروهای خدوم هنگ مرزی انصافاً همکاری مناسب و تنگا تنگی با عوامل بازارچه مرزی شوشمی و امر مهم مبادلات مرزی دارند، گفت: با نیروهای هنگ مرزی مستقر در بازارچه هماهنگ شده که از امروز به بعد از فعالیت کارگران ، غرفه داران، پیله وران ، تجار و سایر عوامل مشغول در بازارچه که پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمی کنند بدونه هیچ اغماضی جلوگیری کنند .

 وی عنوان کرد: امیدواریم بازارچه مرزی شوشمی با رعایت نکات بهداشتی و ایمنی در مقابل کرونا بازارچه  نمونه شود.
 
ایده پور تصریح کرد: از زحمات ستوان دوم حسنی و همکارانشان در مرز شوشمی که با وسواس خاصی وظایف خود را انجام می دهند تشکر و قدردانی می شود و درخواست دارم که شرایط ترفیع این عزیزان فراهم شود.

https://www.dana.ir/1662219
ارسال نظر
نظرات