شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 08:59 منتشر شده در مورخ: 1399/08/10 شناسه خبر: 1662287
نماینده مردم خمین در مجلس:

منطق ایستادگی و مقاومت، ایران را به قدرتی شکست ناپذیر تبدیل کرده است/امروز هیچ کسی به سازش با مستکبرین فکر نمی کند

منطق ایستادگی و مقاومت، ایران را به قدرتی شکست ناپذیر تبدیل کرده است/امروز هیچ کسی به سازش با مستکبرین فکر نمی کند
نظری نماینده مردم خمین در مجلس بیان کرد: به بیانی دیگر هر جا که ایران از منطق ایستادگی و مقاومت استفاده کرده است توانسته به قدرتی شکست ناپذیر تبدیل شود و بر دشمن غلبه پیدا کند که نمونه های آن صنعت موشکی، جنگ تحمیلی، صنعت هسته ای و ... است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس در گفتگو با دیارآفتاب؛ با توجه به در پیش بودن سالروز مبارزه با استکبار جهانی، در خصوص لزوم مقاومت در برابر مستکبرین خصوصا آمریکا، گفت: اساسا شکل گیری انقلاب اسلامی بر پایه ایستادگی و مقاومت در مقابل قدرت های بزرگ و زیاده خواه شکل گرفته است.

وی افزود: منطق انقلاب اسلامی منطق ایستادگی و مقاومت بوده و هست و در طول بیش از ۴ دهه از انقلاب اسلامی هم با همین منطق به پیش آمده ایم. البته با توجه به روی کار آمدن دولت های مختلف در طول این ۴ دهه، برخی از آن ها رویکرد مذاکره برای حل و فصل مشکلات با قدرت های استکباری را در پیش گرفتند که شاهد آثار آن بوده ایم.

نماینده مردم خمین در مجلس بیان کرد: به بیانی دیگر هر جا که ایران از منطق ایستادگی و مقاومت استفاده کرده است توانسته به قدرتی شکست ناپذیر تبدیل شود و بر دشمن غلبه پیدا کند که نمونه های آن صنعت موشکی، جنگ تحمیلی، صنعت هسته ای و ... است. در طرف مقابل هر جا از تفکر سازش و کنار آمدن با دشمن با استفاده از مذاکره استفاده کردیم، نتیجه ای جز جسور شدن دشمن، توقف ظرفیت های درونی کشور و وارد شدن خسارت های سنگین بر کشور نداشته است.

نظری با اشاره به نتایج سازش با دشمن با استفاده از مذاکره، گفت: مذاکرات هسته ای در زمانی که آقای روحانی به عنوان رئیس تیم مذاکره کننده هسته ای بود که نتیجه خوبی حاصل نشد و دشمن به برچیده شدن کامل صنعت هسته ای ایران تاکید کرد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رویکرد مقاومت در دولت های نهم و دهم، گفت: این رویکرد باعث شد تا صنعت هسته ای با رشدی قابل توجه مواجه شود و فرآیند غنی سازی را به ۲۰درصد برسانیم ولی باز هم با روی کار آمدن دولتی جدید که رویکردی سازش کارانه داشت، بار دیگر باب مذاکره باز شد، ظرفیت های ایجاد شده در هشت سال قبل از آن از بین رفت، نیروهای جوان و نخبه فعال در این عرصه سرخورده و از کار بی کار شدند و بسیاری از مواد تولید شده در این مدت یا فروخته شد، یا به طور کلی از بین رفت. ولی در نهایت نه تنها تحریم های ناشی از صنعت هسته ای برداشته نشد، بلکه تشدید شد و همه روزنه های تنفس اقتصاد کشور هم به برجام گره خورد و قفل شد.

وی افزود: قفل شدن عرصه اقتصاد محصول تفکر سازش بود و مردم می توانند به خوبی مشاهده کننده که نتیجه منطق سازش به نفعشان بوده یا نتیجه منطق ایستادگی. گرچه هر دو هزینه دارند ولی مردم به خوبی می توانند ببینند هزینه کدام یک بیشتر است.

نظری ادامه داد: اگر منطق مقاومت در دولت های یازدهم و دوازدهم هم در پیش گرفته می شد، امروز شاهد این وضعیت نبودیم و آمریکا همه حربه های خود را به کار بسته بود ولی ما می توانستیم با استفاده از ظرفیت های داخلی، اقتصادی به مراتب بهتر داشته باشیم و با تکیه بر توان داخلی روی پای خود بایستیم. لذا امروزه کوبیدن بر طبل سازش به جایی نمی رسد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه مردم ایران امروزه به خوبی هزینه سازش و مذاکره را در زندگی خود مشاهده می کنند، گفت: قرار بود با این مذاکرات و کوتاه آمدن ها و لبخند ها، تحریم ها برداشته شود، هم چرخ سانتریفیوژ ها بچرخد هم چرخ معیشت و کسب و کار مردم، قرار بود رونق به اقتصاد کشور برگردد، اشتغال ایجاد شود، ارزش پول ملی بالا برود، اما امروز می بینیم که جز تعطیل شدن بی سابقه اقتصاد کشور و تورم بالا و ده ها مشکل دیگر، حاصلی برای کشور نداشت.

نظری تصریح کرد: لذا به نظر می رسد هزینه های سازش اینقدر برای مردم آشکار است که بعید به نظر میرسد امروز کسی به این منطق فکر کند. حتی تغییر رئیس جمهور آمریکا هم نمی تواند سازش را به گزینه ای مفید فایده برای ایران تبدیل کند چرا که آمریکا خوی استکباری دارد و رویکرد کلی آن تغییر نخواهد کرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1662287
ارسال نظر
نظرات