شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 10:21 منتشر شده در مورخ: 1399/08/10 شناسه خبر: 1662330
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین:

آزمایشگاه مولکولی اسفراین با کمبود نیرو مواجه است/ روزانه ۱۰۰ مورد نمونه گیری کرونا در حال انجام است

آزمایشگاه مولکولی اسفراین با کمبود نیرو مواجه است/ روزانه ۱۰۰ مورد نمونه گیری کرونا در حال انجام است
نادر نیک پرست گفت: مشکل اصلی دانشگاه علوم پزشکی اسفراین در حال حاضر کمبود نیروی متخصص آزمایشگاه ها و نیروهای جایگزین برای آنان در زمان خارج شدن موقت نیروها از چرخه خدمت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نادر نیک پرست، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین، در گفتگو با خبرنگار سپهرآیین اظهار داشت: با توجه به افزایش تعداد ابتلا به کرونا در شهرستان و بالا رفتن تقاضا برای انجام تست،  توان پاسخگویی آزمایشگاه ها رو به کاهش است.


وی با بیان اینکه نمونه آزمایش های گرفته شده در مکان های مختلف سطح شهر جهت بررسی به آزمایشگاه مرکزی ارسال می شود، گفت: این مکان ها اعم از کلینیک های سرپایی در اسفراین و صفی آباد هستند.


نیک پرست با اشاره به اینکه برخی از روزها تعداد آزمایش های ارسال شده به آزمایشگاه اصلی بیش از 100 نمونه است، افزود: تعداد نیروهای آزمایشگاه محدود است، همچنین آزمایش های مولکولی توسط افرادی متخصص انجام می شود،گاها پاسخ آزمایش ها به روز بعد موکول می شود.


این مقام مسئول با اعلام اینکه به طور رسمی برای گرفتن تست محدودیتی اعلام نشده است، گفت:  اگر روند افزایشی تست ها به همین شکل پیش رود قطعا با مشکل مواجه خواهیم شد و برای رفع مشکل کمبود نیروی متخصص این واحد در حال حاضر سه نیروی تخصصی در حال آموزش هستند.


 نیک پرست گفت: مشکل اصلی دانشگاه علوم پزشکی اسفراین در حال حاضر کمبود نیروی متخصص آزمایشگاه ها و نیروهای جایگزین برای آنان در زمان خارج شدن موقت نیروها از چرخه خدمت است. 


وی با بیان اینکه انجام تست کرونا تنها برای گروه های هدف، رایگان است، گفت: این گروه های هدف شامل افراد بالای ۶۰ سال، زنان باردار، بیماران خاص و پرخطر هستند.

نیک پرست خاطر نشان کرد: طبق دستورالعمل ها، افراد دارای علائم ابتلا به کرونا  و کسانی که تست کرونای یکی از اعضای خانواده آنان مثبت بوده، نیاز به تست مجدد ندارند و بر مبنای غربالگری باید شرایط خود قرنطینگی را  اعمال کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1662330
ارسال نظر
نظرات