شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 11:35 منتشر شده در مورخ: 1399/08/10 شناسه خبر: 1662389
ماجرای خودسوزی یک جوان مقابل شرکت برداشت شن و ماسه در گنجه رودبار؛

فرماندار رودبار: اتمام کار فرد حادثه دیده به سال گذشته بر می گردد/ قبل از بروز حادثه هیچ درخواستی به اداره کار رودبار واصل نشد

فرماندار رودبار: اتمام کار فرد حادثه دیده به سال گذشته بر می گردد/ قبل از بروز حادثه هیچ درخواستی به اداره کار رودبار واصل نشد
جوان ۳۲ساله ای در مقابل یک شرکت برداشت شن و ماسه در گنجه رودبار اقدام به خودسوزی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، جوان ۳۲ساله ای در مقابل یک شرکت برداشت شن و ماسه در گنجه رودبار اقدام به خودسوزی کرد.

 
خبرگزاری صداوسیما در این باره نوشت: شنیده شده این جوان اعتیاد به موادمخدر داشته و برخی مدعی هستند به دلیل مشکلات مربوط به اشتغال خودسوزی کرده است.
 
اما اصل ماجرا چیست؟!
 
“محمدحیدری” رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رودبار در گفت و گو با خبرنگار ۸دی، در این رابطه می گوید: جوان ۳۲ساله روز پنج شنبه در مقابل یک شرکت شن و ماسه در نزدیکی روستای گنجه دست به خودسوزی زد.
 
فعالیت فردی که دست به خودسوزی زده در قسمت ساختمانی و به صورت موقت بود
 
وی افزود:  مدیران این معدن در این رابطه گفته اند این فرد بصورت روزمزد و غیرمستمر حدود چند ماه، در قسمت ساختمانی و دیوارچینی به صورت موقت فعالیت داشته که با اتمام کار نیز امکان ادامه همکاری با نامبرده میسر نبود.
 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رودبار با بیان اینکه این فرد از حق و حقوق شهروندی برخوردا بوده و زندگی مناسبی نیز داشته است، ادامه داد: فرد مذکور می توانست با مراجعه به دستگاه های مربوطه از جمله اداره کار آن را پیگیری کند.
 
حیدری تصریح کرد: این جوان اگر خود را ذی حق می دانست می توانست در مراجع قانونی مرتبط مانند هیأت حل اختلاف اداره کار شهرستان نیز شکایتش را مطرح کند تا مورد بررسی قرار بگیرد این در حالی است که تا قبل از بروز حادثه چنین درخواستی از سوی این جوان به این اداره واصل نشده بود.
 
فرماندار رودبار:
 
اتمام کار فرد حادثه دیده در شرکت شن و ماسه به سال گذشته بر می گردد/ وی بی نظم بود و با کارگران درگیر می شد
 
هوشنگ عباسقلی زاده فرماندار رودبار نیز در رابطه با خودسوزی جوان رودباری، اظهار کرد: جوانی با مراجعه به یک شرکت برداشت شن و ماسه اقدام به خودسوزی کرده است.
 
وی افزود: این فرد در سال گذشته چندماهی را به صورت روزمزد و در بخش ساختمانی این شرکت مشغول به کار بوده که علاوه بر داشتن بی نظمی هایی سابقه درگیری فیزیکی با کارگران دیگر هم داشته است که با توجه به اتمام کار عذر ایشان را خواسته بودند.
 
فرماندار رودبار ادامه داد: فرد مذکور قبل از بروز حادثه هیچ مراجعه ای به اداره کار، یا فرمانداری نداشته در صورتی که اگر حقی برای خود متصور بود می توانست به مراجع مذکور مراجعه کند.
 
وی گفت: این فرد به کرات بی نظمی هایی در منطقه داشته به طور مثال ماه قبل به ساختمان شورا و دهیاری حمله کرده و شیشه ها را شکسته است.
 
فرماندار رودبار در ادامه اظهار کرد: برای این جوان ناراحت هستیم و ان شالله شفای عاجل شاملش شود اما قطعا اگر به دستگاه های ذیربط مراجعه می کرد با توجه به وضعیتی که داشته به او رسیدگی می شد.
 
گفتنی است فرد حادثه دیده هم اکنون در بیمارستان بستری است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1662389
ارسال نظر
نظرات