شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 12:19 منتشر شده در مورخ: 1399/08/10 شناسه خبر: 1662400
امام جمعه لاهیجان:

مقابله با استکبار در دو عرصه نخبگانی و مسئولین خلاصه می‌شود/ جمهوری اسلامی مدل جدیدی از استقلال و آزادی ارائه کرد

مقابله با استکبار در دو عرصه نخبگانی و مسئولین خلاصه می‌شود/ جمهوری اسلامی مدل جدیدی از استقلال و آزادی ارائه کرد
امام جمعه لاهیجان، گفت: جمهوری اسلامی با مدل جدیدی که از استقلال و آزادی ارائه کرد توانست در دل ملت های آزاده جهان راهکار جدیدی برای ایستادگی و قیام برای رسیدن به هدف ایجاد کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام جواد سلیمانی، امام جمعه لاهیجان در گفتگو با خبرنگار ۸دی با بیان اینکه مقابله با استکبار در دو عرصه نخبگانی و مسئولین خلاصه می‌شود اظهار کرد: در مرحله نخبگانی بهترین و بالاترین راهکار خدمت به مردم است.

وی با بیان اینکه در این شرایط مسئولین باید خودشان را از جنس و هم تراز مردم بدانند و زندگی، رفتار و کردار خود را با آنچه اکنون مردم درگیر آن هستند تنظیم کنند گفت: همه ی هم و غم مسئولین باید این باشد که مشکلات مردم را کمتر کنند.

امام جمعه لاهیجان در مرحله عمومی، بهترین راهکار برای مقابله با استکبار را پایه ریزی و پافشاری بر اصول امام راحل یعنی همان داشته های ما نظیر وحدت، کمک به هم و اتکا به خدا برای رساندن این نظام به مرحله آخر دانست و افزود: باید تمام تلاش خود را بکنیم که باز هم بخشی از آن به حمایت بالادستی ها از تولید داخل چشم داشتن به مواد داخلی، جوانان، اشتغال جوانان و میدان دادن به آنها بر می‌گردد.

حجت الاسلام سلیمانی وظیفه مردم در این شرایط قناعت، تعدیل انتظارات و کمک به مسئولین عنوان کرد و ادامه داد: اگر قوه قضائیه مطلوب، مجلس مقتدر و دولت کارآمدی هم داشته باشیم باز هم مشکلات حل نمیشود، کم می‌شود اما حل نه؛ در واقع زمانی مشکلات حل می‌شود که مردم همه با هم و برای هم با تشکیلات مناسب و توزیع مناسب قدرت و امکانات بین خود، به میدان بیایند‌.

وی با تاکید بر اینکه مردم می‌توانند کنار هم باشند و به مسئولین کمک کنند گفت: رهبر انقلاب فرمودند هتاکی به رئیس‌جمهور مشکل دارد اما نقادی جدا است، نقادی یک کمک است و اگر ما بتوانیم نقد مناسب با ارائه راهکار داشته باشیم و در همین راستا کمک کنیم، خیلی از کارها جلو می افتد‌.

امام جمعه لاهیجان تصریح کرد: جمهوری اسلامی با مدل جدیدی که از استقلال و آزادی ارائه کرد توانست در دل ملت های آزاده جهان راهکار جدیدی برای ایستادگی و قیام برای رسیدن به هدف ایجاد کند.

حجت‌الاسلام سلیمانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی تعادل را رعایت کرده و خبری از کمونیست و و لیبرال در آن نیست ابراز کرد: اگرچه اکنون برخی مسئولین از خطوط فاصله گرفتند و به سمت زندگی اشرافی و چشم بستن به خارج از کشور هستند اما در جمهوری اسلامی می‌خواستیم علاوه بر عدالت اجتماعی و کرامت انسانی ملت ها را برای رسیدن به هدف و مقصد بسیج کنیم.

امام جمعه لاهیجان رمز موفقیت ایران را عزیز بودن ما برای هم دانست و گفت: اگر کشور های دیگر امروز به صهیونیست ها بها دادند و فریب دروازه های باز آنها را خوردند رمزشان این بود که ذلیل شدند؛ وقتی از کودکی به کسی بگویی تو نمیتوانی و بدون من هیچی نیستی! باور می کند، کشور های غربی اعتماد به نفس خود را از دست دادند و نسبت به ایده ها و جوانان خود غافل شدند.

وی افزود: کشور های قلدر وقتی عزت را بگیرند آدم ها را اسیر خود می کنند و وقتی انسان اسیر شود دیگر اطراف خود را نمی‌بیند، مانند کشورهای غربی که علیرغم اینکه مثل ما تحریم نیستند و آزادی عجیب و غریبی دارند در واقع ذلیل کشور های دیگر هستند و امنیت ندارند.

حجت‌الاسلام سلیمانی در پایان تاکید کرد: اگرچه جمهوری اسلامی، تحریم شد سختی کشید، شهید و هزینه داد اما چون عزت نفس، مردم عزیز و مسئولین عزیزی مثل بهشتی ها و مطهری ها داشت که با عزت مردم بازی نکردند امروز علی‌رغم اینکه حتی در مجامع بین‌المللی نفتش را نمی‌خرند و داروهایش تحریم است اما عزت دارد و آمریکا و کفار مهم ترین دغدغه اش در حل مشکلات خود را جمهوری اسلامی می داند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1662400
ارسال نظر
نظرات