شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 13:11 منتشر شده در مورخ: 1399/08/10 شناسه خبر: 1662474
نماینده مردم بوشهر در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان:

توسعه بندر بوشهر بدون احداث راه آهن بوشهر به شیراز سودآوری ندارد

توسعه بندر بوشهر بدون احداث راه آهن بوشهر به شیراز سودآوری ندارد
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان گفت: برای سودآوری پروژه توسعه بندر بوشهر حتما باید این به خط آهن سراسری متصل شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به پیگیری هایی که برای احداث خط راه آهن و آزاد راه بوشهر شیراز انجام شده است، گفت: در حال حاضر بنیاد مستضعفان در پروژه توسعه زیرساخت‌های بندری بوشهر سرمایه گذاری خوبی کرده که اگر این سرمایه گذاری بخواهد به سوددهی برسد حتما باید بندر بوشهر به خط آهن سراسری متصل شود. قطعا بنیاد مستضعفان با توانمندی بالایی که دارد می تواند در این پروژه هم مشارکت داشته باشد.

برای جلوگیری از قاچاق باید به فکر اشتغالزایی برای مردم باشیم

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در ادامه ضمن تقدیر از تلاش های اثرگذار این بنیاد در حمایت از محرومین، افزود: بنیاد در حوزه محرومیت زدایی فعالیت هایی در قالب طرح آبادانی و پیشرفت دارد و مناطق مستعدی در سراسر کشور برای اجرای این طرح انتخاب شده اند، با توجه به محرومیت هایی که در بخش های شمالی استان بوشهر وجود دارد پیشنهاد بنده انتخاب یکی از مناطق شمالی برای اجرای این طرح در استان است.

وی با بیان اینکه در بخش شمالی اکثر مردم با صید و تجارت گذران زندگی می کنند، اذعان کرد: در این مناطق نه آبی برای کشاورزی وجود دارد و نه صنعت نمود آنچنانی پیدا کرده است، بیشترین درآمد مردم از ته لنجی است، از طرفی هم روی مبارزه با قاچاق کالا تاکید فراوان می شود، به همین منظور باید برای اشتغالزایی در این منطقه پیگیری جدی شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه با رسالت بنیاد مستضعفان پیشنهاد می کنم بنیاد در تاسیس شهرک صنعتی برای ایجاد صنایع پایین دستی، راه اندازی سایت پرورش میگو در زمین های دور از ساحل و بلااستفاده، تأسیس پالایشگاه های کوچک، سرمایه گذاری در تأمین برق منطقه با انرژی خورشیدی و سایر طرح هایی که به محرومیت زدایی این منطقه کمک می کند مشارکت داشته باشد.

رئیس بنیاد مستضعفان نیز در این نشست درخصوص احداث خط راه آهن و آزاد راه بوشهر شیراز و مشارکت بنیاد در این پروژه، اظهار کرد: ما در بنیاد ابعاد مختلف این موضوع را به صورت کارشناسی بررسی و بعد از آن تصمیم گیری می کنیم.

پرویز فتاح با اشاره به انتخاب نقاط هداف محرومیت زدایی در سراسر کشور، گفت: در حال حاضر کارشناسان ما در حال بررسی و شناسایی مناطق محروم و مستعد استان بوشهر هستند و یک منطقه از استان به عنوان منطقه هدف محرومیت زدایی انتخاب خواهد شد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1662474
ارسال نظر
نظرات