شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:11 منتشر شده در مورخ: 1399/08/11 شناسه خبر: 1662831
با حضور مسئولان استان قزوین؛

چهارمین شعبه "طلایه‌داران صلح و سازش" در شهرک‌های صنعتی قزوین افتتاح شد

چهارمین شعبه "طلایه‌داران صلح و سازش" در شهرک‌های صنعتی قزوین افتتاح شد
چهارمین شعبه "طلایه‌داران صلح و سازش" با حضور مسئولان استانی در شهرک‌ صنعتی آراسنج قزوین افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، حجت‌الاسلام قدرتی ظهر امروز(یکشنبه) در آئین افتتاح چهارمین شعبه طلایه‌داران صلح و سازش در شهرک صنعتی آراسنج که با حضور مسئولین قضایی و اجرایی استان و همچنین مسئولین شهرستان بوئین زهرا برگزار شد؛ ضمن تبریک هفته وحدت اظهار کرد: هم اکنون چهار شعبه اصلی در شهرک‌های صنعتی کاسپین، لیا، آراسنج و خرمدشت به عنوان شعب طلایه داران صلح و سازش در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان فعالیت دارند.

وی افزود: شعب طلایه‌داران صلح و سازش در شهرک‌ها و نواحی صنعتی با هدف تسریع در حل مشکلات پرونده‌های قضایی واحدهای تولیدی و صنعتی و سایر پرونده‌های قابل سازش که علیه کلیه مدیران و کارگران مطرح می‌شود راه‌اندازی شده است.

مقام ارشد قضایی استان تصریح کرد: با توجه به جایگاه ویژه صلح و سازش در فرهنگ دینی، عرف جامعه، قانون و همچنین تاکید ریاست قوه قضاییه، در سراسر کشور تلاش خوب و مضاعفی نسبت به گذشته در جهت استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف شروع شد.

اثربخش بودن مذاکرات اصلاحی در شعب طلایه داران صلح و سازش 

وی اضافه کرد: اما متاسفانه ظرفیت شوراهای حل اختلاف نیز پاسخگو نبود؛ لذا از استان طرحی تحت عنوان طلایه داران صلح و سازش ارئه شد و مورد تایید و تصویب ریاست قوه قضاییه قرار گرفت و مقرر شد که به صورت پایلوت در استان قزوین اجرا شود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به مزایای این طرح گفت: رایگان بودن و عدم تحمیل هزینه بر بیت‌المال، عدم رعایت تشریفات قوانین آیین دادرسی در طرح و رسیدگی به دعاوی، سرعت و اثربخش بودن مذاکرات اصلاحی در این شعب از مهمترین مزیت‌های این طرح است.

قدرتی بیان کرد: مردم باید بدانند بهترین راه، با کمترین هزینه و با حفظ حرمت‌ها جهت کاهش جمعیت کیفری همین طرح طلایه داران صلح و سازش است و از مردم تقاضا داریم به جای طرح شکایت در دادسراها و دادگاه‌ها، ابتدا به شوراهای حل اختلاف و قبل از آن به شعب طلایه داران صلح و سازش مراجعه کرده و درخواست سازش کنند و یا با طرح شکایت کیفری و دعوای حقوقی در همه موارد، در ابتدا خواستار صلح و سازش باشند.

گفتنی است؛ در پایان با ابلاغ رئیس کل دادگستری استان قزوین، حمیدرضا خانپور رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین به عنوان دبیر شعبه طلایه داران صلح و سازش شهرک‌های صنعتی انتخاب شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1662831
ارسال نظر
نظرات