شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 23:04 منتشر شده در مورخ: 1399/08/11 شناسه خبر: 1663057
استاندار خوزستان:

کنترل بیماری های غیرواگیر در کاهش ابتلا به بیماری های عفونی موثر است

کنترل بیماری های غیرواگیر در کاهش ابتلا به بیماری های عفونی موثر است
غلامرضا شریعتی گفت: شیوع بیماری کرونا نشان دهنده اهمیت موضوع کنترل بیماری‌های غیر واگیر و تغذیه سالم است چرا که افراد دارای بیماری های زمینه ای بیشترین آمار فوتی کرونا را تشکیل می دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، پنجمین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی روز یکشنبه ۱۱ آبان ماه به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار در محل استانداری برگزار شد.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه عمده مباحث این نشست در خصوص بیماری های غیر واگیر از جمله بیماری های قلبی عروقی، دیابت، سرطان، فشار خون، ریوی، کلیوی و غیره بوده است، اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم دولت در بخش سلامت، تدوین سند جامع سلامت در حوزه بیماری‌های غیر واگیر و کنترل آنها است و برنامه‌های سالانه همراه با شعارهای مربوطه نیز در سال های اخیر برگزار شده است.

 
وی افزود: اگر ویروس کرونا بروز پیدا نمی‌کرد ما از بیماری‌های عفونی تقریباً رهایی پیدا کرده بودیم و از این نظر شاخص ما توسعه یافته می‌شد و تمرکزمان در بخش بیماریهای غیرواگیر سوق پیدا می‌کرد اما کرونا توجه ها را به بیماری های عفونی جلب کرد.
 
شریعتی ادامه داد: البته شیوع بیماری کرونا نشان دهنده اهمیت موضوع کنترل بیماری‌های غیر واگیر و تغذیه سالم است چرا که افراد دارای بیماری های زمینه ای بیشترین آمار فوتی کرونا را تشکیل می دهند.
 
استاندار خوزستان همچنین به چاقی دانش آموزان اشاره کرد و گفت: چاقی کودکان می تواند تهدید خطرناکی برای سلامت نسل آینده باشد و آموزش و پرورش موظف است از طریق سامانه شاد و صدا وسیما برنامه های مربوطه در جهت جلوگیری از چاقی دانش آموزان را اجرا کند.
 
وی در پایان پیرامون تغییرات اقلیمی و گرمایشی زمین نیز یادآور شد: با توجه به اینکه خوزستان دو روز از سال گذشته را به عنوان گرمترین نقطه زمین شناسایی شد، زنگ خطری برای استان است و بنا شد دستگاه های متولی در این حوزه برنامه ریزی و اقدامات لازم را انجام دهند.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1663057
ارسال نظر
نظرات