شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:27 منتشر شده در مورخ: 1399/08/12 شناسه خبر: 1663273
در راستای حمایت از کشاورزان و تنظیم بازار؛

دستورالعمل اجرایی خرید حمایتی زعفران ابلاغ شد

دستورالعمل اجرایی خرید حمایتی زعفران ابلاغ شد
عبدالله یوسفی گفت: دستورالعمل اجرایی خرید حمایتی زعفران به منظور حمایت از کشاورزان همچنین تنظیم بازار از سوی وزیر جهاد کشاورزی به استان ها ابلاغ شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  عصر اترک، عبدالله یوسفی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در جمع خبرنگاران با اشاره به شیوه اجرایی این دستورالعمل گفت: خرید و انتخاب مباشر توسط کارگروه استان به ریاست رئیس جهاد کشاورزی استان با شیوه عقد قرارداد مباشرت با شرکت ها و اتحادیه های تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و با نظارت و مسئولیت کارگروه خرید استان انجام می شود.

یوسفی خاطرنشان کرد: اعضای این کارگروه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان به عنوان رییس کارگروه، مدیرتعاون روستایی استان به عنوان دبیر، نماینده نظام صنفی کشاورزی به عنوان عضو، مباشر خرید استان به عنوان عضو و مدیر حراست سازمان جهاد کشاورزی استان و مسئول حراست مدیریت تعاون روستایی استان به عنوان ناظر هستند .

وی گفت: شیوه خرید به دو صورت سپرده کالایی از طریق بورس کالای ایران و خرید به روش فیزیکی انجام می شود.

وی در ادامه بیان کرد: در شیوه خرید سپرده کالایی از طریق بورس کالای ایران، کشاورزان با اخذ معرفی نامه از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه و تعیین میزان محصول قابل تحویل به یکی از انبارهای زعفران پذیرش شده بورس کالای ایران که از جانب کارگروه استان معرفی شده، مراجعه کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی خاطر نشان کرد: در خرید به روش فیزیکی نیز محصول کشاورزان به صورت بیع مشروط خریداری می شود، به طوری که سازمان جهاد کشاورزی 30 درصد بهای محصول تحویلی کشاورزان به آنان را برای تامین بخشی از هزینه های تولید زعفران پرداخت می کند و 70 درصد باقی مانده نیز تا سه ماه نزد سازمان تعاون روستایی نگهداری می شود.

یوسفی افزود: کشاورزان میتوانند قبل از انقضای مهلت سه ماهه، محصول خود را با قیمت دلخواه خود بفروشند، در غیر این صورت سازمان متعهد به پرداخت مانده بهای آن به قیمت 30 درصد اولیه است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی درباره قیمت خرید زعفران نیز گفت: قیمت خرید حمایتی انواع زعفران به ازای هر کیلو گرم:

  1. زعفران ممتاز رشته ای بریده (نگین) هر کیلوگرم به قیمت  ۱۳۰ میلیون ریال،
  2. زعفران رشته ای درجه یک (پوشال مرغوب) هر کیلوگرم به قیمت ۱۱۰ میلیون ریال،

خرید فقط در دو نوع زعفران شامل ممتاز رشته ای بریده ( نگین ) و رشته ای درجه یک ( پوشال مرغوب ) انجام خواهد شد.

حداکثر سقف وزنی خرید هر دو نوع محصول در مجموع ۱۰  کیلوگرم از هر کشاورز خواهد بود .

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی زمان اجرای طرح از تاریخ  99/08/11 لغایت 99/09/30  اعلام کرد .

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1663273
ارسال نظر
نظرات