شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:54 منتشر شده در مورخ: 1399/08/12 شناسه خبر: 1663319
استاد دانشگاه اسفراینی:

سیاست‌های خارجی آمریکا همواره مبتنی بر امپریالیسم و توسعه طلبی ظالمانه است

سیاست‌های خارجی آمریکا همواره مبتنی بر امپریالیسم و توسعه طلبی ظالمانه است
فرج الله فرجی گفت: سیاستهای خارجی آمریکا همواره مبتنی بر امپریالیسم ودست اندازی به سرزمینهای دیگر و توسعه طلبی ظالمانه بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرج الله فرجی، استاد دانشگاه اسفراین در گفتگو با خبر نگار عصر اترک اظهار کرد: با تامل به  به ۱۳ آبان نشانه های وجود پنجه های عداوت آمریکا در اکثر حوادث ورخدادهای منطقه ای وجهانی نمایان و عمق کینه آنان نسبت به ملت های آزادیخواه و استقلال طلب و به خصوص ایران محرز می شود.


وی افزود: از آنجایی که ایالات متحده آمریکا از ابتدای ایجادش بر فنداسیونی از غصب وغارت بناشده است، همواره در بعد داخلی هم با سیاست های نژاد پرستانه، به حقوق شهروندان سیاهپوست ستم روا داشته و در موارد فراوان آنان را با فجیع ترین حالت  به قتل می رسانند.

این استاد دانشگاه اسفراینی با بیان اینکه آمریکا رکورددار زندان های مخوف در جهان است، گفت: نمونه های بارز آن جزیره ریکرز، آلکاتراز، ابوغریب و گوانتانامو است.

فرجی ادامه داد: از طرفی جنبش های ضد بی عدالتی و ضد سرمایه داری مثل وال استریت گواه دیگری بر حال وروز نظام فاحش طبقاتی آمریکا است.

وی تاکید کرد: در بعد خارجی هم سیاستهای آمریکا همواره مبتنی بر امپریالیسم ودست اندازی به سرزمینهای دیگر و توسعه طلبی ظالمانه بوده است.

وی با بیان اینکه امپریالیسم در وجوه مختلف سیاسی، اقتصادی وفرهنگی به دنبال توسعه ی زور مدار و سلطه محور است،گفت:  وقتی سلطه و به زیر یوغ کشی ملتها، آمال دولتی باشد، قطعا فرمول ماکیاول به کارشان می آید و رسیدن به هدف، هر وسیله ای را توجیه می کند.

این استاد دانشگاه افزود: شواهد کارنامه جنایت ها و سیاستهای امپریالیستی آمریکا؛ حمله نظامی ودخالت مستقیم در کشورهای مختلف اعم از،هندوراس، پاناما، گواتمالا، اکوادر، یونان، اندونزی و غیره است که نمونه بارز آن در سال ۱۹۴۵ حمله به هیروشیما و ناکازاکی ژاپن بود که قریب به 220 هزار نفر در حین حمله و یا با آثار تشعشات رادیو اکتیو کشته شدند.

فرجی با تاکید بر اینکه جنایات آمریکائی ها نسبت به کشور ما هم از بدو  پیروزی انقلاب تاکنون به اشکال مختلف تداوم داشته است، از حمله نظامی طبس تا خلق غائله ها و حمله به هواپیمای مسافربری و تحریم های ظالمانه ازجمله دارویی  را اوج خباثت آنان برشمرد.

وی گفت: امام خمینی(ره) تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را "انقلاب دوم" ومهم تر از انقلاب اول معرفی کردند و این روز به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی ثبت شد.

وی ادامه داد: دلیل این نامگذاری ها این بوده وهست که سفارت آمریکا در واقع ، پایگاهی برای جاسوسی و اعمال نقشه های شوم علیه این مرزو بوم بود.

این استاد دانشگاه اسفراینی یکی از نمونه های آشکار و قابل توجه در اثبات سیاست های سلطه محور آمریکا در کشورها را طرحی موسوم به آیلپ در عراق عنوان کرد که از ۲۰۰۷ وسپس۲۰۱۳، سفارت آمریکا در عراق در حال انجام و پی گیری آنست.

فرجی افزود: طرح آیلپ که در زبان انگلیسی مخفف "پرورش رهبران آینده عراق"است، با جذب اینترنتی نوجوانان وجوانان عراقی و سپس ملاقات حضوری و چینش آنان شروع می شود و سپس دوره های آموزشی فشرده در اربیل عراق و سپس در خود آمریکا با هزینه آمریکا برگزار می شود.

وی ادامه داد: هدف این طرح پرورش جوانان نخبه عراق، مطابق با فرهنگ وتفکر آمریکایی ست که برای آینده عراق همین جوانان آمریکایی شده و آموزش دیده  با حمایتشان در راس امور قرار بگیرند تا سیاست های آمریکا در عراق و منطقه را اجرا کنند.

وی یکی از برنامه های این طرح برای این نوجوانان را انجام رقصهای مختلط و آمیزش های جنسی به دور از چشم خانواده های آنان در آمریکا عنوان کرد تا جوان خواسته یا ناخواسته، در منگنه این سیاست خبیث گیر افتد وراه پس وپیش نداشته باشد.

فرجی خاطرنشان کرد: باید  با نگاهی نافذ وبصیر، واقعیات جهانی را ببینیم و ضمن  همت و مطالبه گری جدی از دولت و مسئولان در باب مشکلات اقتصادی، حساب مسائل و سیاست های خصمانه دشمن درقبال جمهوری اسلامی و ارزش های آن را جدا کنیم تا عزت واقتدار نظام اسلامی همیشه رو به اوج باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1663319
ارسال نظر
نظرات