شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 10:11 منتشر شده در مورخ: 1399/08/13 شناسه خبر: 1663540
مدیر مؤسسه فرهنگی و هنری عصر امام خمینی (ره):

به تصریح تحلیل گران آمریکایی، آمریکا در حال افول و فروپاشی است

به تصریح تحلیل گران آمریکایی، آمریکا در حال افول و فروپاشی است
آمریکا قدرتی است که درحال افول و فروپاشی است و این موضوع را نیز تحلیل گران و دانشمندان آمریکایی به صراحت آن را تایید می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، حجت الاسلام میراحمدرضا حاجتی در گفتگو با رهیاب با اشاره وضعیت سیاسی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: پس از سقوط رژیم پهلوی، بسیاری فکر می کردند که انقلاب به تمامی اهداف خودش رسیده و مخاطرات جدی را پشت سر گذاشته است اما امام (ره) با تیزبینی خود، کاملاً واقف بودند که علت العلل گرفتاری ها و توطئه ها در کشور از آمریکا و اسرائیل طراحی و در قلب منافع مشروع ملت ایران پیاده سازی می شود.

وی افزود: جریان دیگری که در کشور فعال بود، جریان لیبرال مسلکی بود که تفکر سازش با آمریکا را در سر داشت و دولت موقت نیز طی دیدارهایی که با دبیر شورای عالی امنیت ملی آمریکا داشت، ماهیت خود را نشان داد که اعتقادی به آرمانهای انقلاب ندارد.
 
تاریخ ۴۰ ساله انقلاب مدبرانه بودن تسخیر لانه جاسوسی را تایید می کند
 
مدیر مؤسسه فرهنگی و هنری عصر امام خمینی (ره) گفت: در چنین شرایطی که در کشور حاکم بود، تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره)، باعث شد که ملت ایران با سر منشاء گرفتاری ها و گره های کشور آشنا شود و روحیه استکبار ستیزی در جوانان و آحاد جامعه کسترش یابد و امام خمینی (ره) نیز به همین علت، این جرکت را انقلاب دوم نامید.
 
حاجتی در ادامه بیان داشت: اکنون پس از گذشت بیش از ۴۰ سال از این حادثه، وقتی به تاریخ سراسر جنایت آمریکا علیه ملت ایران نگاهی می اندازیم، به این نتیجه می رسیم که تسخیر لانه جاسوسی حرکتی مدبرانه و انقلابی در زمان خودش بود.
 
وی افزود: اسنادی که از لانه جاسوسی کشف شد و رهبرانقلاب بارها بر انتشار این اسناد برای نسل جوان ما تاکید داشتند، نقش مخرب آمریکا را در کشور ما و کشورهای منطقه بیش از پیش آشکار کرد زیرا اگر این لانه جاسوسی به نام سفارت آمریکا تا امروز ادامه فعالیت داشت، اکنون یک اتاق و مرکز توطئه ورزی ضد ایران در قلب تهران وجود داشت.
 
آمریکا به تصریح خودش در حال افول است
 
نویسنده کتاب عصر امام خمینی (ره) در ادامه با اشاره به جنایت های آمریکا در طول تاریخ اظهار داشت: آمریکا قدرتی است که درحال افول و فروپاشی است و این موضوع را نیز تحلیل گران و دانشمندان آمریکایی به صراحت آن را تایید می کنند و حتی «نیوت گینگریچ» رئیس اسبق مجلس نمایندگان آمریکا در کتاب «احیای تمدن آمریکایی» نیز به صراحت گفته که با نسل جوان امروز آمریکا که یا معتاد و یا متجاوز هستند، نمی توان آمریکا را به عنوان رهبر دنیا معرفی کرد.
 
وی با بیان اینکه آمریکایی ها در دهه های اخیر در کشورهای مختلف جنگ به راه انداختند و میلیون ها نفر را به کام مرگ کشاندند، افزود: متاسفانه بسیاری هنوز چهره با روتوش آمریکا را باور دارند اما اکنون بر اساس آمار رسمی خودشان، سالانه چند هزار نفر با سلاح گرم در آمریکا کشته می شوند و بیش از 30 میلیون آمریکایی غذای روزانه خود را از مؤسسات خیریه دریافت می کنند.
 
شکست نمایان سلطه طلبی آمریکا در خاور میانه
 
حاجتی گفت: آمریکایی هایی که 7 تریلیون دلار در منطقه به اصلاح آنها خاورمیانه خرج کردند اما با فداکاری های امثال شهید سلیمانی، به اعترافشان رئیس جمهور آمریکا با هواپیمای چراغ خاموش در عراق فرود می آید. 
 
نویسنده کتاب عصر امام خمینی (ره) در ادامه با اشاره انتخابات 2020 آمریکا، تصریح کرد: متاسفانه یکی از ضعف های اساسی دیپلماسی ما از زمان سر کار آمدن دولت تدبیر و امید، نگاه افراطی به غرب بوده و همواره نقاط قوت خود را در جایی جستجو می کنند که نقاط ضعف جهان امروز است.
 
حجت الاسلام حاجتی عنوان کرد: زمانی که دولتمردان در مذاکرات برجام خطوط قرمز نظام را رد کردند و از سر خوش بینی مفرط با آقای جان کری قدم زدند، کار اشتباهی کردند زیرا این نوع دیپلماسی با گفتمان و ادبیات امام (ره) و رهبر انقلاب که استکبار ستیزی و آمریکا ستیزی را یکی از راه های استمرار انقلاب و نظام می دانستند، منافات دارد.
 
وضعیت اقتصادی کنونی کشور حاصل تفکر سازش است
 
وی افزود: متاسفانه امروز جریانی از سر غفلت و یا خدایی نکرده افرادی در اطراف دولت وجود دارد که راه حل تمامی مشکلات کشور را در سازش با آمریکا می داند و نتیجه آن وضعیت امروز اقتصادی در جامعه است. اکنون در بحث مدیریت مشکلات کشور، دو نگاه و ایده وجود دارد که مولود یکی از آنها تکیه بر دشمن و معطل کردن کشور برای نتیجه انتخابات آمریکا است و مولد نگاه دوم نیز اقتدار و امنیت دفاعی امروز کشور می باشد.
 
مدیر مؤسسه فرهنگی و هنری عصر امام خمینی (ره) تصریح کرد: دولت در چند ماه باقی مانده، در نگاه به خارج از کشور تجدید نظر کرده و همانگونه که رهبر انقلاب علاج مشکلات کشور رادرون کشور دانستند، بر جوانان متخصص داخلی تکیه کنند تا بتوانیم با استفاده از نیروی با استعداد و پویا از مشکلات فعلی خارج شویم.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1663540
ارسال نظر
نظرات