شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 10:44 منتشر شده در مورخ: 1399/08/13 شناسه خبر: 1663579
عالم اهل سنت مانه و سملقانی:

قدرتی که مبنای الهی نداشته باشد، ماندگار نیست

قدرتی که مبنای الهی نداشته باشد، ماندگار نیست
مدیر حوزه علمیه اهل سنت دشتک علیا، با اشاره به نشانه های افول قدرت آمریکا، گفت: تاریخ به ما نشان می دهد حکومتی که براساس قدرت مادی بوده منقرض می شود اما حکومتی که مبنای اسلام دارد، هزار و 400 سال است که تدوام دارد چرا که بر پایه اخلاق اسلامی و عدالت اجتماعی بنا شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حاج آخوند عبدالله امانی مدیر حوزه علمیه اهل سنت دشتک علیا مانه و سملقان در گفتگو با عصراترک، ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام (ص) و میلاد امام جعفرصادق (ع)، گفت: ایام ولادت پیامبر، یادآور و درس عبرتی برای مسلمین جهان است.

وی با اشاره به ایام دهه استکبار ستیزی و سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، اظهار کرد: آمریکا و سایر کشورهایی که امروز مدعی قدرت هستند، قدرت را مادیات و ثروت می دانند ولی مسلمانان اعتقاد دارند، باید همیشه حرکت بر مبنای حق باشد.
امانی با بیان اینکه سعادت و کمال تنها با پیشرفت مادی محقق نمی شود، تصریح کرد: جهان امروزی نیاز به یک فرهنگ معنوی و روحی دارد که جمهوری اسلامی ایران چون الهام گرفته از قرآن، سنت و مرام ائمه اطهار است، توانسته امنیت و آرامش کامل را فراهم کرده 
و زمینه های معنویت و تعالی روحی محیا شود.
مدیر حوزه علمیه عرفانیه با اشاره به تلاش آمریکا برای نشان دادن قدرتش به جهانیان دارند، گفت: آمریکا و کشورهای غربی تمدنی را می پسندند که بر ماده و دنیاپرستی مبتنی است اهمیتی بر ارزش های مادی و معنوی قائل نمی شوند.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران بر مبنای فلسفه و حکمت پیامبر اسلام که  اخلاق بود، حرکت می کند و تردیدی نیست که اخلاق پایه و اساس کیان هستی هر ملت است.
این عالم اهل سنت با اشاره به ایمان به خدا به عنوان اصلی ترین ابزار ایجاد وحدت بین مسلمانان، گفت: قدرت هایی مانند فرعونیان که در طول تاریخ  منقرض شدند، با توسل به زور بازو و قدرت و ثروت، عمل می کردند.
وی افزود: تاریخ به ما نشان می دهد حکومتی که براساس قدرت بوده منقرض می شود اما حکومتی که مبنای اسلام دارد،  هزار و 400 سال است که  تدوام دارد چرا که بر پایه اخلاق اسلامی و عدالت اجتماعی بنا شده است.
این عالم اهل سنت با اشاره به لزوم وجود اخلاق اسلامی و عدالت اجتماعی در حاکمیت، اظهار کرد: برخی حکومت ها مانند آمریکا، با توسل به قدرت، عمل می کنند که این خود باعث ایجاد عقده در بین ملتشان شده و در آینده گریبان گیرشان می شود.
امانی در پایان گفت: با عمل به سفارشات ائمه اطهار ، پیروزی مسلمانان حتمی بوده و حرکت اسلام  دوام بخش خواهد بود.

انتهای پیام / م ق

https://www.dana.ir/1663579
ارسال نظر
نظرات