شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 15:38 منتشر شده در مورخ: 1399/08/13 شناسه خبر: 1663698
در گفت و گو با ائمه جمعه گیلان مطرح شد؛

جمهوری اسلامی جلوی قلدری آمریکا ایستاد/ ایستادگی ایران الگوی جبهه مقاومت در منطقه است

جمهوری اسلامی جلوی قلدری آمریکا ایستاد/ ایستادگی ایران الگوی جبهه مقاومت در منطقه است
ائمه جمعه گیلان طی گفت و گویی رمز موفقیت ایران در سایه وحشتناک ترین تحریم ها را عنوان کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از از 8دی، حجت‌الاسلام محمد مهدی نژاد، امام جمعه پره سر در گفت و گو با خبرنگار ۸دی با بیان اینکه کشور هایی که گرفتار سازش و تسلیم در مقابل آمریکا شدند روز به روز عقب گرد کردند و گرفتار شدند، ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی به برکت رهبری پیامبر گونه امام راحل و مقاومت مردم و ابتکارات و خلاقیت جوانان تحصیلکرده و مجاهدان فی سبیل‌الله در ۸سال دفاع مقدس مقاومت و اقتدار را انتخاب کردند و نتیجه گرفتند.

امام جمعه پره سر افزود: اکنون عقلای کشور های عربی به این نتیجه رسیدند که با سازش، تسلیم و باج دادن عقب ماندند.

وی با اشاره به اینکه بعد از فروپاشی شوروی سابق، آمریکایی ها معتقد بودند دنیا به یک کدخدا نیاز دارد ابراز کرد: فروپاشی شوروی سابق و ضعف نسبی روس ها در مباحث اقتصادی باعث شد تا آمریکایی ها احساس قلدری در جهان کنند اما جمهوری اسلامی در مقابل این قلدری ایستاد.

حجت‌الاسلام مهدی نژاد با تاکید بر بیداری اسلامی، تشکیل جبهه مقاومت حزب الله در لبنان، جنبش انقلابی حماس در فلسطین و ایجاد بصیرت و انگیزه برای مبارزه توسط جمهوری اسلامی ایران افزود: ما معتقد هستیم که این اسلام ناب محمدی(ص) بود که تضعیف آمریکا در جهان را رقم زد.

امام جمعه پره سر به بیداری اسلامی و بصیرت مردم و اقتدار نظامی و تسلیحاتی اشاره کرد و گفت: رهبری امام گونه مقام معظم رهبری نیز در جای خود قرار داشت و هرجایی که ایجاد انگیزه و اراده جدی جهت مقابله با آمریکا نیاز بود رهبری خط دهی می‌کردند و رهبری هوشمندانه این ظرفیت را برای کشور ما بوجود آورد.

وی وظیفه مسئولین را در درجه اول رسیدگی به معیشت مردم دانست و خاطرنشان کرد: اجناس به اندازه کافی در کشور وجود دارد اما بعضی از مسئولین گرفتار سوء مدیریت هستند یا توانشان همانقدر است.

حجت الاسلام مهدی نژاد با تاکید بر اینکه مردم علیرغم همه مشکلات، تحمل کردند ادامه دادند: مشکلات تحریم در رده پنجم و ششم قرار دارد؛ حتی کارشناسان هم معتقدند که تحریم ها حدود ۳۰ درصد اثر گذار بوده و ۷۰ درصد مشکلات از داخل هستند.

باید عذر مسئولین نالایق را خواست

امام جمعه پره سر با بیان اینکه مشکلات داخلی عاملی شده که مردم در بعد اقتصاد و معیشت گرفتار ضرر شوند اذعان کرد: مشکلات داخلی و راهکارها هم در داخل هستند، در این شرایط باید عذر مسئولین نالایق را خواسته و مدیران جهادی و انقلابی را پای کار بیاورند.

وی وظیفه مردم در شرایط کنونی را همانند سابق مقاومت در مقابل باج خواهی های آمریکا عنوان کرد و گفت: مردم به مسئولین کمک کنند تا بتوانیم در مقابل دشمن بایستیم، این روش تاکنون جواب داده از این به بعد هم اثرگذار خواهد بود.

حجت‌الاسلام مهدی نژاد رمز موفقیت ایران را تکیه به داخل دانست و گفت: ما به خود تکیه کردیم و با استفاده از نخبه ها و مدیران با روحیه جهادی، تکیه به خدا، مردم و رهبری بردگی را نپذیرفته و مقاومت کردیم که نتیجه گرفتیم.

امام جمعه خمام:

انقلاب اسلامی به قدرت طلبی دو بلوک غرب و شرق پایان داد/ نقطه اتکال جمهوری اسلامی داشتن رهبری هوشیار، مدیر و مدبر است

حجت‌الاسلام حامد اسدالله‌زاده، امام جمعه خمام در گفت و گو با خبرنگار 8دی، با بیان اینکه در شرایط کنونی روش مقابله پیامبر(ص) در مبارزه با طاغوت می‌تواند برای ما راهگشا باشد اظهار کرد: پیامبر تلاش کرد ابتدا حواریونی را برای خود تربیت کند و با آنان به جنگ با طاغوت برود.

برای اینکه با طاغوت های زمانه مقابله کنیم باید حواریون خود را افزایش دهیم

وی با تأکید بر اینکه راهبرد اصلی امروزه جامعه ما نیز باید همین‌گونه باشد تصریح کرد: برای اینکه با طاغوت های زمانه مقابله کنیم باید حواریون خود را افزایش دهیم و برای پیشبرد اهداف داخلی خود نیز میتوان از همین شیوه استفاده کرد.

امام جمعه خمام افزود: باید جوانان خود را برای حوزه های اجتماعی تربیت کنیم تا بتوانیم از مشکلات گذر کنیم.

وی با اشاره به تقسیم بندی دنیا به ۲ بلوک غرب و شرق در زمان قبل از انقلاب ‌بیان کرد: در آن زمان کشورها یا باید تابع غرب می‌شدند یا شرق، اما انقلاب اسلامی به این تقسیم بندی ها پایان داد.

حجت الاسلام اسدالله زاده با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران ثابت کرد که می‌شود کشوری وابسته به شرق و غرب نباشد و اهداف و آرمان های خود را دنبال کند، ادامه داد: انقلاب اسلامی در زمینه مقابله با طاغوت و آمریکا در ۴۱ ساله گذشته موفقیت چشمگیری داشته که ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه طبق گفته رهبر معظم انقلاب شرایط کنونی یک گردنه و پیچ تاریخی است که باید از آن گذر کرد افزود: مردم ما همچنان که در گذشته از پیچ های تاریخی عبور کردند از این پیچ هم عبور خواهند کرد.

حجت‌الاسلام اسدالله زاده ادامه داد: همه تحریم های آمریکا علیه ایران برای این است که هیمنه و تقسیم بندی جهانی گذشته خود در قبل از انقلاب را برگرداند و اگر مردم متوجه باشند و مسئولین بجای فریب خوردن، به مردم و توان داخلی اتکا کنند امکان عبور از این پیچ تاریخی فراهم می‌شود.

نقطه اتکال جمهوری اسلامی داشتن رهبری هوشیار، مدیر و مدبر است

وی با بیان اینکه کشورهای عربی معترف هستند که اگر یک صدم از این تحریم های ایران را داشتند تاکنون از بین می‌رفتند گفت: استقامت ملت و تکیه و اتکا به رهبری باعث شده تا دوام بیاوریم و اگر می‌خواهیم این مسیر ادامه داشته باشد باید همیشه مردم و مسئولین به رهبری تکیه کنند.

امام جمعه خمام تاکید کرد: تکیه به رهبری تنها یک شعار نیست بلکه تحلیلگران دنیا عنوان کردند که نقطه اتکال جمهوری اسلامی در دنیای اسلامی با توجه به تحریم ها، داشتن رهبری هوشیار، مدیر و مدبر است که توانسته آحاد ملت خود را از گردنه های تاریخی عبور دهد.

امام جمعه فومن:

ایستادگی ایران الگوی جبهه مقاومت در منطقه است/ آمریکا از الگوشدن ایران احساس خطر می کند

حجت‌الاسلام امین نقدی، امام جمعه فومن در گفتگو با ۸دی، راه مقابله با طاغوت را عمل به آیات قرآن دانست و اظهار کرد: آیه ۲۸ سوره فتح اوصاف حضرت رسول (ص) را  أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم عنوان می‌کند که در واقع ۲صفت بارز امت اسلام است.

وی با بیان اینکه اگر به این سفارش عمل شود مانع چیرگی آمریکا می‌شود گفت: امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب بارها به این ۲رمز اشاره کردند که باید با دشمن به شدت و یا یکدیگر مهربان و با وحدت و همدل و هم زبان باشیم.

امام جمعه‌ فومن با اشاره به اینکه در مقابل عمل به آیات قرآن ضعیف هستیم اذعان کرد: اگر به آیات قرآن عمل کنیم حتما چراغ راه خواهد بود و می‌توان مقابل آمریکا ایستاد.

وی با بیان اینکه در دهه‌ ۵۰ آمریکا به عنوان بلوک غرب در کنار بلوک شرق‌ پدید آمد و قدرت آن روز یعنی انگلستان را کنار زد و خود جلودار شد ادامه داد: بعد از چند سال و طبق پیش بینی حکیمانه حضرت امام بلوک شرق‌ هم متلاشی می‌شود و آمریکا احساس میکند می‌تواند بر تمام دنیا سیطره پیدا کند و در دهکده جهانی کدخدا شود که در این شرایط شاهد ظهور و بروز انقلاب اسلامی ایران بودیم.

حجت‌الاسلام نقدی با اشاره به اینکه شعار نه شرقی نه غربی، یعنی در مقابل هر ظالمی مقاومت و ایستادگی داریم افزود: جوانان ما ۸سال جنگ را مدیریت کردند به طوریکه بعد از ۴سال گروه هایی در کشورهای اسلامی تشکیل می‌شود که جبهه مقاومت ایران اسلامی را الگوی خود قرار دادند.

امام جمعه فومن ادامه داد: مقاومت ایران الگوی سایر کشورها شده است و آمریکا از این موضوع احساس خطر می‌کند و می‌بیند که کشورهای زیر یوق خود را یکی پس از دیگری از دست می دهد.

وی با بیان اینکه آمریکا همه این اتفاقات را از ایران می داند خاطرنشان کرد: اینکه ایران چهل سال با آمریکا مقابله می‌کند، تسلیم نمی شود و در بسیاری موارد آن را شکست می دهد برای آمریکا نوعی احساس خطر است.

حجت‌الاسلام نقدی مردم ایران را همیشه در صحنه دانست و گفت: یکی از مسائل اصلی در کشوری که به روش جمهوری اسلامی و طبق نظر و آرای مردم مدیریت می شود حضور مردم و اثبات جمهوریت است و این را مردم ما در ۴۰ سال ثابت کردند.

امام جمعه فومن با تاکید بر اینکه مردم در اثبات جمهوریت این نظام سنگ تمام گذاشتند ولی متاسفانه مسئولین کمی از مردم عقب هستند ابراز کرد: مسئولین خود را به مردم برسانند؛ اگر به جوانان و تولید داخل اتکا کنند و به بیرون چشم نداشته و جذب سیاست های غربی نشوند قطعا وضعیت بهتری می داشتیم.

وی‌ با تاکید بر اینکه اگر منتظر باشیم دیگرانی مثل آمریکا مشکلات ما را حل کنند همیشه عقب خواهیم بود افزود: در این صورت نمی توانیم به آرمان های امام راحل و شهدا برسیم.

حجت‌الاسلام نقدی ادامه داد: مردم صبر انقلابی در ایام اقتصادی پیش گرفته اند و در حال یاری نظام هستند اما متاسفانه می‌بینیم که خبرهای خوشی از مسئولین اجرایی به گوش نمی‌رسد.

امام جمعه‌ فومن در ادامه تصریح کرد: اگر مسئولین بر سیره امام و شهداء عمل کنند قطعا جمهوری اسلامی در میدان های مختلف پیروز خواهد بود زیرا در هر مسیری که از ائمه پیروی کردیم به عزت و هر وقت دور شدیم به ذلالت رسیدیم.

وی با بیان اینکه رمز موفقیت ما طبق گفته امام خمینی (ره) در ابتدای انقلاب همان ما میتوانیم است گفت: ما باید روی پای خود بایستیم.

حجت‌الاسلام نقدی افزود: برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس و کسانی که بویی از اسلام نبردند ولی خودشان را مسلمان می دانند با ثروت خدادادی حیثیت و انسانیت خود را فروخته و برای نگه داشتن خود به هرکاری راضی شدند و عزت ملی خود را معامله کردند؛ اما قرآن می‌فرماید یهودی و نصارا از شما راضی نمی‌شوند و با شما سازش نمی کنند مگر اینکه تبعیت کاملی از آنها داشته باشید.

وی با بیان اینکه در آینده‌ای نزدیک این حکام عرب مانند دیگران قطعا به روزهای بدتری مبتلا می‌شوند، بیان کرد: اگر چه تاریخ این ها را نشان داده اما برخی پند نمی‌گیرند و علاوه بر اینکه حیثیت، آینده و شخصیت تاریخی خود را از بین می‌برند موجب تضعیف دنیای اسلام هم می‌شوند.

حجت‌الاسلام نقدی با بیان اینکه در کشور ما نیز قبل از انقلاب شاهان همین وضعیت را داشتند که با حمایت آمدند و زمانی که دیگر سودی نداشتند تنها شدند اضافه کرد: این سیاست غرب بسیار واضح و روشن است اما برخی نمی‌خواهند ببینند.

امام جمعه املش:

مذاکره با دشمن قرآنی نیست/ تلاش دشمن برای اختلاف اندازی بین دولت و ملت

حجت الاسلام علی رنجبر امام جمعه املش، در گفت و گو با خبرنگار 8دی، راه مقابله با آمریکا را فراموش نکردن علمداری و پیشرو بودن دانست و اظهار کرد: جمهوری اسلامی باید همه مستضعفین جهان را برای مقابله با این طاغوت، ظالم و یزید زمان آماده و به خط کند.

حجت‌الاسلام رنجبر با اشاره به عبرت گرفتن از تاریخ انقلاب گفت: امام راحل در سال ۴۲ و قبل از مبارزه با آمریکا مبارزه با طاغوت و اسرائیل را آغاز کرد و برای طرح کاپیتولاسیون و مصونیت آمریکا مبارزه، سخنرانی و روشنگری کرد.

امام جمعه املش با تاکید بر اینکه دلهای مردم با امام (ره) بود اذعان کرد: شاید مردم نمیتوانستند از لحاظ فیزیکی حمایت گر باشند اما امام راحل توانست قلب های مردم را تسخیر کند.

وی ادامه داد: امام(ره) با استقامت و توکل بر خداوند توطئه‌های آمریکا را خنثی کرد و رهبر انقلاب نیز اکنون در حال خنثی کردن این توطئه‌ها است در حالیکه حتی دشمنان هم تعجب می‌کنند.

حجت‌الاسلام رنجبر با تاکید بر حفظ وحدت و با بیان اینکه دشمن قصد دارد بین دولت و ملت اختلاف بیاندازد افزود: ممکن است اختلاف سلیقه وجود داشته باشد ولی اختلاف مبنایی و درگیری ای که موجب تفرقه شود مورد پسند خداوند و امامین انقلاب نیست.

امام جمعه املش وحدت را یک استراتژی و راهبرد اساسی در همه عرصه ها خواند و ادامه داد: راه مقابله با آمریکا قوی شدن در همه عرصه ها و بخصوص عرصه اقتصادی است.

وی با تاکید بر اینکه وحدت در مسائل اقتصادی باعث می‌شود که آمریکا نتواند تحریم هایی که کرده را موثر کند گفت: مسئولین و قوای سه گانه یک ابعادی را با اقتصاد مقاومتی و اتکای به نیروی داخل فراهم کنند که بتوانیم توطئه‌های آمریکا را خنثی کنیم.

حجت الاسلام رنجبر تصریح کرد: دشمن جنگ چند جانبه رسانه ای، تحریفات، اقتصادی و ... را آغاز کرده که مهمترین آن جنگ رسانه‌ای است زیرا از کوچک ترین ضعف ما سواستفاده می‌‌کنند.

امام جمعه املش با بیان اینکه دشمن در نزدیکی‌ انتخابات در فکر توطئه است گفت: باید توجه داشته باشیم که در فتنه های ۹۶ و ۹۸ همین شبکه های اجتماعی بودند که موج آفرینی کردند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا هیمنه پوشالی دارد خاطرنشان کرد: ما در عراق بر دشمن پیروز شدیم در حالیکه آن ها میلیارد ها دلار ضرر کردند، هیمنه آمریکا را در عین الاسد که بزرگترین پایگاه آن بود از بین بردیم و جرات پاسخگویی نداشتند چون می‌دانستند ایران حمله های شدید تری را می‌تواند انجام دهد.

حجت‌الاسلام رنجبر با بیان اینکه مسئولین در این شرایط باید نگاه الشدا علی الکفار داشته باشند افزود: نباید نگاه مذاکره ای یا نگاه اینکه او کدخدای جهان است وجود داشته باشد زیرا این نگاه، نگاه قرآنی نیست.

امام جمعه املش رمز موفقیت ما را در همراهی با ولایت فقیه دانست و ادامه داد: آمریکا در یمن، لبنان، عراق و افغانستان شکست خورده و افول آن نزدیک است.

وی با تاکید بر روحیه جهادی و انقلابی گفت: روحیه جهادی و انقلابی در بحث موشک، فناوری، اقتصادی، ساخت موشک های نقطه زن و ... مهم است و اگر این روحیه در بحث اقتصاد بیاید مشکلات حل می‌شود.

حجت‌الاسلام رنجبر گفت: باید بدانیم که قوی هستیم و می‌توانیم، جوانان ما نیز روحیه توانستن را ثابت کردند که بسیار مهم است.

امام جمعه املش در پایان با بیان اینکه انسان نباید در پی منافع شخصی باشد اذعان کرد: وقتی منافع شخصی وارد شود تنگه های راهبردی انقلاب اسلامی را رها میکنیم و در این صورت روحیه جهادی از بین می‌رود و دشمن نفوذ می‌کند.

امام جمعه رودسر:

حجت‌الاسلام تقی روحانی، امام جمعه رودسر در گفت و گو با خبرنگار 8دی، با اشاره به ایستادگی امت موسی در مقابل فرعون، ایستادگی امت ابراهیم در مقابل نمرود یا ایستادگی رسول خدا در مقابل شرک و کفر اظهار کرد: تنها راه مقابله با همه طاغوت های زمانه از ازل تا ابد استقامت و ایستادگی مستضعفین و محرومین عالم است‌.

حجت‌الاسلام روحانی افزود: اگر بشریت میخواهد مسلمانان عالم پیروز و موفق شوند و غول پوشالی را از جهان بشکنند تنها راه آن ایستادگی است و اگر بایستند ابرقهرمانانی بالا تر از آمریکا هم هیچ غلطی نمی‌توانند کنند.

امام جمعه رودسر جمهوری اسلامی را منادی اسلام ناب محمدی دانست و ابراز کرد: چنین اسلامی که کاملا شبیه اسلام زمان پیامبر (ص) است در کشورهای اسلامی یافت نمیشود زیرا کشور های اسلامی تنها اسمشان اسلام است در حالیکه امام (ره) فرمود اینها اسلام آمریکایی است.

وی با تاکید براینکه تنها اسلام نابی که در جهان فریاد میزند با هیچ ظالمی تعارف ندارد جمهوری اسلامی ایران است خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی این توان و قدرت را دارد که در مقابل همه مستبدان عالم بایستد و آن ها هم این را فهمیدند.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به نقش محوری جمهوری اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی با جبهه مقاومت می‌تواند با شعار راستین خود کمر همه ابرقدرت‌های جهان را بشکند.

تحریم و کرونا دیگر جایی نذاشته تا مردم و مسئولین اختلافی داشته باشند

امام جمعه رودسر با بیان اینکه در شرایط کنونی مسئولین و مردم باید وحدت خود را حفظ کرده و به حرف های تفرقه افکنانه دشمنان توجه نکنند گفت: تحریم و کرونا دیگر جایی نذاشته تا مردم و مسئولین اختلافی داشته باشند؛ امام راحل و رهبر انقلاب همیشه توصیه می‌کنند تا با وحدت کنار هم باشیم و از این گردنه صعب العبور گذر کنیم زیرا تفرقه و ایجاد اختلاف بین مردم یا بین دولت و مردم اصلا صلاح نیست.

وی با تاکید بر اینکه مسیولین اجرایی کشور باید قدردارن این مردم باشند و دست آنها را بگیرند ادامه داد: مردم از ضعف برخی مدیران نالایق شکوه و انتقاد دارند که بسیار درست است زیرا با ظرفیت بسیار گسترده کشور نباید شاهد بعضی ضعف ها باشیم.

حجت‌الاسلام روحانی رمز موفقیت ایران را ایمان به خوداتکایی عنوان کرد و گفت: ایران ۵۰سال به آمریکا وابسته بود و دیدیم که کاری نکردند و همین حالت در کشورهای عربی است؛ چون مردم ما با همه وجود به خوداتکایی و استقلال ایمان دارند می‌توانند موفق شوند اما آنها چون چیزی در درون ندارند همیشه عقب هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1663698
ارسال نظر
نظرات