شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 10:22 منتشر شده در مورخ: 1399/08/17 شناسه خبر: 1663860

پایان مهر و بی‌مهری مسئولان

پایان مهر و بی‌مهری مسئولان
ابراهیم جاگرانی فعال رسانه‌ای جنوب استان بوشهر در مطلب ارسالی به سپاس، با اشاره به توزیع تبلت بین دانش آموزن نیازمند نوشت: این داستان معروف را شنیده اید که شخصی ادعا می کرد جایی که ایستاده وسط کره زمین است. کسی هم مخالفت می کرد می گفت باور نداری متر کن!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم جاگرانی فعال رسانه‌ای جنوب استان بوشهر در مطلب ارسالی به سپاس، با اشاره به توزیع تبلت بین دانش آموزن نیازمند نوشت: این داستان معروف را شنیده اید که شخصی ادعا می کرد جایی که ایستاده وسط کره زمین است. کسی هم مخالفت می کرد می گفت باور نداری متر کن!

سه خبر زیر را ببینید:

۱- معاون فرماندار عسلویه از خرید دو هزار تبلت از سوی شورای راهبردی پتروشیمی های پارس برای دانش آموزان جنوب استان خبر داد. [پارس جنوبی]
۲- مسئول سامانه شاد اداره کل آموزش و پرورش بوشهر گفت: شورای راهبردی پتروشیمی های پارس دو هزار تبلت برای دانش آموزان استان بوشهر خریداری کرده است. [فارس]
۳- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) بوشهر از خرید سه هزار تبلت برای دانش آموزان بوشهری خبر داد. [ایرنا]

توانستید حدس بزنید چه تعداد تبلت برای بوشهری های نیازمند خریداری شده است؟ سه هزار؟ پنج هزار؟ هفت هزار؟

دو نکته:

الف- همین بغل ما در خوزستان، مشاور اجتماعی معاون وزیر نفت گفته دو هزار تبلت از محل اعتبارات شورای راهبردی پتروشیمی های ماهشهر و عسلویه، فقط برای دانش آموزان ماهشهری خریداری شود. اینجا هم به نظر می رسد دو هزار تبلت شورای راهبردی عسلویه با توجه به جمعیت تقریبا برابر جنوب استان بوشهر با شهرستان ماهشهر، برای این حوزه خریداری شده باشد و مصاحبه مدیر “شاد” آموزش و پرورش بوشهر، تکرار همان خبر فرماندار عسلویه باشد. دور از ذهن نیست سه هزار تبلت کمیته امداد هم با احتساب این دو هزار اعلام شده باشد. نماینده جنوب استان از حق چهار شهرستان حوزه انتخابیه اش دفاع کند.

ب- در همین استان؛ معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری هم تعداد پنج هزار تبلت، تنها در آبادان، خرمشهر و ماهشهر توزیع و استانداری هم هزینه خرید سه هزار تبلت را تامین کرده است [آن هم اواخر اردیبهشت ماه ۹۹]. استاندار بوشهر؛ حالا هم می تواند برای تامین تبلت دانش آموزان مناطق روستایی و محروم استانش رایزنی و از حق هم استانی ها دفاع کند.

اما بعد؛

زمستان پارسال که کرونا آمد و ماند و نرفت، ما ماندیم و یک سبک زندگی جدید در عصر کرونا، کلاس و مدرسه تعطیل شد و دغدغه خانواده ها از تامین پوشاک و نوشت افزار، به سمت خرید تبلت و بسته های اینترنتی رفت.

کمیته امداد گفت: پنجاه هزار تبلت تا پایان مهر به خانواده های چند فرزندی مناطق محروم کشور می رسانیم. این آمار از سوی برخی مسئولان وزارت آموزش و پرورش به یکصد هزار هم رسید [مهر آمد و رفت؛ تبلت نیامد] هر نهاد و موسسه مردمی و دولتی دیگر هم یک آماری از کمک به خرید تبلت منتشر کرد.

در استان بوشهر اما ماجرای تبلت دانش آموزان، یک ماه و اندی پس از بازگشایی مدارس، آن هم با سرخط شدن “خودکشی کودک دیری به دلیل نداشتن تبلت” در رسانه های داخلی و خارجی، سر زبان ها افتاد و تامین آن به تصویب شورای آموزش و پرورش رسید!

نماینده جنوب استان در واکنش به این خبر در همسایگی صنایع عظیم نفت و گاز گفته بود: شورای راهبردی پتروشیمی های پارس برای تامین تبلت نیازمندان، امروز و فردا می کند.

سه خبر بالا هم اواخر مهرماه [۹۹] پس از مرگ آن کودک دانش آموز منتشر شد، سه وعده ای که البته هنوز وفا نشده است و مشخص نیست در آستانه پایان ماه دوم مدارس، این بار چه کسی امروز و فردا می کند؟

در بوشهر اگر چه صنایع نفت و گاز همه ساله توسعه پیدا می کنند و درآمد نفتی کشور افزایش می یابد، اما جیب مردم این استان در سایه بی توجهی برخی مسئولان، هر سال خالی تر می شود، تا جایی که آمار افراد تحت پوشش کمیته امداد این استان در سه سال گذشته سه برابر شده است!

اینجا همه نگاهشان [البته به حق] به نفت و مسئولیت های اجتماعی اوست، و سایر نهادها هم از خداخواسته خود را کنار کشیده یا بار کمتری به دوش دارند، مثلا در استان اصفهان که نه دریا دارد و نه مرز دریایی، اتاق بازرگانی در خرید ۱۰ هزار تبلت با آموزش و پرورش مشارکت داشته است.

طبق آمار، بیست درصد بوشهری ها امکان استفاده از “شاد” ندارند و شش هزار و پانصد دانش آموز هم [تنها در کمیته امداد] چشم انتظار رسیدن تبلت ها برای حضور بهتر در کلاس های مجازی اند.

برای اینکه حکایت کمیته امداد و شورای راهبردی و آموزش و پرورش و تبلت ها، حکایت مثل ابتدای این یادداشت نشود، بهتر است ابتدا در خرید، دریافت و توزیع کافی تبلت ها تعجیل [نه اینکه همه ی استان اندازه یک شهرستان خوزستان] و سپس یک آمار شفاف از توزیع آن ها در شهرها و روستاهای استان با اعلام اسامی مدارس و تعداد تبلت تحویلی منتشر شود.

وگرنه چرا دو هزار و سه هزار، ده هزار!
نه؟
برو از ۲۶۰ هزار دانش آموز استان بپرس!!!

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1663860
ارسال نظر
نظرات