شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 13:26 منتشر شده در مورخ: 1399/08/14 شناسه خبر: 1663994
روز چهارم آتش سوزی جنگل های استان گلستان؛

اطفای حریق با محاصره آتش/ ورود نیرو‌های تازه نفس به توسکستان/ اعزام بالگرد اطفای حریق هوافضای سپاه به گلستان

اطفای حریق با محاصره آتش/ ورود نیرو‌های تازه نفس به توسکستان/ اعزام بالگرد اطفای حریق هوافضای سپاه به گلستان
آتش سوزی جنگل های توسکستان گرگان به روزچهارم کشیده شد و علاوه بر حضور بیش از 100 نیرو در منطقه وبالگردهای هلال احمر، بالگرد اطفای حریق هوافضای سپاه هم به گلستان اعزام شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ جدال آتش با طبیعت  و جنگل های توسکتان در چهارمین روز خود ادامه دارد.

این آتش سوزی از شامگاه یکشنبه 11 آبان  در دو منطقه « پنبول چال» و «مازو آرام»در ارتفاعات جنگل‌های توسکستان آغاز شده است  و جدال سختی را برای مهارکنندگان آن  بوجود آورده است.

به دلیل وجود کُنده های خشک در ارتفاعات شیبدار توسکستان، هر لحظه امکان شعله ور شدن آتش در مکان های صعب العبور وجود دارد.

شامگاه سه شنبه بسیاری از عرصه هایی که دچار آتش شده بود مهار شد اما با وزش باد سحرگاه امروز دوباره منطقه صعب العبوربه آتش گرفتار شد.

اطفای حریق با محاصره آتش

ابوطالب قزلسفلو در گفتگو با خبرنگار گلستان ما، اظهار کرد:آتش سوزی که از عصر روز یکشنبه در ارتفاعات جنگلی توسکستان آغاز شده تا عصر روز گذشته (سه شنبه) مهار شد و تنها بخش کوچک صخره‌ای باقی مانده بود که دسترسی به آن منطقه سخت و دشوار بود.

وی افزود: شیب نقطه آتش و صعب العبور بودن آن، که دسترسی نیروهای عملیاتی به این منطقه و کنترل آتش را سخت کرده بود.

قزلسفلو ادامه داد: وزش باد شدید از صبح امروز سبب شد در مناطقی هم که حریق با زدن آتش بر مهار شده بود دوباره شعله ور شده که دوباره با تلاش نیروهای این امر هم کنترل شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان تصریح کرد:هم اکنون نیروهای تازه نفس در اکیپ های 10 نفره به منطقه اعزام شده اند، تعدادی از نیرو از سمت بالا به این قسمت حرکت کرده و 15اکیپ دیگر هم زمینی اعزام شده اند تا با محاصره منطقه آتش سوزی، آتش را مهار کنند.

قزلسفلو ابیان کرد: 85 نیروی عملیاتی دیشب در بالادست بیتوته کرده و امروز هم 100نیروی تازه نفس به صورت خودرویی و پیاده به آنها اضافه شدند.

وی گفت بالگرد سازمان جنگل‌ها کار آب پاشی را از امروز صبح آغاز کرده اما به دلیل شرایط ابرناکی منطقه کار سخت شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با اشاره به حضور نیروهای هلال احمر و سپاه نینوا، خاطرنشان کرد: برای سرعت بیشتر جهت اطفاع حریق  بالگرد هلال احمر و سپاه هم در جابجایی نیروهای امدادی در منطقه حضور دارند که اگر شرایط دید بهتر شد، این امر را انجام دهند.

به گفته قزلسفولو؛ خوشبختانه گونه های درختی آسیب ندیدند و درخت های طرح تنفس  و برگها و آتش گرفتند و آتش روی زمین بوده است.

 بالگرد اطفای حریق هوافضای سپاه به استان گلستان اعزام شد

 احسان صادقی، هم با بیان اینکه سپاه همواره در خدمت رسانی آماده است، اظهر کرد: بعد از سیل آق قلا و زلزله رامیان، سپاه برای اطفای حریق جنگل توسکستان نیز به میدان آمده است.

وی افزود: با شعله‌ور شدن دوباره آتش جنگل‌های توسکستان گرگان یک فروند بالگرد اطفای حریق نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به استان اعزام شد.

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه نینوا گلستان تصریح کرد: سپاه یکی از مصادیق راستین پاسداری از انقلاب اسلامی را خدمت بی‌منت به مردم شریف و نجیب ایران اسلامی می‌داند و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.
 
وی یادآور شد: خدمت رسانی جهادگران سپاه نینوا در سیل سال گذشته، زلزله ماه گذشته رامیان، مبارزه با کرونا و رزمایش کمک مومنانه همگی با هدف خادمی مردم صورت گرفته است.

صادقی گفت: امروز که ارتفاعات جنگل توسکستان که متعلق به مردم است  دچار حریق شده رسالت ما رفع این مشکل است و اخبار تکمیلی را به اطلاع مردم استان خواهیم رساند.

پیش از ظهر امروز؛  هادی حق شناس استاندارگلستان با همراهی سردار ملک شاهکوهی فرمانده سپاه نینوا استان و قادری مدیرکل مدیریت بحران استان از روند اطفاء حریق در جنگل های توسکستان بازدید هوایی کردند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1663994
ارسال نظر
نظرات