شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:03 منتشر شده در مورخ: 1399/08/15 شناسه خبر: 1664293
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

۳۲هزار پرستار در کشور به کرونا مبتلا شده اند

۳۲هزار پرستار در کشور به کرونا مبتلا شده اند
سیدمحمد پاکمهر گفت: از مجموع 110 هزار پرستار فعال در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور حدود 32 هزار نفر معادل 30 درصد به کرونا مبتلا شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک،سید محمد پاکمهر، نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در بجنورد اظهارکرد: از مجموع 110 هزار پرستار فعال در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور 32 هزار نفر به کرونا مبتلا شدند که 25 هزار پرستار بهبود یافته به محل فعالیت بازگشته اما 6 هزار نفر دیگر در حال درمان و قرنطینه هستند.


پاکمهر با  بیان اینکه شرایط ابتلا و مرگ ناشی ازکرونا در کشور مناسب نیست، تاکید کرد: فشار کار بر روی کادر درمان بسیار زیاد است و هزینه های حوزه درمان افزایش یافته است .

نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم، مانه و سملقان و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر به بخش کادر درمان توجه نکنیم کار سخت تر می شود چرا که بیماری طولانی و فرسایشی شده است.

وی گفت: بدون آگاه سازی و همراه کردن مردم هر گونه تدبیری در ستاد ملی مدیریت کرونا راه به جایی نمی برد چراکه تاکنون هیچگونه درمان قطعی برای بیماری کرونا کشف نشده است.

وی خاطرنشان کرد: باید جامعه بداند ابتلا به بیماری کرونا ممکن است با مرگ همراه باشد.

انتهای پیام/گ

https://www.dana.ir/1664293
ارسال نظر
نظرات