شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 15:34 منتشر شده در مورخ: 1399/08/15 شناسه خبر: 1664332
استاندار گیلان در نشست با اعضای شورای هماهنگی نظام پزشکی استان:‌‌

ایثارجامعه پزشکی برای مدیریت کرونا، فراموش نشدنیست/ ضرورت نقش آفرینی موثر پزشکان در فرهنگ سازی رعایت توصیه های بهداشتی

ایثارجامعه پزشکی برای مدیریت کرونا، فراموش نشدنیست/ ضرورت نقش آفرینی موثر پزشکان در فرهنگ سازی رعایت توصیه های بهداشتی
ارسلان زارع اعتماد مردم را بزرگترین سرمایه نظام مدیریتی در هر جامعه ای دانست و با بیان اینکه ایثارجامعه پزشکی برای مدیریت کرونا ، فراموش نشدنیست، گفت: متخصصان امور پزشکی در فرهنگ سازی رعایت الزامات بهداشتی بیشتر از قبل نقش آفرین باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، ارسلان زارع صبح امروز در دیدار اعضای شورای هماهنگی نظام پزشکی گیلان، سلامتی و امنیت را دو نعمت بزرگ دانست که پیوسته باید مورد یادآوری قرار گیرند و اظهار داشت: بخش بزرگی از نعمت امنیت، در گرو سلامت است و جامعه پزشکی نیز احیاگر صحت، سلامت و همچنین پدیدآورنده امنیت روانی جامعه هستند.

وی افزود: برخی چنین می‌پندارند که پزشکان فقط درمانگر بیماری های جسم هستند اما معتقدم پزشکان موجب آرامش و امنیت جامعه و پناهگاه و ملجاء مردم هستند و این، نعمت بزرگ برای جامعه پزشکی است.

زارع، اعتماد مردم را بزرگترین سرمایه نظام مدیریتی در هر جامعه ای عنوان و خاطرنشان کرد: اینکه پزشکان میان گروه‌های مرجع، در زمره اولین گروه های مورد اعتماد مردم هستند؛ سرمایه ای گرانسنگ محسوب می شود.

استاندار گیلان بیان کرد: همانگونه که مردم تلاش‌های پزشکان و پرستاران در دوران دفاع مقدس را از یاد نبرده اند؛ ایثار اجتماعی و خدمت بی منت برای تامین سلامت جامعه در جنگی دیگر که مصاف با ویروس کروناست، مدال پرافتخار دیگری برای جامعه پزشکی است.

نماینده عالی دولت در گیلان به شهادت پزشکان بسیاری در جبهه های نبرد حق علیه باطل اشاره و اظهار کرد: امروز نیز شمار زیادی از پزشکان بویژه پزشکان بلندآوازه گیلان؛ در راستای نجات جان مردم از کرونا، جان به جان‌آفرین تسلیم و به خیل شهدا پیوستند و در اذهان مردم استان، ماندگار شدند.

زارع به تاکیدات خود در جلسات مختلف مبنی بر رعایت الزامات مقابله با کرونا و اهمیت تغییر سبک زندگی در روند مبارزه با این بیماری ، افزود: پزشکان یکی از اثرگذارترین گروه های مرجع برای اقناع جامعه در جهت پذیرش این تغییر هستند.

وی حفظ جان و سلامت مردم را اولویت کنونی خواند و اضافه کرد: به یقین در جریان مقابله با کرونا همراهی جامعه برای قطع زنجیره انتقال ویروس، بی بدیل است.

استاندار گیلان با بیان اینکه سخن پزشکان نزد مردم، بیانی مستدل و متقن است، تاکید کرد: متخصصان امور پزشکی در فرهنگ سازی رعایت الزامات بهداشتی همچون استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها، توجه به فاصله گذاری اجتماعی و … بیشتر از قبل نقش آفرین باشند.

زارع همچنین به موضوع اجرای طرح نسخه الکترونیک در استان و ضرورت اجرای هرچه بهتر آن اشاره کرد و گفت: گسترش دولت الکترونیک گامی در راستای تحقق حقوق شهروندی است که کاهش هزینه ها، افزایش سرعت و دقت و نیز بهبود کیفیت خدمات را به دنبال دارد.

وی با تاکید بر لزوم فراهم شدن زیرساخت های اجرای این طرح مهم از جمله بهبود خدمات اینترنتی در مراکز پزشکی، از دستگاه های اجرایی مرتبط با اجرای این طرح همچون دانشگاه علوم پزشکی، تامین اجتماعی و بیمه سلامت استان خواست بمنظور رفع موانع موجود، گزارشی از روند اجرای طرح نسخه الکترونیک در استان و مشکلات احتمالی را ارائه کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1664332
ارسال نظر
نظرات