شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:44 منتشر شده در مورخ: 1399/08/17 شناسه خبر: 1664747
عراقچی:

نتایج انتخابات آمریکا تاثیری بر سیاست‌های ایران نخواهد گذاشت

نتایج انتخابات آمریکا تاثیری بر سیاست‌های ایران نخواهد گذاشت
معاون وزیر امور خارجه گفت: سیاست‌های اصولی ایران که مبتنی بر مقابله با سلطه است، تحت تاثیر انتخابات آمریکا قرار نخواهد گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه در برنامه رادیو تهران با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تأثیرات آن گفت: نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تأثیری بر سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران نخواهد گذاشت.

معاون وزارت امور خارجه ادامه داد: سیاست سلطه‌طلبانه و قلدرمآبانه آمریکا با تغییر رئیس جمهوری در آن کشور تغییر نخواهد کرد ولی با تغییر افراد ممکن است شیوه‌ها و رویکردهای جدیدی بر سیاست آمریکا حاکم شود.

عراقچی با بیان اینکه سیاست‌های اصولی ایران که مبتنی بر مقابله با سلطه و مقاومت برابر فشارهای غیرقانونی است مسلماً تحت‌تأثیر انتخابات آمریکا قرار نخواهد گرفت، اظهار داشت: طبیعی است که در صورت بروز شرایط جدید جمهوری اسلامی نیز شیوه‌ها و راه‌حل‌های مناسب و منطبق با آن شرایط را برای تأمین منافع خود و برای مقابله با هر گونه فشار یا تهدید احتمالی جدید، اتخاذ خواهد کرد.

وی در پاسخ به احتمال بازگشت رئیس‌جمهور جدید آمریکا به برجام و واکنش ایران تصریح کرد: هنوز برای صحبت در این زمینه زود است. چالش‌های بسیاری وجود دارد اما پیش از هر چیز باید منتظر ماند و سیاست‌های احتمالی جدید در آمریکا را ملاحظه کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1664747
ارسال نظر
نظرات