شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:27 منتشر شده در مورخ: 1399/08/17 شناسه خبر: 1664758
آیت الله اختری در وبینار ضرورت احترام به مقدسات ادیان الهی با محوریت حضرت محمد(ص) در مسکو:

کشورهای اسلامی باید برای دفاع از پیامبر علیه مکرون در دادگاههای بین المللی شکایت کنند

کشورهای اسلامی باید برای دفاع از پیامبر علیه مکرون در دادگاههای بین المللی شکایت کنند
مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا گفت: کشورهای اسلامی باید برای دفاع از پیامبر علیه مکرون در دادگاههای بین المللی شکایت کنند و مکرون نیز باید از مسلمانان و پیامبر اکرم(ص) عذرخواهی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وبینار «ضرورت احترام به مقدسات ادیان الهی با محوریت حضرت محمد(ص)» پنج شنبه شب با حضور جمعی از اندیشمندان و شخصیت های سیاسی، مذهبی و فرهنگی ایران و روسیه توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران و مرکز اسلامی مسکو برگزار شد.

در این وبینار نفیق الله عشیروف رئیس اداره روحانیت بخش آسیایی روسیه، کفاح باتا مفتی اعظم ولگاگراد، مقدس بیباریسوف مفتی مسکو، آنار رمضانوف رئیس موسسه غیردولتی کوثر و رئیس اداره مفتیات مرکزی، دمیر خیرالدین اوف رئیس سابق دانشگاه اسلامی مسکو و محمد رحیم اوف مفتی ینی گورسک به عنوان نمایندگان فدراسیون روسیه سخنرانی کردند.
 
آیت الله مجتهد شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس شورای علمایی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، ایت الله اختری مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، حجت الاسلام و المسلمین اکبری جدی رئیس مرکز اسلامی مسکو و قهرمان سلیمانی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو  نیز به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران سخنرانی کردند.
 
شرکت کنندگان اسلام را دین صلح، رحمت، عقلانیت و تفکر دانستند و تاکید کردند: کسانی که با ترور و جنایت، انسان های بیگناه را به قتل می رسانند، از مسلمانان نیستند. گروههای تروریستی دست پرورده غرب و آمریکا هستند که بر اساس اعتراف مقامات آمریکایی، خود آنها این گروههای تروریستی را به وجود آورده و حمایت می کنند.
 
شخصیت های برجسته روسی طی سخنانی اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) را قاطعانه محکوم کرده و هر گونه توجیه در رابطه با این اهانت از طرف مقامات بلند پایه فرانسه را جایز نمی دانند و بیان کردند: تقدسات و مراجع دینی در دنیا همیشه باید از چنین رفتارهایی مصون باشند.
 
این شخصیت ها به رئیس جمهور فرانسه پیشنهاد دادند که در رابطه با مسائل دینی بهتر است کارشناسان و متخصصین این حوزه نظر بدهند.
 
آیت الله محمد حسن اختری، مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا طی سخنانی با بیان اینکه خداوند می فرماید پیامبر را برای راهنمایی و هدایت و برای نورانی ساختن و نور بخشیدن به انسان و جامعه فرستادیم، اظهار داشت: اسائه ادب به پیامبر اکرم(ص) یک توطئه بزرگ علیه اسلام، مقدسات جامعه اسلامی و شخصیت بزرگ پیامبر(ص) است که باید در مقابل آن ایستادگی کنیم.
 
وی افزود: بسیاری از کشورها و ملت ها به خصوص امت اسلامی باید در مقابل این اقدام رئیس جمهور فرانسه موضع گیری کنند تا جلوی این حرکت توطئه آمیز گرفته شود و دولت های اسلامی هم می توانند با قطع ارتباطات دیپلماتیک و یا تنزل این ارتباطات موضع گیری کنند.
 
آیت الله اختری با بیان اینکه ملت های مسلمان می توانند با تحریم کالاهای فرانسوی در مقابل این حرکت دولت فرانسه موضعگیری انجام دهند، تصریح کرد: سیاستمداران، اندیشمندان، نخبگان و آزادگان ملت ها باید در مقابل این اقدام فرانسه موضعگیری کنند زیرا این اقدام دولت و رئیس جمهور فرانسه با هیچ یک از موازین سیاسی و فرهنگی جوامع بشری و قوانین امروز سازگار نیست و اقدام رئیس جمهور فرانسه به عنوان تعبیر آزادی بیان قابل توجیه نیست زیرا اقدام مکرون یک اقدام حکومتی است که اهانت به 6 میلیون مسلمان در فرانسه و 2 میلیارد مسلمان در جهان است.
 
وی افزود: اسلام دین محبت و مهربانی و صلح و آرامش است و افرادی که دست به کشتار و ترور می زنند و مکان ها را منفجر و مردم را می کشند، مسلمان نیستند این مجموعه های تروریستی را غربی ها و در راس آن ها آمریکایی ها به وجود آورده و پرورش داده اند.
 
مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا در ادامه بیان کرد: پیامبر بزرگ اسلام نسبت به همه مردم دلسوز و دوستدار مردم بود و طرفدار عدالت و عدل و مخالف ظلم و کشتار بود همچنین ÷یامبر و اسلام طرفدار ارتباط خوب و احترام متقابل بین همه ملت ها است.
 
وی در بخش دیگری از این سخنان گفت: اسلام مخالف اهانت و اسائه ادب و جسارت به مقدسات کشورها، آیین ها و فرهنگ ملت ها است و نباید به شخصیت کشورها اسائه ادب کرد، مسخره کردن و کاریکاتور کشیدن و اهانت به مقدسات یک اخلاق شایسته انسانی نیست.
 
آیت الله اختری با رائه پیشنهاد ادامه گفت و گوها و اقدام مسلمانان علیه جریان اسائه ادب گفت: نخبگان و شخصیت های کشورهای مختلف باید در برابر این اقدام توهین آمیز اقدام کنند و کشورهای اسلامی باید برای دفاع از پیامبر علیه مکرون در دادگاههای بین المللی شکایت کنند و مکرون نیز باید از مسلمانان و پیامبر اکرم(ص) عذرخواهی کند. 
 
 کفاح باتا مفتی اعظم ولگاگراد طی سخنانی صلوات بر محمد و آل محمد و الگو قرار دادن زندگی و اخلاق نیکو حضرت محمد را بهترین راه حمایت از سیره وی دانستند.
 
آنا رمضانوف، رئیس موسسه غیردولتی کوثر و رئیس اداره مفتیات مرکزی حب به رسول اکرم(ص) را بخشی از آموزه های دینی دانسته و بر ضرورت واکنش کشورهای اسلامی نسبت به این مسئله تاکید کردند.
محمد رحیم اف، مفتی ینی گورسک ضمن محکوم کردن اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) به این نکته اشاره کردند که چنین رفتارهایی هیچ نسبتی با آزادی ندارد.
 
کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در سخنان خود در این وبینار حملاتی که این روزها به ساحت مقدس رسول گرامی اسلام(ص) صورت می گیرد را ناشی از قدرت و محبوبیت اسلام توصیف نمود و دین اسلام را تاثیرگذارترین دین در سراسر جهان دانست.
 
وی با اشاره به شیوه های دشمن برای مقابله با اسلام، گفت: واکنش جوامع اسلامی و نهادهایی که برای این منظور شکل گرفتند به ویژه سازمان همکاری اسلامی ضروری است.
 
آیت الله مجتهد شبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اهانت به پیامبر اکرم(ص) را اهانت به تمامی ادیان الهی دانسته و به ضرورت واکنش جوامع جهانی در مقابل اسلام ستیزی پرداختند.
 
وی تاکید کرد: نباید حمایت مقامات فرانسوی از توهین کنندگان به پیامبر اسلام(ص) را کوچک شمرد و به راحتی از آن گذشت. اگر واکنش متقابلی به اقدام فرانسه نشان ندهیم آنها جری تر خواهند شد و اسلام ستیزان فضا را برای توهین های بیشتر به مقدسات فراهم می بینند.
 
حجت السلام و المسلمین اکبری جدی، رئیس مرکز اسلامی مسکو اهانت به مقدسات را بخشی از جریان بزرگ افراط گرایی در جهان امروز دانست و با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، فتنه اهانت به مقدسات را محکوم کرد و شکل گیری پیمان حمایت مشترک از مقدسات را برای جلوگیری از چنین رفتارهایی ضروری دانست.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1664758
ارسال نظر
نظرات