شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 11:13 منتشر شده در مورخ: 1399/08/18 شناسه خبر: 1665058

عدم ثبات مدیریت چالش اساسی در صنعت گیلان/ تغییر مدیرعامل ایران پوپلین چاره ی کار نیست!

عدم ثبات مدیریت چالش اساسی در صنعت گیلان/ تغییر مدیرعامل ایران پوپلین چاره ی کار نیست!
در روزهای اخیر سریع القلم مدیر عامل هلدینگ مدیریت توسعه نگاه پویا، علی جهانگیر را به عنوان مدیرعامل جدید شرکت ایران پوپلین منصوب کرد؛ انتصابی که بدون اطلاع هیچ کدام از مدیران اقتصادی استان رقم خورده است!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، تغییرات سریع مدیریت در کارخانه جات و بنگاه های اقتصادی به هر دلیلی آینده شرکت را با ابهام روبه رو می کند. حال آنکه این آسیب در شرکتی مانند ایران پوپلین رشت اتفاق بیفتد که با وجود سابقه ای درخشان اکنون به دلیل سوء مدیریت در پایین ترین سطح به فعالیت می پردازد.

ایران پوپلین متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری توسعه ملی از شرکت‌های زیرمجموعه‌ هلدینگی بانک ملی است که دارای زمینی به مساحت تقریبی ۳۰ هکتار و زیربنای تقریبی ۱۲ هکتار بوده و در زمینه تولید انواع پارچه پنبه‌ای، پلی‌استر پنبه، پلی‌استر ویسکوز، لحاف، ملحفه، روبالشی فعالیت داشته و دارد، اما از ابتدای دهه ۸۰ وارد دوران رکود خود شده و چند سالی است که با معضلات و مشکلات عدیده ای روبرو شده؛ به طوری که این شرکت در پرداخت به موقع حقوق کارگران خود هم با مشکل روبرو شده است.
 
در راستای اعمال قانون اصل ۴۴ و مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شرکت ایران پوپلین قرار بود تا پایان مهرماه از سوی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه ملی در قالب مزایده به فرد دارای اهلیت، واگذار شود اما این مسئله تاکنون نه تنها اتفاق نیفتاده بلکه در اقدامی ناباورانه سرمایه گذار دست به تغییر مدیرعامل شرکت زده است.
 
در روزهای اخیر سریع القلم مدیر عامل هلدینگ مدیریت توسعه نگاه پویا، علی جهانگیر را به عنوان سرپرست جدید شرکت ایران پوپلین منصوب کرد. انتصابی که بدون اطلاع هیچ کدام از مدیران اقتصادی استان رقم خورده است!
 
علی جهانگیر در حالی به گیلان می آید که در حال حاضر عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان و عضو هیئت مدیره کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان است که در گذشته شامل ۳ کارخانه بوده و اکنون کارخانه شماره ۱ و ۲ آن تعطیل و نابود شده و کارخانه شماره ۳ نیز تقریبا نیمه تعطیل است.
 
این در حالی است که از انتصاب مدیر قبلی یعنی سعید اروانه به سمت مدیرعاملی ایران پوپلین فقط ۱۴ماه می گذرد. آن هم در شرکتی مانند ایران پوپلین که ثبات مدیریت بیش از هر چیزی ضروری است؛ اینکه چه دلایلی باعث تغییرات سریع مدیریت در این شرکت می شود یک بعد قضیه است. اما شنیده ها از رد پای آقای ح از مدیران سابق ایران پوپلین در این انتصاب حکایت دارد. مدیری که بنا به گفته کارشناسان بیشترین آسیب را به این واحد تولیدی زده که روزی چراغ خانه ۱۲۰۰ کارگر را روشن نگه می داشته است.
 
خلاصه آنکه مدیرانی که می آیند و آنانی که می روند، چندان فرصت نمی یابند که قابلیت های خود را نشان دهند و طبعاً نمی توان بر این افراد خرده گرفت بلکه باید کل صنعت را مورد نقد قرار داد و از متولیان و ذی ربطان امور خواست که به جای ربودن گوی سبقت در ایجاد تغییرات مدیریتی، گوی سبقت را در ثبات مدیریتی بربایند.
 
به قول معروف  ـ آمدند ابرو را درست کنند زدند چشم را کور کردند ـ حل معضلات شرکت ایران پوپلین با انتصابات نسنجیده و بی برنامه حل نمی شود و متولیان امر به جای تغییرات پر ابهام باید به فکر علاج اصلی مشکلات باشند؛ چیزی که البته تاکنون کمتر توجهی به آن شده است.
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1665058
ارسال نظر
نظرات