شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 13:55 منتشر شده در مورخ: 1399/08/18 شناسه خبر: 1665174

مسئولین باید فضا را بگونه‌ای مدیریت کنند که شاهد آتش‌سوزی بازارچه دیلم نباشیم

مسئولین باید فضا را بگونه‌ای مدیریت کنند که شاهد آتش‌سوزی بازارچه دیلم نباشیم
نماینده ولی فقیه در استان گفت: باید کاملا به سمت مدیریت پیشگیرانه برویم، یعنی نباید مسئولان استان شرایط را طوری مدیریت کنند که این مسائل اتفاق بیفتد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و منصوری مدیرعامل بنیاد علوی در سفر به بوشهر به همراه معاون امور اقتصادی استانداری و  مدیر صندوق کارآفرینی امید استان بوشهر با آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر دیدار کردند.

آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این نشست گفت: مردم استان بوشهر مردمان بزرگی هستند که از دیرباز به عشق ولایت و با تلاش و کوشش فراوان زندگی کرده و سربلند و پرافتخار زیسته اند بنابراین باید تمامی نهادها و دستگاه های اجرایی در خدمت صادقانه این مردم عزیز باشند و به رفع محرومیت و ایجاد توسعه و پیشرفت شایسته استان بپردازند.

وی با اشاره به موقعیت استراتژیک استان بوشهر بیان کرد: استان بوشهر یک استان فوق العاده راهبردی و مرکز انرژی هسته ای و سوخت فسیلی در کشور می باشد که با توجه به داشتن بیش از ۹۳۶ کیلومتر مرز دریایی و ۷۰۷ کیلومتر کرانه و ارتباط با آبراه بین المللی خلیج فارس می تواند منشأ تحولات بنیادین در حوزه خلیج فارس و جهانی باشد.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: استان بوشهر در همه ابعاد به عنوان یک استان الگو بر اساس دانش و فنآوری نوین و نگاه دینی و انقلابی می‌تواند الگوی پیشرفت ایران خواهد شد.

وی افزود: استان بوشهر تاکنون پیشرفت‌های خوبی داشته اما این استان با تمام شرایط پیشرفت آفرین موجود، به جهات مختلف توسعه شایسته و درخور حسب ظرفیت آمایشی سرزمینی نداشته است.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: در همین راستا بایستی کارآفرینی و خدمات مناسبی در استان بوشهر صورت پذیرد و تسهیلات مناسب اشتغال در اختیار استان قرار گیرد که با توجه به ظرفیت فوق العاده استان در ثروت افزایی بتواند اشتغال مولد داشته باشد در غیر این صورت بیکاری، فقر و معضلات اجتماعی در سطح وسیع استان رخ خواهد داد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به اقشار نیازمند استان، تصریح کرد: درصدی از جمعیت استان دچار محرومیت است و این برای استان بوشهر که پایتخت انرژی ایران است زیبنده نیست.

وی با اشاره به حادثه آتش سوزی اخیر در شهرستان دیلم اظهار کرد: باید کاملا به سمت مدیریت پیشگیرانه برویم، یعنی نباید مسئولان استان شرایط را طوری مدیریت کنند که این مسائل اتفاق بیفتد.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: در این موارد باید فورا زمین اعطا شود و در ساخت مراکز تجاری تمامی موازین نظام مهندسی و پدافند غیرعامل مراعات شود تا شاهد این نوع حوادث در سطح استان نباشیم.

آیت الله صفایی بوشهری اظهار کرد: الحمدلله اولین فردی که در حادثه بازارچه دیلم برای کمک پای صحنه آمد،  ریاست بنیاد مستضعفان کشور بود که همان شب حادثه به صورت تلفنی با ایشان هماهنگی های لازم صورت گفت.

نماینده ولی فقیه در استان  با تاکید بر اینکه باید از جوانان عزیز دیلم حمایت شود، افزود: در این مسئله باید سریع اقدام شود که خدایی ناکرده مشکلات ادامه دار نشود. این عزیزان باید بیمه شوند و ساختمان‌های در حال ساخت نیز دارای مجوز نظام مهندسی و در این باره نظارت مناسب و کارآمد صورت گیرد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1665174
ارسال نظر
نظرات