شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 15:20 منتشر شده در مورخ: 1399/08/19 شناسه خبر: 1665583
سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان زنجان:

طبق قانون ششم توسعه، افراد فاقد بیمه تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند/ مطالبات مراکز درمانی پرداخت شد

طبق قانون ششم توسعه، افراد فاقد بیمه تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند/ مطالبات مراکز درمانی پرداخت شد
سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان زنجان در خصوص تحت پوشش قرار گرفتن بیماران کرونایی فاقد دفترچه توسط بیمه سلامت گفت: طبق برنامه 5 ساله ششم توسعه، اجبار شده که تمام افراد فاقد پوشش بیمه‌ای، زیر چتر بیمه سلامت قرار گیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یعقوب شیویاری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: طبق قانون برنامه ششم توسعه تمام بیماران کرونایی وغیرکرونایی بدون دفترچه بیمه، تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه شرایط متقاضیان بیمه طبق «قانون وسع» استعلام و بررسی می‌شود، اظهار داشت: طبق این قانون، اطلاعات افراد توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اختیار بیمه سلامت قرار می‌گیرد و بر این اساس در صورتی که جزء دهک‌های یک، دو و سه درآمدی باشند به صورت رایگان تحت عنوان بیمه ایرانیان، بیمه می‌شوند و حق بیمه‌ای از آن‌ها دریافت نمی‌شود.

شیویاری با بیان اینکه حتی اگر بیمار فاقد دفترچه بر روی تخت بیمارستان هم باشد، امکان دریافت دفترچه دارد، خاطرنشان کرد: در این صورت نیز برای استعلامات مربوطه از قانون وسع، استفاده می‌شود.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه نهایت سعی و تلاش ما این است که به بیماران کمک کنیم تا رنجی غیر از درد بیماری نداشته باشند، تصریح کرد: شرط اصلی این کمک‌ها داشتن دفترچه بیمه پایه است تا بتوان در هزینه‌های درمان کمک کرد.

وی گفت: بیمه سلامت دارای انواع صندوق‌های بیمه‌ای از قبیل بیمه همگانی و بیمه ایرانیان است و در صورتی که شرایط فرد بالاتر از دهک‌های یک تا سه باشد، حق بیمه آن بر اساس تعرفه‌های مشخصی دریافت می‌شود.

شیویاری اظهار داشت: بر این اساس، خود فرد به همراه همسر و فرزندان کمتر از 18 سال تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان زنجان در خصوص پرداخت مطالبات مراکز درمانی گفت: مطالبات آزمایشگاه‌ها در سطح استان که نسخه‌های آن به صورت دستی ارسال می‌شود تا پایان تیرماه سال جاری پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: نسخه‌هایی که به صورت الکترونیکی و مکانیزه ارسال می‌شوند نیز تا پایان شهریورماه به صورت صد درصد پرداخت شده و به‌روز است.

شیویاری با بیان اینکه بیمه، یک الزام بوده و باید فرهنگسازی شود، گفت: زمانی، بیمه ثالث خودرو، اجباری نبود اما از وقتی که مزایای ان به مردم بیان شد و فرهنگسازی لازم صورت گرفت و اجباری شد، همه خودروهای خود را بیمه ثالث می کنند.

وی تصریح کرد: بیمه پایه نیز مانند بیمه ثالث، اجباری است و همه باید داشته باشند و در صورتی که تحت پوشش هیچ صندوقی نباشند نیز می‌توانند از خدمات بیمه سلامت استفاده کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1665583
ارسال نظر
نظرات