شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:15 منتشر شده در مورخ: 1399/08/20 شناسه خبر: 1665749
مدیر نظارت بر دارو دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

پرونده فروش شیر خشک تاریخ گذشته در آشخانه در حال بررسی است/ مشکلی در تامین انسولین نیست

پرونده فروش شیر خشک تاریخ گذشته در آشخانه در حال بررسی است/ مشکلی در تامین انسولین نیست
مریم فلاح با اشاره به شکایت مردمی مبنی بر فروش شیرخشک تاریخ گذشته در یکی از داروخانه های شهر آشخانه و بروز مشکل گوارشی برای کودکان گفت: گزارش این تخلف به ما رسیده و همکاران ما در حال پیگیری موضوع هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مریم فلاح، مدیر نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو علوم پزشکی خراسان شمالی، در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: در حال حاضر سه داروخانه در شهر آشخانه مشغول به فعالیت هستند که این تعداد نسبت به جمعیت شهرستان کم است.

وی به بازگشایی یک داروخانه دیگر در شهر آشخانه اشاره کرد و افزود: این داروخانه در حال پشت سر گذاشتن مراحل قانونی جهت دریافت مجوز است و به زودی در محدوده شهرک فرهنگیان شروع به کار خواهد کرد.

فلاح با بیان اینکه کلیه داروخانه های سطح شهرستان توسط بخش خصوصی اداره می شوند، اضافه کرد: مردم می توانند کمبود اقلام دارویی در سطح شهرستان را از طریق معاونت غذا و داروی استان پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه تعداد پزشک متخصص در سطح شهرستان ها نسبت به مرکز استان کمتر است، ادامه داد: بخشی از داروهایی که توسط پزشکان متخصص تجویز می شود ممکن است در داروخانه های شهرستان وجود نداشته باشد لذا باید داروی مورد نظر را از داروخانه های مرکز استان تهیه کنند.

این مقام مسئول با اشاره به شکایت مردمی مبنی بر فروش شیرخشک تاریخ مصرف گذشته در یکی از داروخانه های شهر آشخانه و بروز مشکل گوارشی برای فرزندشان، خاطرنشان کرد: گزارش این تخلف به ما رسیده و همکاران ما در حال پیگیری موضوع هستند.

وی با بیان اینکه بازرسی های مستمر از سوی شبکه های بهداشت شهرستان و معاونت غذا و داروی استان بر عملکرد داروخانه ها وجود دارد، گفت: به طور قطع، مورد توزیع شیرخشک تاریخ گذشته از سوی یکی از داروخانه های شهرستان در زمانی که نظارت صورت گرفته مشاهده نشده و یا این مورد در زمانی اتفاق افتاده که ناظران دانشگاه در آن هنگام برای بازدید مراجعه نکرده اند، در غیر اینصورت قطعا با آنها برخورد می شد.

این مقام مسئول با اشاره به لزوم ارائه گزارش تخلفات داروخانه ها به واحد غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی، تصریح کرد: مردم می توانند گزارش های خود را  به معاونت غذا و داروی استان ارسال کنند.

وی راه های ارتباطی برای ارسال شکایت ها و گزارشات مردمی به این معاونت را شماره سه رقمی 190 و نیز شماره 0582248001 اعلام کرد.

فلاح در پایان با اشاره به موضوع کمبود انسولین در داروخانه ها که چندی پیش به بحث داغ اخبار  تبدیل شده بود، اظهار کرد: این دارو همواره به میزان نیاز بیماران دیابتی که اسامی آنها در سامانه ثبت شده است وجود دارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1665749
ارسال نظر
نظرات