شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 11:18 منتشر شده در مورخ: 1399/08/20 شناسه خبر: 1665781
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبر داد؛

تداوم شیب تند شیوع کرونا در استان زنجان

تداوم شیب تند شیوع کرونا در استان زنجان
آرمانی کیان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه بیماران مشکوک به کرونا در سریع‌ترین زمان به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند گفت: متاسفانه همچنان شیب تند شیوع کرونا در زنجان تداوم دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا آرمانی‌کیان در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اینکه متاسفانه اکثر مردم اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کنند اظهار کرد: یکی از دلایل افزایش شیوع بیماری دورهمی خانوادگی است.

وی تصریح کرد: بیماران ابتدا باید به مراکز ۱6 ساعته درمانگاهی مراجعه کنند و از این مراکز به بیمارستان‌ها ارجاع داده می‌شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با تاکید براینکه در تمامی شهرستان‌ها مراکز ۱۶ ساعته وجود دارد عنوان کرد: در زنجان نیز ۵ مرکز ۱۶ ساعته فعال است.

وی با اشاره به اینکه بیماران با تایید این مراکز به بیمارستانها ارجاع داده می‌شود خاطر نشان کرد: در  درمانگاه شماره ۱۴ نیز متخضصان حضور دارند و بیماران به صورت دقیق وزیت می‌شوند.

آرمانی‌کیان تاکید کرد: از بیمارانی سرپایی که مبتلا به کرونا هستند و به قرنطینه خانگی می‌روند نکاتی که پزشکان مطرح می‌کنند به صورت کامل رعایت کنند تا به افراد دیگر خانواده منتقل نشود.

وی در پایان تاکید کرد: مردم باید محدودیت‌ها را برای خودشان راهکار درمانی بدانند و موارد بهداشتی را جدی یگیرند تا دچار بحران جدی نشویم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان افزود: افراد مشکوک به کرونا سریعا به مراکز ۱۶ ساعته در استان مراجعه کنند و تاخیر مراجعه به این مراکز باعث افزایش زمان بستری‌ها می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1665781
ارسال نظر
نظرات