شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 14:12 منتشر شده در مورخ: 1399/08/20 شناسه خبر: 1665883
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد مطرح کرد؛

آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به واحدهای صنفی آسیب‌دیده از کرونا

آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به واحدهای صنفی آسیب‌دیده از کرونا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به واحدهای صنفی آسیب دیده از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد را شرح داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس گفت: ۲۶میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان تسهیلات با هدف حمایت از واحدهای صنفی آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا، به ۲۵۲۴ واحد متقاضی در استان پرداخت شده است.

وی افزود: پرداخت تسهیلات کرونا به واحدهای آسیب دیده، به منظور صیانت از اشتغال 3 هزار و 159 نفر در استان و تاکنون برای 4 هزار و 886 فقره پرونده تشکیل شده است.
 
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: در پی شیوع ویروس کرونا و اثرگذاری آن بر فعالیت برخی از کسب و کارها، دولت با هدف حفظ اشتغال موجود در بنگاه‌ها و حمایت از کارگران و فعالان اقتصادی با انتخاب ۱۴ رسته شغلی، ثبت نام پرداخت تسهیلات حمایتی را آغاز کرد و مشمولان برای گرفتن وام به بانک‌ها معرفی شدند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از نرخ سود ۱۲ درصدی این تسهیلات خبر داد و گفت: دوره بازپرداخت تسهیلات، با احتساب دوره تنفس از اول آبان ماه، به مدت ۲ سال و تضمینی که برای دریافت تسهیلات از سوی بانک‌ها دریافت می‌شود.
 
نیک مرام با اشاره به تسهیل دولت و بانک‌ها در دریافت تضمین و وثیقه این تسهیلات، خاطرنشان کرد: تسهیلات تا سقف ۱۶ میلیون تومان، نیازمند سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک و تسهیلات ۱۶ تا ۴۸ میلیون تومانی نیازمند سفته متقاضی یا چک به همراه یک ضامن است.
 
وی با تاکید بر اینکه تسهیلات ۴۸ تا ۱۶۰ میلیون تومانی، به سفته متقاضی یا چک با ۲ ضامن نیاز دارد، ادامه داد: برای وام ۱۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی ارائه سفته متقاضی یا چک به همراه سه ضامن لازم است و در دریافت تسهیلات بالاتر از ۲۰۰ میلیون تومان، ارائه تضمین صادره از سوی صندوق‌های ضمانت یا به تشخیص بانک و نیز ارائه وثیقه‌های متعارف ضروری است.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار داشت: بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان تسهیلات در حال بررسی و تکمیل مدارک در بانک‌های استان هستند.
 
وی از بانک‌های عامل خواست با توجه به مهلت محدود باقیمانده پرداخت تسهیلات تا پایان آبان، در اخذ و تکمیل مدارک متقاضیان، نهایت همکاری لازم با متقاضیان را داشته باشند.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1665883
ارسال نظر
نظرات