شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:32 منتشر شده در مورخ: 1399/08/21 شناسه خبر: 1666216
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد؛

مدیریت پسماندهای عفونی؛ چند قدم تا ایستگاه آخر

مدیریت پسماندهای عفونی؛ چند قدم تا ایستگاه آخر
وحید پورمردان گفت: موضوع مدیریت پسماندهای عفونی زاهدان در چند قدمی نهایی شدن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وحیدپورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: کمیته کارشناسی کارگروه مدیریت پسماند استان با دستور کار تدوین تفاهم نامه در خصوص مدیریت پسماندهای عفونی جهت رفع معضل دفع پسماندهای عفونی در شهرستان زاهدان برگزار شد.

وی افزود: تفاهم نامه گروه کارشناسی کارگروه پسماند سیستان و بلوچستان با مفاد مشتمل بر حفر ترانشه مجزا و چاهک دفع جفت در محل سایت دفن پسماند شهرداری زاهدان با حضور اعضای مربوطه در محل اداره کل حفاظت محیط زیست استان در حال بررسی و نهایی شدن است.

به گفته این مقام مسئول، با توجه به ماده 14 ضوابط و روش های مدیریت اجرایی پسماندهای پزشکی و پسماندهای وابسته که بیان می کند تولیدکنندگان باید پسماندهای پزشکی ویژه را به منظور اطمینان از حمل‌ونقل بی‌خطر، کاهش حجم پسماندهای پزشکی ویژه، کاهش هزینه‌های مدیریت پسماند و بهینه‌سازی و اطمینان از امحا، از جریان پسماندهای عادی مجزا کنند.

پورمردان ادامه داد: همچنین با عنایت به اینکه غیرفعال سازی میکروبی صرفاً خطر و احتمال انتقال بیماری را کاهش داده و به طور بالقوه امکان بیماری زایی پسماندهای خروجی دستگاه های بی خطرساز وجود دارد؛ جلسه ای با حضور نمایندگان بهداشت محیط و حقوقی بیمارستان های شهر زاهدان و همچنین با حضور سایر اعضای کارگروه با هدف تعیین ساز و کار  حمل و نقل و دفع نهایی پسماندهای عفونی بی خطر شده در محل سالن کنفرانس اداره کل حفاظت محیط زیست استان تشکیل شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در این جلسه در خصوص تعیین و یکسان سازی نحوه و مکان دفن جفت (بر اساس دستورالعمل های موجود) نیز تصمیماتی اتخاذ شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1666216
ارسال نظر
نظرات