شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 13:47 منتشر شده در مورخ: 1399/08/21 شناسه خبر: 1666247
طلبه جهادی تبریزی مطرح کرد؛

رعایت کامل واجبات شرعی برای متوفیان کرونا/ مردم اصرار به زیارت اهل قبور نکنند

رعایت کامل واجبات شرعی برای متوفیان کرونا/ مردم اصرار به زیارت اهل قبور نکنند
یکی از روحانیون جهادی مستقر در وادی رحمت تبریز به مردم نسبت به رعایت کامل واجبات شرعی برای متوفیان کرونا اطمینان خاطر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تبریزبیدار، حجت الاسلام حسن چوبدار ضمن اشاره به فعالیت جهادی گروهی از طلاب تبریز برای انجام اعمال شرعی فوتی های کرونا اظهار داشت: در زمان شیوع کرونا بنابر لزوم تعدادی از طلاب برای تغسیل و تدفین متوفیان کرونایی اعلام آمادگی کردند.

وی ادامه داد: اوایل شیوع کرونا گفته می شد بخاطر رعایت اصول بهداشتی ممکن است فوتی های کرونا بدون غسل تدفین شوند لذا جمعی از طلاب سریعا به دفتر امام جمعه محترم اعلام آمادگی کردیم و تا الان نیز در این عرصه حضور داریم.

حجت الاسلام چوبدار گفت: تا ۱۵ فروردین گروه روحانیون دسته بندی شده بود و فعالیت داشتند ولی بعد از آن، برخی از افراد این گروه به دلیل دائمی بودن این کار و وجود مشغله های زیاد، نتوانستند خدمت کنند ولی بعضی دیگر از طلاب تا الان نیز حضور دارند و مشغول تغسیل و اقامه نماز بر اموات در وادی رحمت تبریز هستند.

وی با بیان اینکه تمامی مراحل شرعی این کار اعم از غسل، کفن و نماز بر پیکر متوفیان کرونایی مانند سایر اموات غیر کرونایی است، گفت: اعمال شرعی بر متوفیان ناشی از ویروس کرونا جاری می شود و  در صورت لزوم از خانواده میت می خواهیم که ما را در نماز همراهی کنند.

وی ضمن دعوت مردم بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی افزود: افرادی که ماسک نمی زنند، مشغول الذمه دیگران هستند. مردم باید بیش از پیش مراعات کنند و نگویند من هم مانند دیگران می میرم؛ الان مساله مُردن نیست بلکه ناقل بودن افراد است که در صورت رعایت نکردن، چند نفر دیگر را هم درگیر می کند.

حجت الاسلام چوبدار خاطر نشان کرد: بنابر توصیه مدیرعامل وادی رحمت، شهروندان حین تدفین وابستگان خود در وادی رحمت تجمع نداشته باشند؛ چون محیط اینجا آلوده است.

این روحانی تبریزی با انتقاد از برخی شهروندان گفت: برخی اصرار به زیارت اهل قبور را دارند ولی درخواست داریم که از زیارت اموات خودداری کنند چرا که ممکن است شخص گرفتار ویروس شود.

وی با بیان اینکه «ما سفید پوشیدیم تا مردم سیاه پوش نشوند»، گفت: مردم ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، از تجمعاتی مانند مراسم شام غریبان و روز سوم اموات، حضور در کافه ها، رستوران ها و... خودداری کنند تا بتوان این بیماری را مهار کرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1666247
ارسال نظر
نظرات