شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 15:02 منتشر شده در مورخ: 1399/08/21 شناسه خبر: 1666298
معاون سلامت دامپزشکی استان زنجان خبرداد؛

خطر بیماری آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان در استان زنجان

خطر بیماری آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان در استان زنجان
اسکندری معاون سلامت دامپزشکی استان زنجان با اشاره به افزایش کانون آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کشورهای همسایه شمالی گفت: احتمال انتقال این بیماری از طریق پرندگان مهاجر به استان زنجان وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به فصل مهاجرت پرندگان فصلی اظهار کرد: در کشورهای اطراف به ویژه شمالی کانون‌های آنفولانزای فوق حاد پرندگان رو به افزایش است و احتمال انتقال این بیماری از طریق پرندگان مهاجر به استان زنجان وجود دارد.

وی تصریح کرد: هشدارهای لازم به مرغداریها داده شده و همه مرغداریها موارد مطرح شده را رعایت می‌کنند.

معاون سلامت دامپزشکی استان زنجان با تاکید براینکه روستاییان باید این هشدار را جدی بگیرند افزود: روستاییان باید مراقبت‌ پرندگان مهاجر باشند.

وی با تاکید براینکه به خاطر این بیماری محیط زیست کاملا شکار را ممنوع اعلام کرده است افزود: در تالاب‌ها نیز این خطر وجود دارد و از مردم می‌خواهیم به جد از شکار پرندگان خودداری کنند.

اسکندری با اشاره به اینکه این بیماری به انسان قابل انتقال بوده و بسیار خطرناک است افزود: انتقال این بیماری به انسان تقریبا مساوی با مرگ است.

وی با تاکید بر اینکه انتشار این ویروس خیلی سریع و گسترده‌تر از ویروس کرونا بوده و از دام به انسان سریعا انتقال می‌یابد بیان کرد: اقدامات لازم برای پیشگیری از انتشار این ویروس باید جدی گرفته شود.

معاون سلامت دامپزشکی استان زنجان با تاکید براینکه استان زنجان در مسیر پرندگان مهاجر قرار دارد عنوان کرد: احتمال انتقال این ویروس از طریق پرندگان وجود دارد اما تا به امروز خوشبختانه هیچ موردی از این بیماری در سطح استان مشاهده نشده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1666298
ارسال نظر
نظرات