شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:18 منتشر شده در مورخ: 1399/08/22 شناسه خبر: 1666578
استاندار کرمانشاه خبر داد؛

تخصیص ۴۷۶ میلیارد تومان از اعتبارات به استان کرمانشاه

تخصیص ۴۷۶ میلیارد تومان از اعتبارات به استان کرمانشاه
هوشنگ بازوند گفت: امسال یک هزار و ۲۴۵ میلیارد تومان بودجه استانی ابلاغ شده که تا کنون۴۷۶ میلیارد تومان آن به استان کرمانشاه تخصیص داده شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از مرصادنیوز ,  هوشنگ بازوند امروز پنج شنبه در نشست ستاد برنامه ریزی و توسعه استان و ستاد اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: وضعیت کرونا در استان کرمانشاه مطلوب نیست و مدیران باید از هر کمکی در زمینه پیشگیری از شیوع این ویروس دریغ نکنند و باید در زمینه اغناسازی و آگاهی بخشی به مردم گام بردارند و این مهم را در اولویت و دستور کار خود قرار دهند چرا که امروز پیشگیری و مقابله با کرونا از اولویت کشور است.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه باید بیماری کرونا را کنترل و مدیریت کنیم، افزود: کادر درمان خسته هستند چرا که در شرایط بسیار سختی در حال خدمت رسانی به مردم قرار دارند و ۹ ماه است شبانه روز خدمت می کنند و اگر رعایت نکنیم ظلم به کادر پزشکی و بهداشتی و نیز ظلم به مردم می کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسه روز گذشته در رابطه با محدودیت های کرونایی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: ساعت کاری ادارات از روز شنبه ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه تا ۱۴ و ۳۰ دقیقه خواهد بود هر چند بحث های زیادی در این رابطه صورت گرفت و نیز حضور ۵۰ درصد در حیطه اختیارات مدیران است که خواهش می کنیم مدیران همکاری کنند و اینگونه نباشد که مردم به دلیل عدم وجود کارشناس کارشان راه نیفتد.

مدیر ارشد استان با بیان اینکه یک هزار و ۲۴۵ میلیارد تومان بودجه استانی ابلاغ شده که ربطی به بودجه ملی ندارد، ادامه داد: ۴۷۶ میلیارد تومان نیز به استان تخصیص داده شده است ولی پرداختی خزانه در این زمینه بسیار پایین است این در حالی است که برای برخی پروژه ها نیازمند اعتبار هستیم که شرایط خوب و مطلوبی نیست و این امر نشان می دهد ما کار نمی کنیم و انتظار می رود دستگاه هایی که پول در اختیارشان هست جهت گرفتن اعتبارات اقدامات خود را تسریع ببخشند.

وی گفت: در بحث معادن استان اقدامات خوبی صورت گرفته است که هم ظرفیت های راکد فعال شده و هم از ظرفیت های موجود بهره گرفته ایم که کار بسیار ارزشمندی است و جای تقدیر و تشکر دارد اما سیستم بروکراسی معادن بسیار طولانی است و باید در این راستا تسریع شود.

بازوند یکی از محورهای اصلی توسعه را گردشگری برشمرد و عنوان کرد: باید از این بخش به خوبی استفاده کنیم اما گردشگری در کشور موانع زیادی دارد که گاهی سخت افزاری نیستند و ذهنی است که باید در این راستا اغناسازی لازم صورت گیرد و نیازمند اجماع و انسجام هستیم چرا که افراد زیادی در گردشگری هستند که می توانند دخالت کنند و موجب توقف آن شوند.

مدیر ارشد استان با اشاره به تاثیر کرونا در بحث گردشگری افزود: باید به بخش هایی که آسیب جدی در این حوزه دیده اند کمک شود به عنوان مثال تالارهای پذیرایی از ما مطالبه دارند؛ فعالیت آنها چند ماه است متوقف شده در حالی که باید هزینه های جاری از جمله پول آب، برق، گاز، اقساط و ... خود را بدهند که دستگاه های خدمت رسان باید به این مشاغل کمک کنند.

بازوند ادامه داد: مدیر کل میراث فرهنگی استان در جلسه ستاد کرونا گزارشی از مشاغل آسیب دیده ارائه دهد تا تسهیلاتی به این افراد بدهیم چرا که اگر از آنها حمایت نشود احساس می کنند حاکمیت و دولت در کنارشان نیست. 

وی با بیان اینکه متولی مرزها مشخص نیست چه کسی است، گفت: علیرغم پیگیری های صورت گرفته متولی مشخص نشده ولی در این راستا باید دستگاه ها مانع کار دیگری نشوند، همگی یک تیم هستیم و اگر بخواهیم خلاف جهت کار کنیم تمام انرژی ما گرفته خواهد شد.

استاندار کرمانشاه با گرامیداشت سالروز زلزله سرپل ذهاب خاطر نشان کرد: رکورد خوبی در بحث امداد و نجات زلزله داشتیم و اقدامات خوب و موثری در این راستا صورت گرفت و نظام سربلند شد علیرغم اینکه بسیاری از کانال ها و شبکه های معاند سعی در کمرنگ نشان دادن این خدمات داشتند.

وی با اشاره به نقش فضای مجازی در زلزله کرمانشاه خاطر نشان کرد: در مجموع فضای مجازی برای ما مثبت بود و انسجام ملی که پس از زلزله روی داد گواه این مهم است.

بازوند همچنین با اشاره به برگزاری همایشی تخصصی از طریق ویدئو کنفرانس ادامه داد: بسیاری از مهندسان سوالشان از ما این بود که چه برخوردی با مهندسان ساخت بیمارستان اسلام آبادغرب داشتید که با این فاصله از مرکز زلزله و اینکه تازه ساخته شده بود نتوانست در مقابل زلزله مقاومت لازم را داشته باشد و نیز درباره مسکن مهر اسلام آباد که در مکان مناسبی ساخته نشده بود.

مدیر ارشد استان خاطر نشان کرد: حادثه تلخی است که ۶ سال برای ساخت یک بیمارستان تلاش می شود اما سر سوزنی در مقابل زلزله نمی تواند مقاومت داشته باشد و نقطه ضعف بزرگی بود و باید تلاش شود مشکل این چنینی به وجود نیاید.

 

۱۴۰ کانون در مناطق زلزله زده باقی مانده است

مهرداد سالاری با گرامیداشت یاد و خاطره جان باختگان زلزله سرپل ذهاب اظهار داشت: اقدامات موثر و کم نظیری در مناطق زلزله زده کرمانشاه رقم خورد و با توجه به محدودیت ها و کمبود امکانات خدمات قابل توجهی به مردم زلزله زده ارائه شد که سند افتخاری برای استان کرمانشاه است.

وی با بیان اینکه تهدید زلزله به فرصت تبدیل شد، افزود: باید از زحمات، پیگیری و تلاش های شبانه روزی استاندار و مجموعه مدیریتی استان در بحث مدیریت زلزله و بازسازی ها قدردانی و تشکر کرد.

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: بازسازی ها در پهنه گسترده ای صورت گرفت که یک هزار و ۶۲۳ روستا و ۱۰ شهر را شامل می شد و در مجموع بیش از ۴۲ هزار واحد مسکونی در این مناطق ساخته شد.

سالاری با بیان اینکه زلزله کرمانشاه به یک فرصت برای بازسازی واحدها تبدیل شد، ادامه داد: در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب خانه های نا ایمن مردم تبدیل به خانه های مقاوم و امن شد و یازده سال فرصت برای مردم پیش آمد‌ و این در حالی است که بنیاد مسکن در طول یک سال ۲ هزار واحد را مقاوم سازی می کند.

این مسئول با بیان اینکه ۱۳۱ هزار و ۴۱۲ واحد در جریان زلزله سرپل ذهاب خسارت دیدند، خاطر نشان کرد: بیش از ۲۷ هزار کانکس در این مناطق مستقر شدند که جمع آوری آنها از نظر بسیاری کاری سخت و دشوار بود ولی در حال حاضر ۱۴۰ کانکس در این مناطق باقی مانده که ۶۰ کانکس مربوط به افراد غیربومی و۶ واحد مربوط به افرادی است که ساکن مسکن مهر شهید شیرودی بودند که سه بلوک آن تخریب و بازنگری شد.

معاون استاندار کرمانشاه بیان داشت: در جریان زلزله سرپل ذهاب ۲۲ هزار واحد اضافی در این مناطق ساخته شد.

 

تا پایان امسال ۲۵۰۰ میلیارد تومان پروژه نیمه تمام به بهره برداری خواهد رسید


محسن دارابی اظهار داشت: ۲۰ واحد صنعتی راکد برای فعالسازی هدفگذاری شده بود که تا کنون ۲۲ واحد فعال شدند که این مهم نشان می دهد از برنامه جلو هستیم که در این راستا هزار میلیارد تومان و ۵۰۰ شغل به چرخه اضافه شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه افزود: یکی از پروژه های مهمی که بیش از یک دهه تعطیل بود کارخانه اسیدسیتریک است که با رصد و پیگیری نقطه به نقطه این پروژه به فعالیت مجدد بازگشت و ۲۰ روز پیش نیز محصول آزمایشی این شرکت تولید شد در حالی که در شرایط سخت تحریم ها قرار داریم و این مهم با تکیه بر نیروهای بومی محقق شده است.

این مسئول با اشاره به اتمام و پیگیری پروژه های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی خاطر نشان کرد: در این راستا ۳۰ پروژه هدفگذاری شده بود که امروز ۶۶ پروژه با ۲۳۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری با ایجاد یک هزار و ۵۶ شغل انجام شده است.

دارابی خاطر نشان کرد: تا پایان سال ۲۵۰۰ میلیارد تومان پروژه نیمه تمام دیگر یعنی حدود ۱۰ برابر آنچه تعریف شده است به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه قوطی سازی زمزم و چند پروژه دیگر در ماه های آتی به بهره برداری خواهد رسید، خاطر نشان کرد: مردم باید بدانند علیرغم فشارها چرخ توسعه استان به مدد الهی و تلاش مجموعه مدیریتی استان از حرکت نایستاده است.

وی تامین نقدینگی ۱۱ واحد صنعتی از ۱۵ واحد هدفگذاری شده، تامین نقدینگی جهت افزایش تولید ۴۸ واحد از ۵۵ واحد هدفگذاری شده را از دیگر اقدامات این سازمان برشمرد و خاطر نشان کرد: سرمایه در گردش در حالت عادی با نرخ ۱۸ درصد ارائه می شود و در این شرایط برای واحدهای تولیدی جذابیتی نداشت و از این از اعتبارات فنی و اعتباری استفاده شد تا از واحدهای فعال و اشتغال موجود حمایت کنیم.

دارابی خاطر نشان کرد: پروژه بیواتانول که از پروژه های سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان کرمانشاه است در حال حاضر ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاپایان سال تست آن انجام و اردیبهشت ماه به بهره برداری خواهد رسید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از راه اندازی ۱۹ فروشگاه زنجیره ای در استان از ۲۴ فقره فروشگاه هدفگذاری شده خبر داد و خاطر نشان کرد: همچنین در بحث طرح از پشم تا فرش نیز کارخانه پشم موسوی هرسین با اشتغال ۲۰ نفر مستقیم و ۱۲۰ نفر غیرمستقیم با ظرفیت ۵ تن در روز در دستور است اما سیستم بانکی نگاه مثبتی در تامین مالی ندارد و تلاش می شود در این راستا به خصوص از محل مشاغل کوچک کمک بگیریم.

این مسئول تصریح کرد: در زمینه میانگین تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ۱۳ بود و در بهار امسال رتبه عملکردی ما در رابطه با جهش تولید هشتم و در تابستان هم رتبه هفتم را کسب کردیم.

وی همچنین به پروسه آزادسازی پهنه ها براساس دستورالعمل وزیر صمت خبر داد و گفت: در حال حاضر سه محدوده اکتشافی منگنز داریم که ۲۹ آدرماه آزادسازی می شوند.

دارابی با بیان اینکه معارض معادن در استان تبدیل به یک بحران شده است، گفت: فردی که با مشقت های فراوان معدنی را کشف می کند در بهترین شرایط ممکن ۱۸ ماه طول می کشد تا محدوده ای را که ذخیره اقتصادی دارد، شناسایی کند و با وجود معارضان کار بسیار سخت است و اگر فرمانداران در این راستا کمک نکنند اساسا امکان فعالیت کار معدنی نداریم.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1666578
ارسال نظر
نظرات