شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:31 منتشر شده در مورخ: 1399/08/25 شناسه خبر: 1667260
باقری بناب:

بعید است دولت بتواند مذاکرات را پیگیری کند

بعید است دولت بتواند مذاکرات را پیگیری کند
رئیس فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی گفت: در دولت آقای روحانی نمی‌توان به موضوع مذاکرات عملا امیدوار بود چرا که در ابتدای بهمن ماه دولت جدید ایالات متحده آمریکا روی کار آمده و جمهوری‌خواهان هم در کنگره حضور دارند و بعید است که دولت حسن روحانی بتواند مذاکرات را پیگیری کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام محمد بافری ‌بناب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی فارس، در تشریح جزئیات نشست صبح  امروز این فراکسیون، اظهار داشت: در این جلسه عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و حسین جابری‌انصاری معاون حقوقی، کنسولی و پارلمانی این وزارتخانه و همچنین مدیران کل امور مجلس و دیپلماسی پارلمانی در فراکسیون حاضر شده و درباره موضوعات مربوط به قره‌باغ و انتخابات آمریکا بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وی افزود: مدیران وزارت خارجه در این نشست درباره اقدامات جمهوری اسلامی برای ایجاد صلح با حفظ تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان و همچنین جزئیات طرح صلح ایران که هم اکنون منجر به برقرای صلح از سوی روسیه شده است جزئیاتی را ارائه کرد.

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس تصریح کرد: موضع جمهوری اسلامی در مورد اتفاقات قره‌باغ و درگیری‌های نظامی بین آذربایجان و ارمنستان در این خصوص کاملا مشخص است و بر همین اساس موضع ایران در آزادسازی مناطق بوده است.

باقری‌بنابی خاطرنشان کرد: طرح ایران هم اکنون در منطقه قره‌باغ منجر به برقراری صلح شده اما متأسفانه طرح ایران در مورد حضور نیروهای حافظ صلح اثرگذار نشده است ولی روسیه هم اکنون مسؤول پیگیری اجرای طرح صلح است.

وی درباره بررسی انتخابات آمریکا در این فراکسیون هم گفت: حوادث آمریکا کاملا مبهم است و بایستی با حساسیت خاصی این موضوع را پیگیری کرد و همچنین باید دقت لازم را برای حفظ منافع ملی داشت.

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس گفت: در دولت آقای روحانی نمی‌توان به موضوع مذاکرات عملا امیدوار بود چرا که در ابتدای بهمن ماه دولت جدید ایالات متحده آمریکا روی کار آمده و جمهوری‌خواهان هم در کنگره حضور دارند و بعید است که دولت حسن روحانی بتواند مذاکرات را پیگیری کند اما در هر صورت نبایستی خوش‌بین به مذاکرات بوده و ذوق‌زدگی داشته باشیم اما از سوی دیگر بایستی از فرصت احتمالی هم استفاده کرده و به منظور رفع تحریم‌ها و اقدامات لازم در این باره موضوع را دنبال کرد.

 

انتهای پیام/ک

منبع: فارس

https://www.dana.ir/1667260
ارسال نظر
نظرات