شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 15:49 منتشر شده در مورخ: 1399/08/25 شناسه خبر: 1667391

راه‌اندازی سامانه جامع مزیت سنجی شغلی راهگشای کارآفرینان گیلانی

راه‌اندازی سامانه جامع مزیت سنجی شغلی راهگشای کارآفرینان گیلانی
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان، گفت: سامانه جامع «مزیت سنجی شغلی» با هدف شناسایی ظرفیت‌ها و مزیت‌های شغلی شهرستان‌های استان راه اندازی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، حبیب اله رضادوست، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان با اشاره به راه‌اندازی سامانه ملی جامع «مزیت سنجی شغلی» در استان گیلان، گفت: در این سامانه مزیت سنجی و اولویت‌بندی کسب‌وکارهای موجود در هر شهرستان بر مبنای یک روش تحقیق انجام‌شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان، اضافه کرد: در این روش تحقیق، یک شناسنامه برای هر شهرستان و یک شناسنامه برای هر کسب‌وکار تدوین‌شده است.

وی، نقش‌آفرینی در بهبود فضای کسب کار در استان، را از برنامه های کمیته امداد عنوان کرد و افزود: کارآفرینان، فعالان کسب‌وکار و دستگاه‌های اجرائی استان گیلان می‌توانند مزیت‌های شغلی شهرستان‌های استان را از طریق سامانه «مزیت سنجی شغلی» کمیته امداد به آدرسwww.maziyatjob.emdad.ir استخراج کنند.

رضادوست، با اشاره به اهداف راه اندازی این سامانه، بیان کرد: طرح ملی مزیت سنجی شغلی با هدف شناسایی ظرفیت‌ها و مزیت‌های شغلی شهرستان‌های استان و با بهره گیری از جدیدترین روش‌های علمی راه‌اندازی شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان، با بیان اینکه در این طرح به تحلیل وضعیت شهرستان به منظور آشنایی بیشتر با ظرفیت های آن پرداخته شده است، ادامه داد: در این سامانه، فهرست شغل های دارای مزیت در هر شهرستان بر اساس بوم منطقه، مشخصات آب و هوایی، توان و ظرفیت سرزمین، ویژگی‌های اقتصادی و اجتماعی و موقعیت جغرافیایی رتبه‌بندی شده است.

وی، افزود: همچنین در این سامانه جامع در هر رسته کسب‌وکارهای رایج به ترتیب اولویت مشخص‌شده و در تحلیل مشاغل موجود، مشاغل قابل توسعه و مشاغلی که هنوز در شهرستان راه‌اندازی نشده و پتانسیل ایجاد آن‌ها در شهرستان وجود دارد نیز اشاره‌شده است.

رضادوست در پایان خاطرنشان کرد: کسب‌وکارهای دارای مزیت در رسته‌های شغلی مختلف همچون صنعت، خدمات، صنایع‌دستی، صنایع غذایی، باغداری، طیور، دامداری، صنایع تبدیلی و تکمیلی، زراعت و شیلات در این سامانه به تفکیک هر شهرستان اولویت‌بندی شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1667391
ارسال نظر
نظرات