شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 16:54 منتشر شده در مورخ: 1399/08/26 شناسه خبر: 1667644
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان سپاه قدس گیلان:

اگر یک دانش آموز به هر دلیل از تحصیل محروم بماند همه ما مسئول هستیم

اگر یک دانش آموز به هر دلیل از تحصیل محروم بماند همه ما مسئول هستیم
حسن حبیبی با بیان اینکه مسئولین و مردم قدردان روحیه جهادی ونقش آفرینی معلمان دراین شرایط خواهند بود افزود: اگر یک دانش آموز بنا به هر دلیل از تحصیل محروم بماند همه ما مسئول هستیم، اگرچه در سامانه شاد و بسته های آموزشی تلاش زیادی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ پاسدار حسن حبیبی، مدرس دانشگاه و رئیس سازمان بسیج فرهنگیان گیلان در گفت و گو با خبرنگار 8دی، با بیان اینکه بسیج فرهنگیان در پی کمک به معلمان در شرایط همه گیری کرونا است اظهار کرد: در چنین شرایطی مقوله مهم و راهبردی پرورش و آموزش باید کمترین صدمه را ببیند.

حبیبی اخلال در روند پرورش و آموزش رسمی کشور را یکی از آسیب های جدی و فراگیر ناشی از بیماری کرونا دانست و افزود: این مشکل در حال حاضر برای معلمان، کادر مدرسه، دانش آموزان و اولیاء ایجاد شده که در آینده پیامدهای ناخوشایند و جبران ناپذیری خواهد داشت.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان گیلان با اشاره به اینکه علاوه بر افزایش احتمال آسیب های فکری، شخصیتی و اخلاقی کودکان به خاطر ورود و دسترسی به فضای مجازی و اینترنت و ناتوانی اقتصادی خانواده ها موارد اختلال در زندگی خانوادگی و امور شخصی معلمان به دلیل وقت گذاری چند برابری در آموزش مجازی نیز وجود دارد تصریح کرد: مشکلات جسمی و کاهش نشاط و شادابی معلمان در اثر سبک آموزش مجازی و ادامه دار بودن آن تنزل کیفیت آموزش و پرورش نسل جوان به خاطر قطع ارتباط چهره به چهره میان معلم و دانش آموزان در اثر عدم امکان حضور منظم موثر دانش‌آموزان در مدرسه را نیز میتوان به عنوان پیامدهای جبران ناپذیر این موضوع عنوان کرد.

وی آموزش و پرورش را بزرگترین نهادتربیتی دانست و افزود: باید مسئولیت اجتماعی خود را در جهت کمک به بزرگترین نهاد تربیتی یعنی آموزش و پرورش به کار گیریم زیرا هرچند که آموزش با جدیت در حال انجام هست ولی درزمینه تربیتی دغدغه‌های فراوانی وجود دارد و اهداف تربیتی در کنار آموزش تحقق پیدا می‌کند.

حبیبی با تاکید به اینکه امروز باید بخش عمده ایی از فعالیت ها در حوزه تربیتی را معطوف کنیم تصریح کرد: آسیب های کرونا و شرایط جامعه در نسل جدید آتی نشان داده می‌شود، عقب افتادگی که در حوزه پرورشی وجود دارد، مقطعی که معاونت پرورشی را حذف و دوباره راه اندازی کردند و فعالیت های فرهنگی و پرورشی باید به جد دنبال شود.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان گیلان با تاکید بر نقش مهم مردم گفت: کار کرد همه جانبه مردم بسیار مهم است زیرا اگرحل مسائل کشور فقط بارویکرد حاکمیتی دنبال کنیم محقق نمی‌شود و حل این مسایل با رویکرد مردمی امکان پذیر خواهد بود.

وی با اظهار به نقش مشارکت معلمان و گروه های جهادی درامر آموزش و پرورش خواستار گستردگی مشارکت معلمان و گروههای جهادی شد و گفت: زمینه مشارکت اقشار جامعه به ویژه اولیا و والدین را فراهم کنیم؛ همچنین گروه های جهادی فرهنگیان با رویکرد جهاد آموزشی آموزش و پرورش نونهالان و جوانان را درمناطق محروم دنبال خواهند کرد.

حبیبی با بیان اینکه قطعا مسئولین و مردم از روحیه جهادی ونقش آفرینی معلمان دراین شرایط ،قدردان خواهند بود افزود: اگر یک دانش آموز بنا به هر دلیل از تحصیل محروم بماند همه ما مسئول هستیم، اگرچه در سامانه شاد و بسته های آموزشی تلاش زیادی شده است.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان گیلان با تاکید بر اینکه کار امروز معلمان در نظام تعلیم وتربیت درشرایط کرونایی بی‌نظیر است ادامه داد: در این شرایط به نوعی کار معلمان شبانه روزی است، بخشی از زمان برای تولید محتوا، بخشی برای ارائه محتوا، قسمتی برای بررسی تکالیف دانش‌آموزان و بخشی از زمان را هم باید پاسخگوی سوالات آنها باشند. باید مسئولین ذیربط و همه مردم قدردان زحمات معلمان باشند و معلمان عزیز هم باید با اعتمادی که جامعه به قشرفرهیخته معلمان دارند، ازهمه استعدادها و خلاقیت های فردی و سازمانی درجهت آموزش و تعلیم دانش آموزان بکارگیرند و از آنجائیکه محصلین معلم محورند، همه معلمان باید علاوه بررشته تحصیلی شان، بعنوان یک مربی پرورشی ایفاء نقش کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1667644
ارسال نظر
نظرات