شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 16:59 منتشر شده در مورخ: 1399/08/26 شناسه خبر: 1667685
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان:

کمبود اعتبار تنها دلیل عدم اجرای برخی پروژه‌های راهداری است

کمبود اعتبار تنها دلیل عدم اجرای برخی پروژه‌های راهداری است
عبدالحسین علی اکبری، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت:وقتی مطالبات پیمانکار داده نمی‌شود به سمت خلع ید نمی‌توان رفت چرا که پیمانکاران صاحب صلاحیت هستند و تنها دلیل عدم اجرای برخی پروژه‌ها کمبود اعتبارات است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج رسا; عبدالحسین علی اکبری امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: هفته ایمنی حمل‌ونقل از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه بوده و برنامه‌های مختلفی در این هفته اجرایی می‌شود.

 
وی افزود: استان زنجان دارای ۵ هزار و ۸۴۰کیلومتر انواع راه است که اقدامات شاخصی برای ارتقای راه‌های استان زنجان انجام شده است.
 
این مسئول با بیان اینکه ۱۰۷ نقطه در استان زنجان دارای تصادف و حادثه است که ۵۰ نقطه دارای تصادف عادی و ۴۷ نقطه پر تصادف است، افزود:  تا کنون از این تعداد مشکل ۳۱ نقطه رفع شده و ۱۶ نقطه در حال رفع شدن است.
 
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان بیان داشت: ۲ هزار و ۱۰۰ کیلومتر در جاده‌های استان خط‌کشی شده است که رقم قابل توجهی از محل اعتبارات استانی و ملی برای این امر هزینه شده است.
 
علی اکبری از انعقاد دو قرارداد برای روکش آسفالت آزاد راه زنجان-قزوین خبرداد و گفت: پیمانکار این پروژه مشخص شده و عملیات اجرایی آن در حال انجام است.
 
وی با اشاره به اینکه برای کاهش تصادفات ایمن سازی فیزیکی حاشیه راه‌ها انجام و مانور ایمنی در مناسبت‌های مختلف برگزار می‌شود، افزود: رانندگان حمل‌ونقل عمومی و جاده‌ای آموزش‌های مختلفی را دریافت می‌کنند.
 
این مسئول با بیان اینکه طرح ارتقای ایمنی کاربران آسیب پذیر جاده اجرایی می‌شود، ادامه داد: کنترل سیستمی ناوگان اتوبوسی انجام و تخلفات ناوگان رصد و به این تخلفات رسیدگی می‌شود.
 
 
*کنترل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حمل‌ونقل عمومی
 
علی اکبری از کنترل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حمل‌ونقل عمومی خبرداد و گفت: سامانه هوشمند ثبت تخلفات و توزین در حال حرکت در استان اجرایی شده است.
 
وی از ساخت ۲۳ مجتمع‌های خدماتی و رفاهی خبرداد و گفت: ۲۱ مجتمع در حال بهره‌برداری است تا خدمات لازم را به مسافران در جاده‌ها ارائه کنند.
 
این مسئول با اشاره به کاهش ۹ درصدی تصادفات در هفت ماهه سال جاری در استان زنجان، افزود: تصادفات منجر به فوت استان نیز نسبت به هفت ماهه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است.
 
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان با بیان اینکه ۱۰۴ میلیون تردد در هفت ماه سال گذشته ثبت شد که امسال این آمار به ۸۲ میلیون تردد رسید، افزود: آمارها نشان دهنده کاهش ۲۱ درصدی تردد در محورهای استان زنجان است.
 
علی اکبری با بیان اینکه نرخ بلیط اتوبوس در اسفندماه ۲۰ درصد افزایش و پس از مسافرت‌های نوروز کاهش یافت، افزود: با شیوع بیماری کرونا و کاهش ۵۰ درصدی ظرفیت مسافرگیری، نرخ بلیط اتوبوس ۲۰ درصد  افزایش یافت.
 
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۹ درصد میزان مسافر درون شهری و ۴۸ درصد میزان مسافر برون شهری کاهش یافته است که این امر موجب افزایش ۲۶ درصدی قیمت بلیط شد.
 
این مسئول بیان داشت: ۱۰۸ کیلومتر بلوک مفصلی در حال اجرا بوده و از این تعداد ۵۷ کیلومتر اجرایی شده است.
 
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان یادآورشد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ناوگان و شرکت‌های حمل‌ونقل ۸۰ درصدی است و در صورت ارائه گزارش از سوی مردم در خصوص عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به تخلفات رسیدگی می‌شود.
 
علی اکبری در پاسخ به سئوالی در خصوص عدم اجرای برخی پروژه‌های راه، گفت: وقتی مطالبات پیمانکار داده نمی‌شود به سمت خلع ید نمی‌توان رفت چرا که پیمانکاران صاحب صلاحیت هستند و کمبود اعتبارات موجب کندی روند اجرایی پروژه شده است.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1667685
ارسال نظر
نظرات