شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 09:01 منتشر شده در مورخ: 1399/08/28 شناسه خبر: 1667999
نماینده مجلس در گفت‌وگو با دانا:

دعوت نکردن نمایندگان به ستاد کرونا؛یک نوع لجبازی‌ است/ دولت برنامه‌ خاصی برای مقابله با کرونا ندارد

دعوت نکردن نمایندگان به ستاد کرونا؛یک نوع لجبازی‌ است/ دولت برنامه‌ خاصی برای مقابله با کرونا ندارد
نماینده مردم تفت و میبد در مجلس گفت:دعوت نکردن نمایندگان مجلس به ستاد ملی کرونا، یک نوع لجبازی با مجلس است که امیدواریم دولت اجازه دهد نظرات نمایندگان در ستاد کرونا مطرح شود.

سیدجلیل میرمحمدی میبدی، نماینده تفت و میبد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اظهار کرد: پزشکان، متخصصان عرصه پزشکی و رؤسای دانشگاه‌ها در ایام شیوع بحران کرونا خواستار قرنطینه کامل دوهفته‌ای یا یک‌ماهه کشور بودند، به‌زعم بنده این قرنطینه هنگامی می‌تواند به‌درستی اجرایی شود که تمامی زیرساخت‌های حداقلی برای آن وجود داشته باشد.

این نماینده مجلس افزود: به دنبال پیشنهاد طرح قرنطینه، دولت محدودیت‌هایی بیشتری را اعمال کرد که می‌توان به لغو سفرهای بین‌شهری اشاره کرد.

لجبازی دولت با مجلس

وی با اشاره به الزامات قرنطینه شهرها، تأکید کرد: بنده شخصاً به‌عنوان یک نماینده مجلس معتقدم قرنطینه کامل نیازمند تأمین زیرساخت‌های حداقلی است، دولت در ابتدا باید آن‌ها را تأمین و سپس قرنطینه را اجرایی کند. در غیر این صورت اجرای قرنطینه روی کاغذ خواهد ماند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از بی‌توجهی رئیس‌جمهور به حضور نمایندگان در ستاد ملی کرونا، خاطرنشان کرد: متأسفانه به‌رغم تأکید و مکاتبه رئیس مجلس مبنی بر عضویت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان و نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی در ستاد ملی کرونا هنوز آقای روحانی به این درخواست پاسخ مثبتی نداده و دو نماینده مذکور به ستاد ملی کرونا دعوت نشده‌اند و  تصمیمات ستاد، بدون مشورت با مجلس گرفته می‌شود.

وی متذکر شد: دعوت نکردن نمایندگان مجلس به ستاد ملی کرونا، یک نوع لجبازی با مجلس است چراکه وزیر بهداشت با حضور نمایندگان در این جلسه مشکلی ندارد اما تاکنون دولت زیر بار حضور نمایندگان در ستاد ملی کرونا نرفته و مجلس هیچ‌گونه حضوری در این جلسات ندارد.

دولت برنامه‌ خاصی برای مقابله بحران کرونا ندارد

میرمحمدی بابیان اینکه دولت در تمامی عرصه‌ها دچار روزمرگی است، تصریح کرد: متأسفانه دولت برای موضوعات بحرانی مانند کرونا دارای یک برنامه مدونی نیست و به خاطر این است که هرروز شاهد تصمیم‌های پرفرازو نشیبی در ستاد ملی کرونا هستیم و به‌طور قطع آثار این‌چنین برنامه‌هایی، عدم تصمیم‌گیری درست برای روزهای آینده است تا آنجا که نمی‌دانیم ستاد مقابله با کرونا تصمیمات خود را لغو می‌کند یا خیر؟ این‌ها مخاطرات روزانه دولت است که در تمامی عرصه‌های اقتصادی و معیشت، اجتماعی و در عرصه کرونا می‌توان دید و به دلیل آنکه بهداشت و درمان در خط آخر توجه است آثار زیان‌بار آن به کادر درمان  وارد می‌شود.

با دولتی سر و کار داریم که حاضر به همکاری نیست!

وی در تکمیل اظهاراتش درباره بی‌برنامگی دولت در برخورد با کرونا، عنوان کرد: متأسفانه از طرفی در شرایط بحرانی کرونا قرارگرفته‌ایم و از سویی دیگر با دولتی سروکار داریم که حاضر با همکاری و همراهی نیست، امیدوارم مجلس در هفته آتی این موضوع را پیگیری کند و دولت دست از یک‌دندگی بردارد و اجازه حضور نمایندگان در ستاد ملی کرونا را بدهد تا همکاران نظرات فنی خود را در ستاد ملی کرونا ارائه کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1667999
ارسال نظر
نظرات