شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 13:46 منتشر شده در مورخ: 1399/08/27 شناسه خبر: 1668045
کارشناس مسائل اقتصادی مطرح کرد؛

رکود شدید در انتظار بخش مسکن

رکود شدید در انتظار بخش مسکن
حسین محمودی اصل،کارشناس مسائل اقتصادی گفت: با توجه به شرایط موجود انتظار می‌رود بخش مسکن با رکود شدیدی در سه سال آینده مواجه شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین محمودی اصل امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: قیمت مسکن آنطور که رئیس املاک گفته است 15 درصد افت داشته است و در صورت ثبات نرخ ارز افت بیشتری خواهد داشت.

 
وی با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود بخش مسکن دچار رکود شدیدی خواهد شد، افزود: این رکود موجب اصلاح زمانی شده و 3 سال معاملات در رکود انجام می‌شود.
 
این استاد دانشگاه تصریح کرد: در این سه سال افرادی که می‌خواهند منزل خود را بفروشند یا باید تخفیف بیشتری بدهند تا بتوانند منزل مسکونی خود را به فروش برسانند.
 
کارشناس مسائل اقتصادی بیان داشت: بخش مسکن با این فرض که چالش‌های سیاسی با آمریکا به حداقل برسد به رکود می‌رود و اصلاح زمانی می‌خورد.
 
محمودی اصل تصریح کرد: کاهش قیمت مسکن چون کالای همگن نیست، اتفاق افتاده و پیش‌بینی می‌شود با افت بیشتری در چند ماه آینده همراه باشد.
 
وی با بیان اینکه دلالان خودرو، مسکن و ارز تلاش می‌کنند تا قیمت‌ها همچنان افزایش یابد، افزود: اما کاهش انتظارات تورمی اجازه چنین کاری را به دلالان نخواهد داد.
 
این استاد دانشگاه یادآور شد: در صورت ثبات شرایط اقتصادی در کشور، شاهد کاهش قیمت مسکن و ثبات در این زمینه خواهیم بود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1668045
ارسال نظر
نظرات